Přidání příspěvku do diskuse

Příspěvek, na který reagujete

autor:MatKal (*..) 29. 10. 2012 12:19
nadpis:Re: Re: .....
Už tu bylo mnoho popsáno mnoho stránek o tom, jak Elop vede Nokia.
Já na jeho vedení vidím přesto mnoho pozitivních věcí.

Prvně směrování Nokia nerozhodl Elop a je jen otloukánkem v téhle vysoké hře. Má na svědomí spíše způsob, jak společnost vede, především její komunikaci, za to by si zasloužil jednoznačně vyhodit, protože propad firmy má na svědomí jen on.

Příklon k nejsilnější softwarové firmě na světě s velmi propracovaným systémem budoucnosti podle mě není chybou. Myslím, že všichni, kterým Windows nevadí a těch je na světě miliarda a půl uživatelů, doufá, že Windows 8 si získá respekt a popularitu a pak je jen otázkou času, než se chytí i WP8. A Nokia bude u toho. Se Symbianem nebo MeeGo by prostě dříve či později byla na chvostě.
Je pak otázka, zda tyto počáteční ztráty nestály za to, být prvním v řadě, kdo systém podpoří. Z pohledu vývoje firmy není tříletá ztráta nijak významná, není dokonce významný ani názor uživatelů, pokud má směr nějakou vizi, kterou v jednom okamžiku chápe jen výrobce.

Zní to tvrdě, ale je to tak. Uživatelé se také tvářili divně, když přišel Jobs s iPadem, brzo se ukázalo, že věděl, co dělá.
Snad to ví i Elop.
 

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné