Kalendář pro Symbian^3 zařízení je aktualizován, v.10.6.2

Kalendář pro Symbian^3 zařízení je aktualizován, v.10.6.2

Nástroj Aktualizace softwaru nabízí volitelný update v10.6.2 aplikace Kalendář. Jedná se o drobné vylepšení zahrnující opravu ohlašování událostí.

5.11.2012, Michal Poláček

K nástroji Aktualizace softwaru lze přístupovat přes Menu nebo vysouvací lištu v případě Nokia Belle a novější. (Refresh, FP2) Pro aplikaci updatu je vyžadován restart telefonu.

          

Zdroj: SymbianTweet

Aktualizace Belle Refresh pod drobnohledem

Včerejším dnem Nokia vypustila aktualizaci Belle Refresh pro první generaci přístrojů s novým Symbianem. Pojďme se společně podívat, co nového tato aktualizace přináší.

Nokia Belle FP2 opraven a opět připraven k aktualizaci pro 603, 700, 701 a 808 PureView!

Nokia začala od brzkých ranních hodin pro zařízení Symbian^3 druhé generace opětovně nabízet firmware Belle Feature Pack 2 (Fixed). Doufejme, že už naposled.

Diskuse:

1–34 z 34
autor:808 5. 11. 2012 03:50 | link
nadpis:kalendář-a dál?odpovědět
Že by první vlaštovka? Hlavně,aby to nokia dotáhla do konce! Nutných oprav je potřeba vííííííc!
autor:Johny 5. 11. 2012 09:08 | link
nadpis:kde?odpovědět
Kde toto stáhnu? aktualizace SW mi nic takového nenabízí
autor:Dandek 5. 11. 2012 10:15 | link
nadpis:???odpovědět
Jak píše Johny - telefon aktualizaci nenabízí (c6-01, Belle, Refresh)...
autor:About 5. 11. 2012 10:55 | link
nadpis:Aktualizaceodpovědět
Já mám E7 s Refresh a normálně mi to aktualizaci nabídlo.
autor:n7610 5. 11. 2012 11:22 | link
nadpis:aktualizaceodpovědět
já to stáhnul do mé N8 už v pátek přes nokia pc suite
autor:Johny 5. 11. 2012 19:29 | link
nadpis:?odpovědět
A dá se k tomu dopátrat jinak nez aktualizaci SW? pořád nic...
autor:Frči 5. 11. 2012 19:35 | link
nadpis:N603odpovědět
Belle FP2 nabídlo Calendar Fix a SMS Update
autor:ag008 5. 11. 2012 22:47 | link
nadpis:nic a nicodpovědět
Mám N8 a nic a nic a Refresh taky nic. Připadá mi to jako jeden veliký nepodařený vtip.
autor:Jura 6. 11. 2012 08:08 | link
nadpis:Re: nic a nicvýše | odpovědět
A kde jsi kupoval N8? Já mám N8 nebrandovou z oficiální české distribuce a aktualizace proběhla vpořádku.
autor:ag008 6. 11. 2012 09:59 | link
nadpis:Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
dotovaný telefon u Vodafonu před rokem a půl. Asi se s tím nedá nic dělat. Úpřimně ....., začínám být z nokie zklamaný.
autor:Jura 6. 11. 2012 11:26 | link
nadpis:Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Tak v tom případě nebuď zklamaný z Nokie ale z Vodafonu. A dá se s tím dělat to, že si N8 "flashneš". Stačí zadat do vyhledávače Nokia N8 cfw a je to. Jinak mě osobně vyhovuje čistý originál.
autor:Jonny 6. 11. 2012 12:27 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Je to tak, ale na druhou stranu o tomto problému nokie ví, ale nic pro to nedělá. A to, že by mohla, o tom se ví také. Když chce prosadit nový model u operátora, tak si ho prosadí. Tak proč jednoduše neprosadí uvolnění aktualizace, to už nikdo nechápe. Vždyt by jim mělo jít hlavně o to, když už si zákazník koupí jejich model, tak aby fungoval stejně jako koupený z ofiko české distribuce. Klidně se spožděním, ale musí to přece jít. není jiná varianta a Nokie pro to musí něco udělat. Nebo ne????
autor:Jura 6. 11. 2012 13:47 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Bohužel to tak není. Jediné, co Nokia může udělat a také dělá, je vydat aktualizace. To, že nějaký operátor si SW upraví podle svého, je čistě věcí toho operátora. A pokud se oparátor posléze "vykašle" na zákazníky, tak s tím Nokia opravdu nic nenadělá. Nebo si myslíte, že by Nokia měla vydávat ještě upravené SW pro jednotlivé operátory, kterých není na světě málo?
