Nokia X s Androidem - souhrn uniklých informací

Nokia X s Androidem - souhrn uniklých informací

Nokia X, označovaná jako Nokia Normandy, bude prvním modelem Nokia s operačním systémem Android. Jaké budou specifikace a kolik by měl tento již nepřímo potvrzený model stát? Dozvíte se v našem shrnujícím článku.

17.2.2014, Jan Šimek

Nokia X je již téměř veřejným tajemstvím. Mělo by se jednat o první a nejspíše poslední telefon s operačním systémem od Googlu. Dle specifikací a ceny by mohl nahradit chytré dotykové telefony Asha. 

Telefon by neměl nijak vybočovat ze současné barevné strategie telefonů Asha. Na fotografiích si můžeme všimnout typické barevné vaničky s velmi tlustými rohy, u které bude zřejmě použitý dvouvrstvý materiál s horní průhlednou vrstvou.

Displej bude 4 palcový s rozlišením 854x480px, doplněný dole jediným ovládacím tlačítkem. Na bocích přístroje jsou výrazná tlačítka zamykání a hlasitosti. Na zadní straně se nachází fotoaparát s rozlišením 5 Mpx bez přisvětlovací LED diody. Telefon by měl pohánět dvoujádrový procesor Qualcomm 1GHz Snapdragon 200 s 512 MB ​​RAM, 4 GB vnitřní paměti s rozšířením o MicroSD a baterií s kapacitou 1500mAh. Měla by být dostupná také dualSIM verze.

Vzhled operačního systému Android ve verzi 4.4.2 KitKat bude údajně výrazně upravený, připomínající Windows Phone s ikonami v podobě dlaždic. Nokia by společně s tímto modelem měla představit několik nových Android aplikací. Původně se spekulovalo o nedostupnosti Google Play Store, podlední zprávy to ale vyvrací.
Spekuluje se, že by Nokia X měla sloužit jako inkubátor pro vývoj Android aplikací se službami Microsoftu. 

Ačkoli se díky převzetí Nokia Microsoftem zdá uvedení Android přístroje neuvěřitelné, celosvětově se o víkendu Nokia převlékla na sociálních sítích do zelené barvy, která má zřejmě symbolizovat souvislost se zelenou barvou Androidu. Jde o další indicii, že se uvedení modelu zřejmě blíží, oficiálního představení bychom se mohli dočkat 24. února, kdy probíhá tisková konference Nokia na MWC. Objevila se dokonce informace o ceně, která bude stanovena na 110USD, tedy okolo 2500Kč.

Bílá Nokia XL skladem v Nokia obchod za 4290Kč

Nokia do svého obchodu dnes naskladnila větší variantu Nokia XL s Androidem. Přečtete si, co nabízí navíc.

Srovnání NokiaX vs. Lumia 520 očima středoškolského studenta

Nokia je moji oblíbenou značkou. Vybrat si mezi nejlevnější nabídkou pro mě nebyla snadná volba. Přečtěte si, jak jsem vybral.

Tajná Nokia Normandy - první 4 palcová Asha?

Twitter účet Eleaks zveřejnil fotografii zatím nepředstavené Nokie. Podle Evleaks se tento model skrývá pod názvem Nokia Normandy. Na první pohled to vypadá na nový přírůstek řady Asha s větším displejem.

Diskuse:

1–2 z 2
autor:fretka 17. 2. 2014 20:10 | link
nadpis:nokiaodpovědět
jen aby ten drojd nokia neočesala tak že bude nepoužitelnej
autor:mefix 17. 2. 2014 20:19 | link
nadpis:Re: nokiavýše | odpovědět
Jiný být musí. Jinak by do toho NK nešla.
1–2 z 2
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

honzasima

Fanoušek Finského výrobce Nokia a přístrojů Lumia, hrdý majitel Lumia 1320. Twitter přezdívka: @jan_simecek

Zobrazit diskuzi