Nokia X2 dostane vyšší výkon a přední kameru

Nokia X2 dostane vyšší výkon a přední kameru

Je to teprve několik měsíců, co se u nás první telefon z nové řady Nokia X začal prodávat a již se pomalu začíná spekulovat o jeho nástupci.

27.5.2014, Jan Šimek

Po připojení mobilní divize Nokia k Microsoftu se spekulovalo o budoucnosti nově představené řady Nokia X. Microsoft se nechal slyšet, že ve vývoji telefonů postavených na systému Android bude pokračovat. Zatím nepředstavený nástupce základního modelu Nokia X by tyto slova mohl potvrdit.

 

Podle uniklých specifikací vycházejících z benchmarku by model označený Nokia X2 měl pohánět dvoujádrový procesor Snapdragon 200 taktovaný na 1,2GHz.  Doplní ho 1GB operační paměti, což je stejná hodnota jakou mají vyšší modely Lumia. Vnitřní uživatelská paměť zůstane na 4GB a již nyní můžeme říci, že bude rozšiřitelná pomocí microSD karet.

Další specifikace nejsou známé, ale většina zahraničních serverů se shoduje na větší úhlopříčce displeje, která by údajně měla dosáhnout 4,3 palce se shodným rozlišením 800x480px. Nokia X2 by mohla po vzoru Nokia XL dostat přední kameru pro videohovory a zadní fotoaparát by si polepšil na 5 megapixelů.

Protože většina současných uživatelů neobjevila dvojí funkci jediného ovládacího tlačítka, které podržením vrací do základní obrazovky, mělo by být doplněno tlačítko Domů. Systém by měl být postavený na novější verzi Androidu 4.3 Jelly Bean.

Bílá Nokia XL skladem v Nokia obchod za 4290Kč

Nokia do svého obchodu dnes naskladnila větší variantu Nokia XL s Androidem. Přečtete si, co nabízí navíc.

Srovnání NokiaX vs. Lumia 520 očima středoškolského studenta

Nokia je moji oblíbenou značkou. Vybrat si mezi nejlevnější nabídkou pro mě nebyla snadná volba. Přečtěte si, jak jsem vybral.

Diskuse:

1–1 z 1
autor:Bimbo 27. 5. 2014 09:58 | link
nadpis:superodpovědět
Super vlajková loď! Tu chci!
1–1 z 1
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

honzasima

Fanoušek Finského výrobce Nokia a přístrojů Lumia, hrdý majitel Lumia 1320. Twitter přezdívka: @jan_simecek

Zobrazit diskuzi