Je tedy naprosto zavádějící připisovat nemožnost aktualizace Nokii, pokud vlastníte telefon s upraveným SW od operátora.
autor:Jonny 6. 11. 2012 16:13 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Hlavně je zavádějící tvrdit, že za to může pouze operátor.Částečně asi ano, protože aktualizaci nepustí,ale manželka má od Vodafone tel.s Androidem a ten funguje bezchybně. Takže se nabízí otázka. Proč to u jiných výrobců funguje a u nokie ne? Odpověď? Chyba se opět vrací k výrobci... Nemá to nic společného se SW. To by pak nefungovalo ani u Androidu.
autor:Jura 6. 11. 2012 16:49 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Nechápu proč do toho pořád taháte výrobce. Sám jste napsal, že na jednom telefonu to šlo (maželčin Android) a na druhém nikoliv (vaše N8). Operátor není stroj, ale pracují tam lidé. A pokud se rozhodnou, že na některá zařízení již nebodou upravovat aktualizace a nebou je již nabízet svým zákazníkům, tak má bohužel zákazník smůlu. Tedy i v případě, že oba dva telefony dostanou v tentýž okamžik novou aktualizaci, ovšem "operátorovi" lidé (zaměstnanci) se rozhodnou pustit aktualizaci jen pro jeden z nich.
Samozřejmě to tak nemusí být na 100%, ale to bychom museli míti více dat, abychom měli opravdu jistotu, kde je kýžený problém.
autor:ondra33 7. 11. 2012 15:47 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
to je nám ale novinka. já myslel, že operátor je poskytovatel telekomunikačních služeb. dnes jsem ale zjistil, že vyvíjí své SW pro přístroje, které nabízí dál svým zákazníkům, aby jim následně znepříjemnil život tím, že na jejich tip přístroje nepustí aktualizaci a tím pádem je rozčílí . oni si pak aspoň za dva roky koupí jiný dotovaný telefon, nebo proč proboha?????
autor:Jura 7. 11. 2012 20:41 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Však jsem také psal, že to tak nemusí být na 100% a bylo to myšleno trochu s nadhledem. Ale vysvětlete mi prosím, proč lidé, co mají nebrandový telefon, mají k dispozici aktualizace a ti, co mají telefon od operátora, stejné aktualizace nemají.
???
autor:Honza 8. 11. 2012 12:27 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Operátor může mít problém v nastavení datových tarifů u aktualizovaného SW a protože jej nikdo netlačí do toho aby problém řešili a pustili sw svým zákaznikům, tak se na to jednoduše vykašlou a je to. Nokie by měla proto být důslednější a tyto problémy řešit. Momentálně ale řeší spoustu problému u svého nového operčního systému windows a proto nikdo moc nedoufejte, že by je zajímala nějaká nefunkční aktualizace belle u Vodafone....
autor:ag008 9. 11. 2012 11:36 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Napsal jsem do Vodafonu a čekám odpověd. Jak to "přijde"(nečekám dobrý výsledek), tek se s Vámi o to podělím.
Jinak to, že symbianu odzvonilo je fakt a podpora od výrobce nebo operátora bude horší a horší a horší a .....................
autor:Adalbert72 10. 11. 2012 17:22 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
@Jonny: koukám, že tady už je potřeba zásah:-) Dotované telefony dílem mívají/dílem nemají Operátorský FW (dále Opí FW). Proč tomu tak je , je čistě interní věc rozhodnutí kompetentních lidí u daného poskytovatele GSM služeb. Operátor si pak u výrobce zaplatí a nechá zhotovit svůj FW, který dále blíže neurčenou dobu testuje (zlé jazyky tvrdí, že Opí testy souvisí mj. s faktem, zda nový SW nenarušuje monitorování (sledování) mobilního chování zákazníků, názor si udělejte sami).

