-
Symbian
Možná hledáte:

Jak restartovat Nokia N8, X7, E7 a další modely s vestavěnou baterií
Některé modely Nokia mají pevně namontovanou baterii, jejíž vyjmutí vyžaduje návštěvu servisu. Pokud dojde k zamrznutí přístroje, podržte 10 vteřin vypínací tlačítko a dojde k odpojení baterie stejně, jako by byla vyjmuta z přístroje.
2.1.2014, Libor Žuffa
V některých případech se může stát, že mobil přestane reagovat na dotykový displej. Může to být způsobeno některou neodladěnou aplikací nebo tématem, přeplněnou operační pamětí nebo neočekávanou událostí uvnitř systému.
Základním řešením je mobil restartovat vypínacím tlačítkem. Pokud nereaguje, následuje vyjmutí baterie.
U modelů Nokia N8, X7, E7 a mnoha dalších poslednímu kroku brání napevno umístěná baterie v těle přístroje, kterou nelze bez ztráty záruky vymontovat jinde než v servisu.
U těchto přístrojů je v případě zamrzlého systému možné podržet více než 10 vteřin vypínací tlačítko, které úplně odpojí baterii a vypne se.
Může se stát, že mobil se odmítá vypnout i tímto krokem, v takovém případě je nutné současně podržet kombinaci kláves Hlasitost dolů + menu + Zapnutí telefonu.
V případě, že mobil po restartu stále nepracuje jak má, bude nutné přistoupit ke zformátování přístroje, paměťového úložiště a paměťové karty.
Jak na to zjistíte v článku Jak zformátovat Symbian - Obnovení továrního nastavení
Pokud máte nějaké dotazy, pište nám prosím do Poradny nebo do Fóra, nepokládejte dotazy do diskuze pod článkem, kde se pravděpodobně nedočkáte tak rychle odpovědi.
Jak aktualizovat Symbian na Nokia Belle
Kolem Belle byl dlouho otazník, kdy se ji dočkáme. Nyní víme, že bude oficiálně Belle vypuštěna do světa pro první telefony 8. února 2012.
Jak formátovat Symbian - obnovení továrního nastavení
Pokud se váš mobil se Symbianem zpomaluje, zamrzá nebo často dostatečně rychle nereaguje na vaše pokyny, pak je možná pravý čas vrátit ho do původního továrního stavu po koupi, podobně jako u počítačů.
V článku také naleznete videonávod v anglickém jazyce.
Diskuse:
autor: | Haha | 1. 7. 2011 13:21 | link |
---|---|---|
nadpis: | Nejužitečnější článek c... | odpovědět |
Nejužitečnější článek co měl být vydán už dávno.
autor: | Nightmare | 2. 7. 2011 10:57 | link |
---|---|---|
nadpis: | :( | odpovědět |
To je na prd kdyz po trojhmatu zmizi obchod ovi.
Sice jsem to nezkousel ale neni instalacka tohle?
http://www.forumno.net/viewtopic.php?f=148&t=24558&sid=87ba536a8410d0834969c6ac887b2de0
Sice jsem to nezkousel ale neni instalacka tohle?
http://www.forumno.net/viewtopic.php?f=148&t=24558&sid=87ba536a8410d0834969c6ac887b2de0
autor: | Jozef Bodnár | 2. 7. 2011 15:29 | link |
---|---|---|
nadpis: | Po trojhmate N8 sací aktualiz... | odpovědět |
Po trojhmate N8 sací aktualizovat telefon v jeho menu a telefon vam najde vsetky vymazane instalacne subori ako je Ovi Obchod, socialne siete, mal som ten sami problem po opetovnom trojhmate a aktualizovani mi nahodilo vsetoko vymazane je to funkcne asi 2 mesiace.
autor: | ezio di natale | 2. 7. 2011 15:48 | link |
---|---|---|
nadpis: | Re: Re: :( | odpovědět |
ja som to skusal a nejde ziadna verzia nainstalovat stale pise chybu insalacie,, ale potom aktualizacie navrhnu ovi maps a obchod.,,ked otvoris obchod on ho este zaktualizuje a vsetko slape,, uz tam neni ziadny problem,, a niekedy to ide cez ovi suite pres pc,,
autor: | Jan Garaj | 2. 7. 2011 22:21 | link |
---|---|---|
nadpis: | Prosím čtěte alespoň manu | odpovědět |

