Nová aktualizace Belle Refresh bude dostupná i pro Nokii E6!

Nová aktualizace Belle Refresh bude dostupná i pro Nokii E6!

Aktualizace Symbianu s názvem Belle refresh se objevila před několika týdny pro starší modely s novým Symbianem. Nyní se dočkali i majitelé Nokií E6, pro které bude firmware dostupný během několik dnů.

24.9.2012, Libor Žuffa

Aktualizace Belle Refresh byla pro telefony s novým Symbianem, kromě Nokie E6, představena zhruba před měsícem. Nyní se ovšem dočkali i majitelé Nokií E6. Zpoždění, které nastalo při vypouštění firmwaru s číselným označením 111.140.0058, bylo způsobeno odlišností modelu E6 od zbytku telefonů se Symbianem^3. Po nutných úpravách je tedy vše hotovo a firmware bude postupně vypouštěn na aktualizační servery.

Změn ovšem není tolik, jako u ostatních modelů i tak ovšem přináší několik velmi pozitivních aktualizací a také úprav systému pro větší stabilitu a výkonnost. Konkrétní změny jsou:

  1. Nové widgety počítače dat, poznámek, počasí a záložek
  2. Aktualizace webového prohlížeče z verze 7.4.2.6 na verzi 8.3.1.4 s lepší podporou HTML5
  3. Mapová aplikace ve verzi 3.9 12wk20 b01
  4. Vestavěná aplikace Microsoft Office Suite
  5. Vestavěné QT ve verzi 4.8.0
  6. Zlepšená podpora Flash videa, což znamená možnost přehrávání videí s vyšší bitrate rychlostí bez zasekávání a padání přehrávače
  7. A další zásahy do systému pro jeho lepší chod, dále také například upraveny časové zóny

Dostupnost firmwaru můžete očekávat v následujících dnech. Opět bude možno aktualizovat jak přes FOTA (Firmware Over The Air), tak také skrze aplikaci Nokia PC Suite ve vašem počítači.

Aktualizace Belle Refresh pod drobnohledem

Včerejším dnem Nokia vypustila aktualizaci Belle Refresh pro první generaci přístrojů s novým Symbianem. Pojďme se společně podívat, co nového tato aktualizace přináší.

Video: Nokia Belle Refresh - nejnovější aktualizace ukázána na N8!

Nokia uvolnila nový firmware Belle Refresh pro starší S^3 přístroje. Podívejte se ve videu, jaké nové funkce do modelů N8, E7, C7, C6-01, X7, Oro a E6 přináší. Aktualizace se brzy objeví také pro zařízení 500. 

Diskuse:

