Nokia rozšiřuje lokační a mapové služby pomocí HERE do iOS, Firefox OS nebo Android

Nokia rozšiřuje lokační a mapové služby pomocí HERE do iOS, Firefox OS nebo Android

Nokia posiluje svou roli leadera v oblasti mobilní navigace a nabídne své služby i pro ostatní operační systémy pod jednotným brandem HERE.  

15.11.2012, Michal Poláček

Tisková zpráva:

San Francisco, Kalifornie - Nokia představila HERE, první lokační "cloud" s cílem dodat nejlepší světové mapy a lokační zkušenosti na více obrazovek a operačních systémů. S novou značkou, HERE, chce Nokia inspirovat novou generaci polohových služeb a zařízení.

"Lidé chtějí velké mapy, a zde můžeme spojit zkušenosti Nokia a nabídnout lidem lepší způsob, jak prozkoumat, objevit a sdílet svůj svět," řekl prezident a generální ředitel společnosti Nokia, Stephen Elop.

"Vytvoření nové značky, je správným krokem pro Nokia v mapovém a lokačním byznysu. Nokia aktiva v tomto prostoru jsou na světové úrovni. Věříme, že mapování a umístění bude stále důležité pro rozvoj další generace zařízení a služeb napříč celou řadou segmentů," podotkl Crawford Del Prete, výkonný viceprezident a vedoucí celosvětového výzkumu ve společnosti IDC.

Špičkové Mapy mimo Nokia

V rámci dalšího rozšířování svých lokačních služeb, spouští Nokia aplikaci Mapy pro iOS pod značkou HERE. Na základě HTML5, bude obsahovat režimu offline schopnosti, hlasovým naváděním chůze navigaci a dopravní směry. Aplikace bude k dispozici zdarma ke stažení z Apple App Store v nadcházejících týdnech.

Nokia dále oznámila strategické partnerství s Mozillou, plánuje debut mobilní webové verze HERE Map pro nový Firefox OS příští rok. Tyto společnosti pracují společně, aby lidem přinesli nejlepší mapy pro připravovaný Firefox OS.

"Mozilla je lídrem v HTML5, budování webu jako platformy pro vývoj aplikací přesvědčivé, a lokační služby jsou klíčovou součástí této platformě," řekl Jay Sullivan, produktový víceprezident Mozilla.

Nokia nabídne exkluzivní obsah také pro Android OS na bázi referenční aplikace a oznámil plány dostupnosti HERE SDK pro OEM Android na začátku roku 2013. Záměrem je umožnit partnerům vytvořit aplikace, které budou založeny na zařízeních se systémem Android s předním obsahem Nokia.

Použití LiveSight (TM) umožní vidět více z reálného světa

Jako součást oznámení, představila Nokia také LiveSight (TM). Což je technologie, která poskytuje nejpřesnější a intuitivní rozšířenou realitu prostřednictvím hledáčku fotoaparátu. Nokia City Lens, který byl vyvinut výhradně pro Nokia Lumia zařízení, je první aplikace, která tuto technologii demonstruje.

Shrnutí:

Nokia

  • zavádí HERE jako novou značku pro její lokační a mapové služby
  • rozšiřuje své služby v rámci zařízení a operačních systémů
  • oznamuje strategické partnerství s Mozilla a plánovanou akvizici 3D společnosti Earthmine
  • představuje technologii LiveSight (TM) obsaženou v Nokia City Lens

Zdroj: Nokia Press Services

In-Location: sdružení 22 silných hráčů pro rozvoj in-door polohových služeb

Nokia se stala zakládajícím členem aliance 22 společností. Budou společně pracovat na inovaci a prosazení vnitřních polohových služeb. Seznam obsahuje velká jména jako - Samsung, Sony Mobile Communications nebo Qualcomm.

Nokia Maps 3.0 pro WP8 Lumia zařízení přináší offline mapy a indoor navigaci!

Nokia představila nové přepracované Nokia Maps 3.0 pro Windows Phone 8 Lumia zařízení. Hlavním lákadlem jsou offline mapové podklady a "indoor" navigace. 

SmartMaps - Jediné české offline turistické mapy pro Windows Phone ve slevě

Pro majitele telefonů s Windows Phone 7 máme dobrou zprávu. SmartMaps rozšířilo podporu o další mobilní platformu. Můžete tak mít offline turistické a cykloturistické mapy do vašeho zařízení a kdykoliv je vyžít při vašich výletech. 

Video: Test Nokia City Lens pro Symbian a Windows Phone v New Yorku

Zobrazujte v Symbianu i Windows Phone online databázi památek, kultury, restaurací, obchodů a dalších zájmových bodů v reálném pohledu pomocí City Lens a fotoaparátu v mobilu.

Diskuse:

1–2 z 2
autor:Libor Žuffa 15. 11. 2012 20:23 | link
nadpis:No..odpovědět
Když jsem to četl úplně poprvé, naštvala mě zpráva tak, že jsem musel odejít od počítače. Když to čtu podruhé, musím se k tomu vyjádřit.
Na celé věci nevidím vůbec nic pozitivního pro Nokii, možná až na finance, které jí to snad přinese. Toto je opravdu sebedesktruktivní chování a kdo doteď věřil, že se novému vedení podaří Nokii zvednout už musí vidět, že ji záměrně drží na dně. Co to sakra je, poskytnout konkurenci výhodu, díky které si uživatelé kupují náš produkt? Proč by to zdravě přemýšlející jedinec dělal. Vždyť to bylo jedním z hlavních lákadel, které konkurence nemohla ani náhodou dohnat.
Jsem sice členem redakce, mám Nokii jako značku rád a možná bych se takto kriticky vyjadřovat neměl, ale toto je hnus. Ještě jsem snad za poslední rok a půl nezaznamenal ani jednu zprávu, která by Nokii posouvala vpřed, Jen samé kopance do ležícího.
O tomto případu vedení firmy by mohla vzniknout příručka, jak spolehlivě zničit dobře zavedenou firmu.
autor:MatKal 15. 11. 2012 21:02 | link
nadpis:Re: No..výše | odpovědět
Ono to tak zlé nebude, konkurenční výhoda je jen navigace a ta k dispozici zadarmo nebude. Naopak bude placená, tedy uživatelé Nokia si uvědomí, jak velkou hodnotu s mobilem zdarma dostávají. Cena Navigonu je nyní aktuálně pro WP 2000Kč.
1–2 z 2
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

polas

Jmenuji se Michal Poláček, je mi 21 let, jsem bývalým redaktorem Nokiaforum.cz a myNokia.cz, studuji a bydlím v Brně. V redakci jsem působil od ledna 2010 do února 2013. Po půlročním působení na serveru Svetmicrosoftu.cz, jsem založil web my-Jolla.cz, kde jsme představili také vlastní forum. Věnuji se také projektům my-Device.cz a RetroMusicBlog.eu.

Zobrazit diskuzi