Stalo se již, že v případě některých Nokia přístrojů si Operátor ani všechny aktualizace neobjednal - byla to daň za koupi dotovaného telefonu. S tím bohužel přímo souvisí zpožděné uvolnění SW aktualizací pro takový dotovaný telefon. V případě aktualizace na Belle se to kupodivu Operátorům povedlo téměř sladit s oficiálním uvolněním.

Jak zmiňuje Jura, telefon můžeš i v domácích podmínkách přeflashovat na EURO3 FW, který bys obdržel v telefonu z Nokia distribuce. Návod a programy máme na fóru.
K Androidu: pokud vím, přístroje s Androidem obvykle Opí FW nemívají, je možné, že to Google nepovolil, popř. se s Operátorem dohodli jinak.

Resumé: výrobce bych z toho jednoznačně vynechal, Nokia reagovala pouze na potřeby konkrétních Operátorů, kterým vyšla vstříc ohledně pozměnění Originálního SW. Zároveň jsem přesvědčen, že Opí FW je lépe v telefonu nemít...
autor:Honza 10. 11. 2012 20:45 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Adalbert72 to napsal pěkně a ponaučení z toho zní. Kdo si rád kupuje dotovaný telefon od operátora, tak už příště proboha nééé NOKII. Kupte jakýkoliv jiný přístroj a budete spokojeni. Android je otevřený SW a funguje skvěle a na rozdíl od nokie přehraje jakékoliv video(to nepřeháním) a i přístroj od operátora běží bez zaváhání...
autor:Jura 10. 11. 2012 21:14 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Zase tak moc bych Android nepřeceňoval. Otec má od O2 Samsung Galxy Ace. A že by fungoval bez problému se říci určitě nedá.
Zdá se mi, že tu mícháš hrušky a jablka do jedné bedýnky. Nokia je výrobce MT a Android je OS. To by jsi si měl uvědomit při tvém "argumentování".
Jinak nevím, jaké video mi N8 nepřehraje?
autor:honza 12. 11. 2012 01:12 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
pokud není tvoje nokie n8 jiná, než ta moje než jsem ji vyměnil za htc, tak ti určitě nespustí na internetu bohužel žádné video, kromě videí z youtube. Vídíš bohužel jen hlášku toto video není dostupné pro vaše zařízení. Jinak jakékoliv video stažené z pevného PC ve formátu avi mp4
přehraje bez problému. Poradí si i stitulky, ale to je málo. Jinak píši android všeobecně, protože tento OS používá pokud víš,více výrobců do různých zařízení a ten funguje víceméně ve všech stejným způsobem...
autor:Adalbert72 14. 11. 2012 18:52 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nic a nicvýše | odpovědět
Ani má Nokia N8 není jiná, vlastním dvě, a reagují obě (zhruba) stejně. A zaručuji Ti, že mně přehrají videa z Webu. Samozřejmě pouze přes nativní Web Browser, Opera by potřebovala plugin. V mnoha případech ale bylo nezbytné přejít na desktop verzi dané stránky, z té mobilní to fakt nešlo :-( Zároveň přiznávám, že bohužel nepřehraje VŠECHNA videa, a přehrávání rozhodně není tak plynulé, jako na Android přístrojích s Adobe® Flash® Player 10.
Podle dalších informacích ale nativní podpora pro Jelly Bean není, problém lze ovšem obejít - zmíněný Player lze stáhnout jako samostatnou *apk instalačku :-)
autor:Fugas66 6. 11. 2012 07:52 | link
nadpis:Calendar fix ??odpovědět
u mé N8 belle refresh to nabídlo jen SMS Update, zatím nic víc?
