Videorecenze: NFC sluchátka Nokia Essencials BH-610

Videorecenze: NFC sluchátka Nokia Essencials BH-610

Vychutnejte si špičkový zvuk a komfortní poslech s novými sluchátky Nokia Essence BH-610 využívající technologii NFC a bluetooth profilu A2DP.  Kromě elegantního designu a nových špuntů je ve sluchátkách také aktivní redukce šumu.

12.12.2011, Matěj Šrám

Ve výběru sluchátek jsem byl vždy jednoznačně pro klasické pecky, nebo velké přes hlavu. U většiny špuntových sluchátek jsem měl problém s totálním tichem okolo mě a neustálým vypadáváním špuntů z uší. Proto jsem zprvu novým BH-610 moc nevěřil, ale po více než třítýdenním testování jsem si na ně neuvěřitelně zvykl.

Sluchátka co vypadají jako přehrávač

Na první pohled se krabička se sluchátky zdá jako samostatný přehrávač, má dokonce i všechny potřebné tlačítka. Jediné co chybí, je 3,5mm jack, ten by se ale hledal marně. Pro telefony s čipem NFC je párování naprosto jednoduché, více v našem videu ve kterém se na tlačítka a design podívám podrobněji. Video naleznete ve vedlejší kartě článku. Sluchátka ale lze párovat i přes bluetooth, stačí déle přidržet zapínací tlačítko.

Kvalita zvuku na maximální úrovni

Špuntovým sluchátkům obecně nelze upřít skvělé basy a výšky, Essencials BH-610 hrají ale na úplně jiné úrovni. V telefonu mám téměř všechny žánry, od pianové skladby přes rock, hip-hop až po dubstep. Ani v jednom žánru sluchátka nezklamala, naopak. Díky nim jsem opět slyšel tóny, které mi naposledy poskytly o něco větší BH-905i. Basy jsou hluboké a věrné, při maximální hlasitosti dokážou přivodit pocit jako bych byl právě na koncertu. Výšky hrají opravdu jemně, ale jsou jasně slyšet. Basy i výšky lze zvýraznit, díky speciálním tlačítkům. Obě Sluchátka mají svoji vlastní hlasitost, která je opravdu vysoká. V kombinaci s maximální hlasitostí telefonu začínají chrastit. Není ale skladba, která by toto vyžadovala, proto sluchátka hrají naprosto perfektně. Další skvělou vlastností je ANC (aktivní redukce šumu), která i se třemi mikrofony naprosto bezchybně redukuje okolní hluk. Při vypnutém ANC je zvuk o něco hlučnější a méně kvalitní.

Telefonování a výdrž

Telefonování se špunty byla pro mě nová zkušenost, bohužel Essencials pro to nejsou nejvhodnější. Vše jde skvěle do té doby, dokud člověk na druhé straně nezačne mluvit. V tu chvíli se hlas přenáší s maximální hlasitostí, rozumím sice každému slovu, ale mám pocit, že ohluchnu. Toto lze samozřejmě vyřešit snížením hlasitosti, kterou lze regulovat na straně. Hlavní mikrofon je v ideální výšce, přímo u pusy. I v hlučnější prostředí je rozumět každému slovu není potřeba jakkoliv zvyšovat hlas. Sluchátka mají vlastní zvukovou signalizaci: při zapnutí/vypnutí a hlášení o vybité baterii. I zde se setkávám s problémem vysoké hlasitosti. V klidu poslouchám hudbu a z ničeho nic se ozve dost nepříjemný a hlasitý zvuk, který jasně dává najevo, že jsou sluchátka do 20 min. vybitá. Celková výdrž baterie je něco přes 6 hodin, dobíjí se klasickou 2mm nabíječkou.

Jednoznačně nejlepší špunty

Jediné co bych Essencials mohl vytknout je vypadávání z uší při jakémkoliv rychlejším pohybu, nebo napnutí kabelu. Bez nezachycené krabičky neudělám ani krok, její váha vytáhne sluchátka okamžitě z uší. Podobné problémy jsem měl téměř u všech špuntových sluchátek, ale Essencials to jako jediným odpustím. Již se nemusím obávat o přelámané kabely, nebo nefunkční jack, který byl u sluchátek mým největším strašákem. Při sportování u mě využití zcela jistě nenajdou, ale jako každodenní sluchátka jsou naprostou jedničkou.

 

Nokia Play 360° - designový domácí reproduktor s NFC

Na nedávné konferenci v Singapuru bylo společně s Nokia N9 představeno i nové příslušenství. Některé nové kousky dokonce využívají i novou technologii NFC. Jedním z nich je povedený kompaktní reproduktor Nokia Play 360°.

Recenze - bluetooth sluchátka Nokia BH-905 a 905i

Hudba neodmyslitelně patří k našim telefonům. Většina modelů proto přichází vybavena 3,5mm jackem, stereorepráčky a některé nabízí i speciální ovládání přehrávače. Všechny nové modely ale mají i bluetooth profil A2DP. Bezdrátový poslech má u Nokia telefonů dlouhou tradici, srovnáme si tedy proto luxusní model BH-905 a jeho inovovanou verzi BH-905i.

Duel C7 a 701 v úsměvném testu aneb hráli jsme si s NFC

NFC je technologie spolupracující s Bluetooth nabízí spárování přístrojů pouhým dotykem. Zní to jednoduše - jen vybrat soubor, přiložit k sobě telefony a posílat. Realita je ovšem jako vždy složitější.

Diskuse:

1–6 z 6
autor:Janek 12. 12. 2011 10:57 | link
nadpis:BH-903odpovědět
Vypadají pěkně, ale já nedám dopustit na své BH-903 s OLED displejem
autor:MatKal 12. 12. 2011 11:21 | link
nadpis:Re: BH-903výše | odpovědět
Jen do okamžiku, než by jste si tenhle model poslechnul, jak sluchátka hrají je neuvěřitelné, nikdy jsem lepší od Nokie neslyšel.
autor:Janek 12. 12. 2011 13:16 | link
nadpis:Re: Re: BH-903výše | odpovědět
Tomu věřím, ale radši bych něco s displejem jako mají moje 903. Proč Nokia nevyrobí něco takového ovšem s peckamy jako mají tyto nové?
autor:Matěj Šrám 12. 12. 2011 17:29 | link
nadpis:Re: Re: Re: BH-903výše | odpovědět
Jak píšu v recenzi: vždy jsem upřednostňoval pecky, ale po vyzkoušení BH-610 jsem na ně okamžitě zapomněl. Zvuk je na úplně jiné úrovni, které pecky ani v nejmenším nedosahují.
autor:Robert Šrámek 15. 12. 2011 14:13 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: BH-903výše | odpovědět
Ne že bych nevěřil na náhody, ale skoro mám pocit, že jsem tě viděl v metru když jsem jel z Anděla před nějakým časem(začátek prosince)...
Krabičku s BH-610 v ruce, BH-505 na hlavě a 5630XM v ruce....
Ale možná jsme vážně příliš paranoidní a podoba čistě náhodná:-)
autor:Brembo 8. 5. 2013 14:10 | link
nadpis:BH vs N9odpovědět
Máte niekto skusenost s BH-610 vs N9 ? Ide mi čisto len o to,či prenášaju zvuk i z navigácie. Vdaka
1–6 z 6
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

Zobrazit diskuzi