Qwerty klávesnice: Přání většiny Nokia uživatelů!

Qwerty klávesnice: Přání většiny Nokia uživatelů!

Nokia na svém oficiálním blogu Nokia Conversations provedla průzkum, ve kterém zjišťovala nejoblíbenější způsob ovládání telefonu. A dostala překvapivé výsledky!

13.8.2012, Libor Žuffa

Na svém oficiálním blogu Nokia Conversations odstartovala Nokia minulý týden zajímavou anketu. Jejím cílem bylo zjistit, jaký je nejoblíbenější způsob zadávání znaků a ovládání telefonu u uživatelů a fanoušků Nokie. Na výběr byly celkem čtyři možnosti. Hlasové příkazy, dotykový displej, numerická klávesnice a qwerty klávesnice.

Nové modely samozřejmě zvládají několik způsobů ovládání a zadávání znaků, proto byla anketa zaměřena pouze na ten nejoblíbenější. Po týdnu hlasování a vyhodnocení výsledků pak byly, ve včerejším shrnutí, zobrazeny výsledky. Pro někoho mohou být překvapivé. Qwerty klávesnice vyhrála s velkým odstupem i přes to, že dotykové ovládání nám výrobci téměř nutí a obstojných alternativ s jiným, než dotykovým ovládáním je jako šafránu.

Anketa ovšem nemonitorovala pouze preferovaný způsob ovládání, ale také oblibu různých způsobů ovládání ve vybraných zemích. V USA preferuje většina uživatelů dotykové ovládání (47.22%), až dále se umístila qwerty klávesnice (33.33%), hlasové ovládání (12.5%) a numerická klávesnice (6.94%).

Naopak v evropských státech jako například Finsko, Švédsko, nebo Německo byla na prvním místě jednoznačně qwerty klávesnice (40%), dále pak dotykové ovládání (30%) a numerická klávesnice společně s hlasovým ovládáním měly shodně po 15%.

Můj nejoblíbenější způsob ovládání telefonu je pomocí numerické klávesnice, ale ani qwerty není špatná, rozhodně bych tyto dvě možnosti preferoval více, než dotykový způsob. Zároveň bych byl také rád, kdyby výrobci přišli s obstojnými telefony bez dotykového ovládání. Jakým způsobem byste nejraději ovládali svůj telefon vy? Bylo by dobré, kdyby bylo vyráběno více telefonů s klávesnicemi? Podělte se o Váš názor v diskuzi.

Nokia Obchod: 15 milionů stažení denně, 120 000 aplikací, 120 milionů uživatelů

Nokia Developer na konci června zveřejnila nejnovější statistiky z Nokia Obchodu. Počet stažení dosáhl 15 milionů každý den. Na Obchodu je k dispozici 120 tisíc aplikací pro více než 120 milionů uživatelů.

Nokia publikovala finanční a provozní výsledky za 2Q/2012

Nokia zveřejnila zprávu o výsledcích za 2.čtvrtletí roku 2012, podle níž se podařilo snížit provozní ztrátu na 9,21 mld $ čistých tržeb. Prodalo se celkem 73 milionů mobilních přístrojů, z čehož 4 miliony zahrnovala zařízení Nokia Lumia.

Nokia v pozadí známých filmů

Zařízení značky Nokia se objevila v mnoha známých filmech. Vzpomenete si na nějaký?

Nokia ve videoklipech

Občas se v hudebních klipech objevují i mobilní zařízení, která dotváří atmosféru. My jsme se zaměřili na zařízení značky Nokia.

Nokia & Zynga: Strategické partnerství nabídne globální herní hity pro S40 zařízení Nokia Asha.

Populární hry Zynga Poker a Draw Something přichází k milionům S40 konzumentů. Objeví se ještě ve 3Q tohoto roku!

Bezdrátová klávesnice Nokia SU-8W

Rozšiřte možnosti vašeho „chytrolína“
Zvyšte svou produktivitu s bezdrátovou klávesnicí Nokia SU-8W. Plnohodnotná klávesnice QWERTY umožňuje psát snadno a rychle e-maily, textové zprávy i poznámky nebo celé dokumenty. Je skvělým doplňkem vaší mobilní kanceláře.

82% fanoušků Windows Phone 8 by si přednostně vybralo Nokia Lumia 920.

Alespoň to tak vyplynulo dle ankety na WPcentral.com, které se zúčastnilo téměř 10 000 WP geeků. Lumia 920 suverénně zvítězila nad zařízeními HTC 8X a Samsung ATIV S.

Metro UI je minulostí, objevena nová nomenklatura?

Pozorní si jistě všimli, že už Microsoft nenazývá své dotykové uživatelské rozhrání Metro. Hledá se tedy pojmenování nové. Server WPcentral nelenil a uspořádal anketu. Čtenáři 1840 hlasy vybrali šestici nejlepších!

Proč lidé přešli na Nokia Lumia? Hlavně kvůli designu.

Česká Nokia na svém Twitter účtu provedla průzkum, ve kterém se zaměřila na majitele zařízení Nokia Lumia. Z tweetů od followerů pak složila koláž po vzoru zahraničních kolegů.