autor:tomtoylc 6. 11. 2012 15:16 | link
nadpis:aktializaceodpovědět
ja môžem povedať len toľko že nokia má už pekne sere s tými aktualizaciami ... majú v tom pekný bordel !! ... ja mám N8 z vodafonu a aktualizáciu REFRESH ešte stále nemám ... ponúkami len nejaké nové widgety a tie sa mi nechcú nainštalovať !
autor:Ani 6. 11. 2012 21:44 | link
nadpis:Re: aktializacevýše | odpovědět
sere tě Nokie nebo Vodafone u kterého jsi si kupoval telefon na úpis? :-D
autor:tomtoylc 8. 11. 2012 13:08 | link
nadpis:Re: Re: aktializacevýše | odpovědět
oboje ... a stejne je symbian už odpísaný ... už dávnejšie som si všimol že nevychádzajú žiadne nové app takže do vianoc vydržím a N8 dám zbohom
kúpim si Lumiu alebo nejaké HTC s androidom
autor:app 10. 11. 2012 15:51 | link
nadpis:Re: Re: Re: aktializacevýše | odpovědět
tak to si riadne slepy. Nove app najdes na forach kazdy den
autor:Adalbert72 10. 11. 2012 17:41 | link
nadpis:Re: aktializacevýše | odpovědět
@tomtoylc: V poslední době mě většina Nokia rozhodnutí nepotěšila (spíše naštvala), v tomhle ale fakticky nemáš pravdu. Za opožděnou aktualizaci na Belle Refresh může 100% fakt, že máš dotovaný telefon. Čili průtahy reklamuj u svého Operátora. Opět: je to daň za koupi dotovaného telefonu. Tvůj Operátor buď prostě otálí s uvolněním upravené verze Refresh, nebo ji v horším případě vůbec neobjednal/nezaplatil :-( Ohledně aktualizace a opravy kalendáře se nejspíš jedná o systémovou optimalizaci/nebo zrychlení provozu, a opravu systémových chyb. Takže rozdíl na první pohled vidět nebude...
autor:Milda 6. 11. 2012 16:47 | link
nadpis:Opravaodpovědět
V čem spočívá ta oprava? Nic jsem nepozoroval.
autor:jeden z nás 7. 11. 2012 10:16 | link
nadpis:Re: Opravavýše | odpovědět
asi to je jen na oko, aby si zákazník a uživatel telefonu nokia, myslel že výrobce na něj nezapoměl :-), taky jsem nezpozoroval nic nové....
autor:Jirka 12. 11. 2012 11:03 | link
nadpis:Kde a jak to mam aktualizovat?odpovědět
Dobry den,kde a jak aktualizovat?Nemam dotovany tel ani brandovany.Ale ani v tel ani po pripojeni na Nokia PC suite nic nenabizi.Mam N8.Co s tim?
autor:Adalbert72 14. 11. 2012 18:11 | link
nadpis:Re: Kde a jak to mam aktualizovat?výše | odpovědět
Vždyť je to hned na začátku napsané: nástroj Aktualizace SW (zelená ikona se šipkou), tapnout na ni. Tím se spustí proces vyhledávání dostupných aktualizací pro daný přístroj. Alternativně lze aktualizace vyhledat v cestě Nastavení/Telefon/Správa tel./Správce přístroje/Volby, tedy pravá kontextová klávesy/Zjistit aktualizace. Pokud se aktualizace neobjeví, je třeba počkat, popř. se pokusit je vyhledat via Nokia Suite...
1–34 z 34
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

polas

Jmenuji se Michal Poláček, je mi 21 let, jsem bývalým redaktorem Nokiaforum.cz a myNokia.cz, studuji a bydlím v Brně. V redakci jsem působil od ledna 2010 do února 2013. Po půlročním působení na serveru Svetmicrosoftu.cz, jsem založil web my-Jolla.cz, kde jsme představili také vlastní forum. Věnuji se také projektům my-Device.cz a RetroMusicBlog.eu.

Zobrazit diskuzi