1–15 z 15
autor:scotch11 24. 9. 2012 08:36 | link
nadpis:Ale pozorodpovědět
pro ty, kteří nyní používají nokiacké aplikace typu Nokia Reader, City Lens. Minimálně o tyto dvě aktualizací přijdou. Udělal sem tu chybu a aktualizoval N8, chybu proto, že Refresh pro mne nic krom zbytečných widgetů, nepřineslo a jen mi nadělalo problémy s downgradem. NR je pro mě jedna ze základních app. Teď už ji mám zpátky! Pochopil bych nekompatibilitu s app třetích stran, ale app přímo od Nokie? Navíc NR zcela utnuli, názorná ukázka podpory symbianu ze strany Nokie minim. do 2015...
autor:Jura 24. 9. 2012 11:24 | link
nadpis:Re: Ale pozorvýše | odpovědět
Ty to dvě aplikace nepoužívám a s aktualizací Refresh jsem na své N8 maximálně spoken. Některé widgety se hodí a zdá se mi, že i baterie déle vydrží. Osobně tedy aktualizaci doporučuji. Jinak jsem aktualizací neztratil ani jednu aplikaci.
autor:jajda 24. 9. 2012 18:41 | link
nadpis:dotyk tlacitka po instalaci BELLE na E6odpovědět
potrebuji prehodit tlacitka na dotykaci levy a pravy roh, nesmyslne dali tlacitko zpet z prava doleva a aplikace doprava coz je pro muj palec daleko. potrebuji aby tlacitko "zpet" bylo tak jako pred aktualizaci v pravem rohu.
autor:Jura 24. 9. 2012 20:24 | link
nadpis:Re: dotyk tlacitka po instalaci BELLE na E6výše | odpovědět
Tak to bohužel pomůže jedině "flashnout".
autor:jajda 25. 9. 2012 13:34 | link
nadpis:Re: Re: dotyk tlacitka po instalaci BELLE na E6výše | odpovědět
poradis prosim jak to udelat?
autor:ASI 26. 9. 2012 08:08 | link
nadpis:U me porad nicodpovědět
Poradil by mi nekdo prosim proc mi moje N8 nenabizi novy firmware ani pri pripojeni pres nokia suite?mam telefon od t~mobilu...Jedine co mi nabidne je microsoft apps.Diky
autor:honx 26. 9. 2012 09:40 | link
nadpis:Re: U me porad nicvýše | odpovědět
Mám stejný problém. Na fóru od t-mobilu jsem se dočetl, že od nokie stále firmware nedostali, takže máme prý čekat.
autor:N8 26. 9. 2012 18:18 | link
nadpis:Re: Re: U me porad nicvýše | odpovědět
N8 u O2 taky porad nic !! Uz nikdy mobil od operatora a uz vubec od O2.
autor:MArek 26. 9. 2012 15:03 | link
nadpis:Problém s aktualizací odpovědět
Dobry den chci se zeptat mam problem s aktualizaci na E6 vzdy když tam aktualizovat a vše odklikam tak to začne stahovat aktualizaci (krok 1) ale vždy se to na 46Mb staženého sekne a pak to napiše "služba není k dispozici" zkuste to znovu pozdeji. ALe ja už to skouším od včera asi po 20cáté a furt nic. podite?
autor:Libor Žuffa 26. 9. 2012 20:23 | link
nadpis:Re: Problém s aktualizací výše | odpovědět
Zkuste aktualizovat přes telefon. Zadejte *#0000# a přes wi-fi aktualizujte.
autor:Pavel 27. 9. 2012 07:32 | link
nadpis:Rozdíl mezi Belle a Belle Refreshodpovědět
Dobrý den.
Jenom jsem se chtěl zeptat jestli to už někomu z Vás Belle refresh dobře funguje na e6 00 . Někde jsem četl na fórech že po aktualizaci na Belle si lidi stěžovali zpátky tam, ládovali Annu . Ale to se týkalo asi jenom Belle a né Belle refresh. Tak nevím jestli mám aktualizovat nebo ne. Díky za odpovědi
autor:scotch11 29. 9. 2012 23:09 | link
nadpis:Re: Rozdíl mezi Belle a Belle Refreshvýše | odpovědět
Ono hodně záleží na tom, co z toho co máš bude ne-funkční v Belle Refresh. To ale většinou člověk zjistí pozdě. Nejhorší, podle mě, je to, že už Symbian všeobecně není podporován a aktualizace app na upravený FW nemusí nikdy přijít. Jak jsem již psal (např. Nokia Reader - pro mne nepostradatelná app), tak některé věci ani v Refresh nepojedou. Neboli, pokud ti vše funguje k tvé spokojenosti a netoužíš po hromadě (pro mne většinou) zbytečných widgetů, tak neaktualizuj. Asi za týdenní soužití s Refresh jsem rapidní zrychlení, zlepšení chodu či výdrže baterie u mojí N8 nezaznamenal. Opravdu, až na tři widgety (poznámky,události a počítadlo dat) Refresh pro mne znamenal jen problémy! Ale toto je jen můj úhel pohledu, ale podložený praktickým soužitím s Nokia Belle Refresh.
autor:Pavel 30. 9. 2012 07:31 | link
nadpis:Re: Re: Rozdíl mezi Belle a Belle Refreshvýše | odpovědět
Díky já že se mě stáva že chci spustit mapy a píše mě to ať odpojím usb kabel, přitom připojeno nemám. Takže mapy ani nespustim.
autor:Písmák 30. 9. 2012 06:54 | link
nadpis:Neměl tento článek vyjít dříve?odpovědět
Vlastním Nokii E6 česká distribuce z volného trhu. Telefon si zde popisovaný Nokia Refresh stáhnul a nainstaloval již koncem srpna. Office Mobile 2012 pak o několik dní později. Nové mapy taktéž. Článek tedy považuji za mystifikující. Nebo mám čekat ještě něco dalšího? PS: Aktualizoval jsem přes FOTA.
autor:Ann 20. 8. 2013 10:10 | link
nadpis:Refresh v E6odpovědět
Ahoj, telefon se mi sám aktualizoval na Refresh - ověřeno i přes *#0000# , ale jaksi k tomu postrádám to podstatné co má Refresh mít tzn. nové widgety, mapy atd. Máte někdo stejný problém, popř. prosím o radu jak docílit toho co Refresh má mít? Díky A.
1–15 z 15
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

libca

Jako každý z našeho týmu jsem velký fanda do mobilních telefonů, zvláště pak značky Nokia. Pokud bych si měl vybrat nejoblíbenější téma k článku, tak to budou jednoznačně novinky a uniklé informace. Nerad píši recenze o aplikacích. Mimo psaní článků mě můžete vidět i na našem fóru pod přezdívkou libca.

Zobrazit diskuzi