Diskuse:

1–13 z 13
autor:Mirek 13. 8. 2012 07:53 | link
nadpis:Swype je topodpovědět
Na mojí N8 píši nejraději pomocí SWYPE. Pro mě zatím nepřekonaný způsob psaní. QWERTY klávesnice mi moc nevyhovovala z toho důvodu,že jsem to jinak neuměl než oběma rukama.
autor:Uživatel 13. 8. 2012 13:02 | link
nadpis:Re: Swype je topvýše | odpovědět
Přesně jsi píše Mirek. Swype je nejlepší. Je to lepší klávesnice než od Nokie, je rychlá, pohodlná a velmi rychle se zvyká. Mám C6-01 a i přes menší display není psaní se swype problém.
autor:Pali 13. 8. 2012 09:10 | link
nadpis:QWERTYodpovědět
Jednoznačne QWERTY, keď som mal E7 bola to paráda, ale chýbal mi na nej AF, takže to nebol MT pre mňa... Dúfam, že ešte príde nejaká vylepšená E7, ale asi je to už nereálne... škoda...
autor:tomky 13. 8. 2012 10:23 | link
nadpis:QWERTYodpovědět
dúfam , že tento prieskum bude nejako využitý
autor:Zdenek 13. 8. 2012 11:48 | link
nadpis:swypeodpovědět
Dříve jsem měl N900 a byl jsem maximálně spokojen s klávesnicí ale ted mám N9 a s tím swype se píše taky výborně :-)
autor:mrkuba 13. 8. 2012 12:19 | link
nadpis:klavesniceodpovědět
Nesnáším dotykové telefony. Preferuji qwerty klavesnici a za ní numerickou. Ale dotykáč fakt né...
autor:meki 13. 8. 2012 15:03 | link
nadpis:Qwer...odpovědět
Pro mne jasna volba "Qwerty klavesnice", prechod s n900 na n8 byl o krok z5 v podope psani a na swype sem si nezvykl.
autor:MilanN8 13. 8. 2012 15:27 | link
nadpis:Qwertyodpovědět
Qwerty klávesnice my také vyhovuje víc i když píšu na dotykovym telefonu. Jde jen o cvik chvilku my to trvalo než sem se na dotykáči naučil psát plynule (těch nervů co to stálo :D).
autor:Adalbert72 13. 8. 2012 16:03 | link
nadpis:Jednoznačně Swype, QWERTZ jako záloha :-)odpovědět
Píši výhradně se Swype, už si neumím představit, že bych psal jinak. Hardwarovou QWERTZ klávesnici, podobně jako na E7 bych ale jednoznačně uvítal. Někdy se může velmi hodit, třeba díky kurzorům by šlo ovládat i starší, pro dotyk neoptimalizované apps...
autor:jirka ze Slezska 13. 8. 2012 19:17 | link
nadpis:Qwertzodpovědět
no to to trvalo! Každý výrobce jen chrlí jeden dotykový telefon za druhým, ale se může existovat významná část uživatelů, kteří by chtěli něco jiného, ale nemají na výběr, to už žádného výrobce nezajímalo. Taky jsem loni psal dotaz do Nokie, zda ještě bude něco s novým Symbianem, Qwertz a fotoap.s autofokusem a dostal jsem doporučení, ať si koupím C6-00. Ta ale měla S60, takže jsem usoudil, že nás, uživatele, kteří chtějí pořádný telefon s Qwertz, už Nokia odepsala. No a že by se teď blýskalo na lepší časy? Možná nakonec svou stařičkou E71 vyměním za něco s WP8 a qwertz :-)
autor:Krenstik 13. 8. 2012 22:04 | link
nadpis:QWERTodpovědět
Souhlasím, zlatá E61 :-) na té byla radost psát :-)
autor:Toman 15. 8. 2012 00:50 | link
nadpis:Alfanumerikaodpovědět
Pro mě je jednoznačně nejpohodlnější a i nejrychlejší klasická alfanumerická klávesnice. Qwerty je pro mě dost titěrná a nejde na ní pořádně psát jednou rukou a dotykáče mě neba... Hardware je hardware a já stále marně čekám na důstojného nástupce skvělých 5630 XpressMusic či E52, které by si to opravdu zasloužily. Nokia, Pleaseeee!!!! Chtělo by to zas nějaký ten klasický nedotykáček se Symbianem! Dotykovek je moc, qwerty alespoň nějaké, ale alfanumerika jen jediná (C5) a to je opravdu málo.
autor:petra 16. 10. 2012 20:01 | link
nadpis:jak zpět na strou klávesniciodpovědět
Prosím jak mám postupovat když se mi dnes aktualizoval software a automaticky mi to přeplo na psaní zpráv novější verzi a já byla zvyklá na tu klasiku.
1–13 z 13
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

libca

Jako každý z našeho týmu jsem velký fanda do mobilních telefonů, zvláště pak značky Nokia. Pokud bych si měl vybrat nejoblíbenější téma k článku, tak to budou jednoznačně novinky a uniklé informace. Nerad píši recenze o aplikacích. Mimo psaní článků mě můžete vidět i na našem fóru pod přezdívkou libca.

Zobrazit diskuzi