Prosím čtěte alespoň manuál k telefonu.
Nastavení > Připojení > Nastavení >> První položka na manuálně > ostatní na Vždy se zeptat
Vypnou aplikace a přenastavit aby automaticky nelezly na net
Na hl. obrazovce Volby > Widgety do offline režimu
Pak je vše OK :-)
Nastavení > Připojení > Nastavení >> První položka na manuálně > ostatní na Vždy se zeptat
Vypnou aplikace a přenastavit aby automaticky nelezly na net
Na hl. obrazovce Volby > Widgety do offline režimu
Pak je vše OK :-)
autor: | Lukas | 2. 7. 2011 22:49 | link |
---|---|---|
nadpis: | Re: Prosím čtěte alespoň manu | odpovědět |
Ja mam ten isty problem z Wifi, neda sa to nijako vypnut tak isto som skusal resetovanie telefonu trojhmatom. A to niesom ziadny zaciatocnik s telefonmi , proste sa to neda po trojhmate vypnut.
autor: | REDx9 | 10. 7. 2011 21:05 | link |
---|---|---|
nadpis: | paměť | odpovědět |
Z trochu jiného soudku. Jsem chtěl z ovi nainstalovat hru cca 150MB a hlásilo mi to nedostatek paměti, kde se dá paměť přepnout, aby ji to stáhlo do té 16GB? Někde jsem to zahlédl, ale teď to nemohu najít.
autor: | REDx9 | 13. 7. 2011 11:00 | link |
---|---|---|
nadpis: | Re: Po přihlášení přes telefo... | odpovědět |
Našel jsem. Díky.
autor: | E7user | 13. 7. 2011 16:36 | link |
---|---|---|
nadpis: | Re: Re: Re: trojhmat u telefonů bez tlačítek na volání | odpovědět |
to není tak úplně jisté. Záleží na modelu, záleží i na ProductCode. U některých (!) N8 se Ovistore doinstalovat dá, u E7 (všechny P.C.) to nejde. Je to známá chyba, snad ji opraví. Obnova do původního stavu je možná jen flashem.
autor: | Adalbert72 | 2. 1. 2014 19:19 | link |
---|---|---|
nadpis: | To je dotazů a reakcí :) Přijďte diskutovat na fórum... | výše | odpovědět |

Vcelku příjemné překvapení, kolik se najednou objevilo uživatelů N8, E7 atd. :)Tip: proto neváhejte napsat své dotazy na diskusní fórum, od toho koneckonců také je... Na valnou většinu dotazů jsme (zatím) řešení vždy našli, takže do toho!
@E7user: Nokia Store lze ve většině případů po Trojhmatu nainstalovat po instalaci souboru CWRT Core 1.00(11124).sisx :) Máme jej na fóru, případně pomůže a vyhledá strejda Google. Alternativně lze po Trojhmatu přehrát FW, nebo provést flash...
@E7user: Nokia Store lze ve většině případů po Trojhmatu nainstalovat po instalaci souboru CWRT Core 1.00(11124).sisx :) Máme jej na fóru, případně pomůže a vyhledá strejda Google. Alternativně lze po Trojhmatu přehrát FW, nebo provést flash...
autor: | Petris2000 | 3. 9. 2011 19:46 | link |
---|---|---|
nadpis: | Nokia N8 přístupový bod. | odpovědět |
Prosím pomoc. Telefon neustále požaduje Uživatelské jméno k přístupovému bodu. Neví někdo co s tím mám dělat?????
autor: | Tereza | 13. 11. 2011 11:23 | link |
---|---|---|
nadpis: | Re: trojhmat u telefonů bez tlačítek na volání | odpovědět |
...co mám dělat, když i po trojhmatu svítí bílá obrazovka?
autor: | noell78 | 7. 12. 2011 18:12 | link |
---|---|---|
nadpis: | Re: Re: trojhmat u telefonů bez tlačítek na volání | výše | odpovědět |
Zdravim a máte někdo zkušenosti že se mi smaže i simbian Anna?sem si jí tam dal a ted chci simb 3 ale prý to nejde.myslíte si že to pujde tím továrním nastevením nebo už mi ta blbá anna zůstane:)
autor: | Roxtedy23 | 11. 12. 2011 19:32 | link |
---|---|---|
nadpis: | Zamykací kód | odpovědět |
Koupil jsem telefon Nokia N8 od známého,ale po zapnutí mi naskočí zamykací kód,který si on změnil a bohužel i zapomněl,protože telefon nějaký čas nevyužíval! Co s tím? Jak ho odemknout??
autor: | MirekH | 22. 12. 2011 11:58 | link |
---|---|---|
nadpis: | Zamykací kód | odpovědět |
Dobrý den, zamknul jsem si telefon a zapomenul jsem zamykací kód. Chci zkusit malý restart dle návodu a už první příkaz po zadání stále hlásí nesprávný kód.
1. Zadejte na klávesnici *#7780#
Poradíte mi?
1. Zadejte na klávesnici *#7780#
Poradíte mi?
autor: | Lucka | 27. 1. 2012 17:29 | link |
---|---|---|
nadpis: | Zamykací kód | odpovědět |
Dobrý den,mám telefon zhruba 2 měsíce,a zamykací kód 12345 je neplatný zkoušela jsem i 5x 0 a nic kód jsem si nijak neměnila,v pohotovosti mi radily přeinstalovat system,což mi přijde u nového telefonu zbytečné.Máte někdo nějakou jinou radu???
autor: | tom | 16. 2. 2012 19:40 | link |
---|---|---|
nadpis: | fotoeditor | odpovědět |
kde se dá stáhnout aplikace fotoeditor, která mi po upgradu na belle zmizela?
Díky
Díky
autor: | Ivfka | 4. 11. 2012 19:21 | link |
---|---|---|
nadpis: | N8 | odpovědět |
Prosím vás najde se někdo kdo mi poradi jak mám na formátovat paměťovou kartu??? Já si nevím rady a nemám nikoho kdo by mi poradil.. Nejdou mi přehrávat písničky tak mi bylo řečeno že mám form. Paměť ... Děkuju
Vypněte telefon
-Stiskněte a držte tlačítko pro ztlumení hlasitosti (dole)
-Stiskněte a držte tlačítko spoušť fotoaparátu
-Stiskněte a držte tlačítko menu
-Při držení všech třech tlačítek zapněte telefon a držte je až do chvíle, kdy se zobrazí nastavení země