Adaptér Micro USB Nokia CA-146CAdaptér Micro USB Nokia CA-146C

Adaptér Micro USB Nokia CA-146C

Ačkoli bylo již navrhnuto opatření samotnou Evropskou Unií,tak jsme se prozatím nedočkali realizace jednotných nabíječek placatého konektoru Micro USB. Nokia jím vybavila minimum svých modelů,a proto je v běžném provozu využitelný kvalitní adaptér.

25.1.2010, Michal Poláček

Příchod přístrojů s Micro-USB konektorem je velmi pozvolný. Jako horká novinka se objevil v listopadu 2008 u Nokie N85. Podpora přístrojů roste, ale na adaptér jako by se dříve zapomnělo.

Později přichází nařízení z Evropské unie o realizování myšlenky jednotných nabíječek již v roce 2012.

Výhody adaptéru jsem poprve okusil v roce 2006,když jsem otevřel balení se svým prvním Symbianem jménem Nokia N70. Zanedlouho jsem si jej velmi oblíbil. Nutnost nosit těžkou nabíječku byla pryč.

Osud 2 milimetrového zázraku pokračoval dále. Chvíli se ohřál v autě, nakonec zůstal a nadále plní svojí funkci .

Ale konečné rozhodnutí pořídit si další příslušenství, přišlo po odeslání vzorku testované Nokie N900. Po dlouhé době jsem totiž konečně našel pomocníka přímo v balení.
 

Sympatická černá barva, dvě dírky (2 a 2,5 mm), ohebný kabel,či materiál příjemný na dotek mě potěšili. Jak jsem naznačil,rozumí si se všemi typy nabíječek,které byly v posledních letech vydány. Z hlediska designu je rozhodně "přístroj" Nokia CA-146C vydařený.

 

Co se týče funkčnosti, čekal jsem více. Po napojení na nabíječku se rozběhne jakýsi motorek,který v tichém prostředí nepříjemně hlučí. Na jednu stranu poznáte,že právě koná adaptér práci. Ovšem na druhou stranu citlivější osoby nevydrží poslouchat infra zvuk příliš dlouho.

Oproti nabíjení z počítače je rychlost nesrovnatelně pomalejší. Kompletně vybitý mobilní telefon zvládne doplnit asi za tři hodiny čistého času. Což není příliš pozitivní. Jestli máte málo času a potřebujete,aby přístroj vydržel,rozhodně jej položte jinam. Nemile mě také překvapilo zahřívání překračující limit. Po skončení cyklu se situace obrací. 

Adaptér najde rozhodně své uplatnění v automobilu. Každý z nás ocení praktičnost na cestách. Přecejen použitelných zásuvek se v cizině najde trochu málo. V osobním voze se určitě neztratí.

 

Hledáte pomocníka na cesty,který vás podrží v kterékoli situaci? Nebo dáváte přednost občasnému dobíjení? Pořiďte si adaptér Nokia CA-146C za méně než 400 Kč.

 

 

 

 


 

Hodnocení
málo hlasů

Diskuse:

1–2 z 2
autor:paja (*.forschner.cz) 25. 1. 2010 06:46 | link
nadpis:e52odpovědět
mam e52 a adapter tam sidce je ae jeste jsem ho nepouzil
autor:plx (*.imafex.sk) 26. 1. 2010 03:32 | link
nadpis:ca-146odpovědět
áno, včera som objednával v e-shope N97 mini a automaticky som k nej prikúpil tento adaptér. Keď nikde inde, tak do auta určite. Cena 12,50 €
1–2 z 2
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné