Proč miluji Windows Phone a dnes už téměř nenávidím Symbian

Proč miluji Windows Phone a dnes už téměř nenávidím Symbian

Aktualizováno: Provokativní nadpis vzbudil mnoho emocí, pod článkem se rozhořela diskuze. Co se po roce změnilo?

19.12.2013, MatKal

Aktualizace:

V tomto článku jsem začátkem roku 2013 spustil velmi žhavou debatu. Aktuálně v redakci testujeme Nokia Lumia 1520, obří tabletofon s novou verzí Windows Phone 8 Nokia Black.
Během psaní recenze jsem si uvědomil, jak všechny argumenty v tomto článku nabývají společně se šestiplacovým displejem nového rozměru. 
Windows Phone je bezkonkurenčně nejlepším systémem, jaký jsem za poslední roky poznal, zatímco Android dělá jen kosmetické pokroky, Microsoft s Nokií málo viditelnými změnami ladí každou maličkost v přístroji.
Moc se těším na příští rok, kdy budou vychytány poslední drobnosti ve Windows Phone 8.1!

Před tím, než se znovu začtete, co jsem si myslel před rokem a myslím stále, podotknu všem staromilcům, kteří předpovídali neúspěch a krach, že přes letošní nástup iOS 7, Android KitKat, BlackberryOS a Firefox OS je Windows Phone aktuálně druhým nejprodávanějším systémem v ČR s tržním podílem přes 10%.

A BUDU ZNOVU BUŘIČ, dopustím se společenského excesu a všem, kteří vůči mě byli před rokem nepříjemní a někteří i hrubí s velkým gustem vzkazuji: TRHNĚTE SI NOHOU, NA MÁ SLOVA DOŠLO!

Nokia Lumia 1520 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Původní článek z 1.2.2013

Úvodem se sluší poznamenat, že všechny následující řádky jsou osobním zamyšlením a pocity nadšence pro mobilní komunikace, vývoj aplikací, mobilní operační systémy a samozřejmě Nokia. Článek v žádném případě nevyjadřuje názor redakce, naopak vzešel ze žhavé diskuze, která se neočekávaně na téma porovnání systémů v Nokia telefonech rozhořela a rozdělila redakci myNokia.cz na dva téměř nesmiřitelné tábory.
Pohodlně se usaďte, protože tohle zamyšlení bude dlouhé, burcující a můj krk se octne na pranýři.

Kdo jsem a jak šly mé kroky

Jmenuji se Martin Kalián a pod nickem Matkal se na těchto stránkách potkáváme od jejich vzniku. Mobilní telefony jsou mým životem od dob, kdy ještě Nokia nestála na špičce peletonu, přesto už tehdy patřila mezi průkopníky a pracovala na pohádkovém úspěchu následujícího desetiletí.
Jako mobilní novic jsem hrdě užíval přenosnou NMT Nokia 150, kdy mě každý příchozí hovor s Eurotelem stál 7Kč a tak jsem byl radši, když mi nikdo nevolal :-) To byla skutečná cihla, ne Lumia 920, jak ji mnoho mladých dnes tituluje.
Následovala pokroková Nokia 2110, dodnes moje velká láska, a protože jsem se v dobách dřevních věnoval prodeji služeb i telefonů, neminul mě vlastně téměř žádný další model.
Už tehdy mi však učarovaly mobilní služby. Nokia Communicator 9000i se stal mým osudem, následován všemi modely otevíracích, chytrých a obrovských přístrojů, které Nokia řadily na absolutní špičku.
Založil jsem web a fórum Klub komunikátor, který je dnes transformován do tohoto webu myNokia.cz

Symbian

Od komunikátoru 9110 se systémem EPOC byl obrovským skokem první transformovaný Symbian, později roztříštěný do verzí S60, S80 a S90 a dalších okrajových větví. Za připomenutí stojí především dotykový převratný systém S90 v Nokia 7710, jenž dávno před iPhone ukazoval, jak jednou budou mobily vypadat a který se neuchytil, ačkoli byl podle mého názoru nejlepším Symbianem všech dob.
Tlak na sjednocení naopak přinesl jeho zánik, stejně jako později S80 v komunikátorech, přežil jen S60 nasazený do běžných mobilů i Nokia E90.
Kolik jsem se nalamentoval nad jeho hloupostí a nestabilitou! Přinesl ale pokrok, nové funkce a první aplikace.

Zažil jsem vzestup i pád tohoto operačního systému, burcoval jsem na poplach před více než rokem, kdy byl oznámen jeho konec. Nástup Windows Phone byl pro mě, stejně jako pro vás, nechtěný, nepochopitelný.

Windows Phone

Nerad jsem loučil s EPOCem, později Symbianem S80, ale vždy jsem si přivyknul a v každém novém systému našel něco nového, proč ho obdivovat. 
Nikdy se mi ale nestalo, abych už po krátké době začal předchozí systém zatracovat, postupně až nesnášet. To přišlo poprvé s odchodem Symbian Belle. Když dnes beru do rukou kterýkoli z posledních modelů, dělám to nerad a s nechutí.

Že jsou to silná slova? Asi ano, ani mě by ještě nedávno nenapadlo, že tomu tak bude.

Důvodem je Windows Phone. Můžeme vést nekonečné debaty o jeho ošklivosti, kostičkách a plýtvání místem na displeji, ale jedno se mu upřít nedá. 
Funguje. Funguje skvěle. Funguje jako žádný jiný operační systém.
Je jednoznačně nejrychlejším a nejstabilnějším systémem na trhu v roce 2013 a v porovnáním s ním se mi jako uživateli otevřely oči abych pochopil, jak hodně byl Symbian špatný.

Souboj s jasným koncem

Stabilita:
Symbian vždy byl a je nestabilní. Ve všech vývojových fázích nikdy nedosáhl plynulosti, spolehlivosti a rychlosti. Na vině bylo pomalé jádro systému nasazené na podhodnocený hardware. Nízká spotřeba energie byla vždy spojována s nenáročností systému, ve skutečnosti by Symbian rád polykal 1Ghz procesory jako Android a pak by běžel přijatelně jako současná verze Belle FP2.
Oproti tomu WP nevykazuje nikdy náznak zadrhnutí ani na Lumia 610 s malou operační pamětí, chová se konzistetně na všech zařízeních. Nikdy nemrzne, restart je tak vzácnou událostí, že nevěříte svým očím když nastane a bez vyjímky ho způsobí jen aplikace třetí strany. Nikdy se na nic nečeká, mobil vždy vykoná to, co od něj uživatel očekává.

Telefonování
Základ každého mobilního zařízení. Nezapomenu Symbianu nikdy na hovory, kdy jsem marně tisknul tlačítko přijetí hovoru, přístroj nereagoval, mnohokrát zamrznul a restartoval se. Nikdy neodpustím marné pokusy vytočit hovor z telefonního seznamu, neochotu naleznout kontakt a následný restart. Nikdy nezapomenu na hodiny strávené opravami poškozeného seznamu po synchronizaci nebo náhlé zmizení všech kontaktů.
WP telefonují vždy, ještě nikdy jsem za rok a půl užívání neměl problém s hovorem, vyhledáváním nebo správou telefonního seznamu.

Internet
Připojení k internetu je dnes klíčovou službou smartphones. Hodnotit webový prohlížeč v Symbianu mi vhání slzy do očí. Vzpomínám si, jak byl u nedotykové verze Symbian 3rd považován za pokrokový, od té doby však zůstal v podstatě stejný. Neohrabaný, zasekávající se při načítání, sice s podporou flash, ale pokud byl na stránce takový objekt, okamžitě bylo scrolování nemožné. Ani Opera, kterou ti moudřejší nahrazovali vestavěný šunt, nebyla o moc lepší, z nedostatku výkonu mobilu byla ráda, že je ráda.
Internet Explorer ve Windows Phone je skutečným prohlížečem, plně srovnatelným s PC verzí. Je bleskurychlý, zobrazuje stránky přesně tak, jak vypadají a jak očekáváte. Teprve v něm přestanete váhat, zda stránky otevřít ihned, nebo vyčkat až domů na počítač.

Sociální sítě
Na Symbianu v podstatě neexistují. Nulová provázanost sítí se systémem, nepochopitelně trapná aplikace Sociální sítě, která tolika lidem nefungovala, že ji sama Nokia přestala rozvíjet. Chat Facebooku v podstatě neexistuje dodnes, doinstalované programy jsou téměř nepoužitelné a nespočítám, kolikrát jsem odpovídal na dotaz, proč se chat nechce po instalaci připojit, bylo to ale mnoho stovek reklamací. Nezapomenu na horory, kdy jsem v zahraničí zkoušel Skype z mobilu, Symbian se doslova vařil, hovor vypadával a vedle mě seděl kamarád s iPhone, který volal přes EDGE!
Jestli v něčem WP exceluje, pak jsou to sociální sítě. Kontakty FB automaticky v adresáři, vyhledávání v obrázcích přátel, novinky Twitteru, LinkeIn, Facebooku přímo ve streamu nebo řazené podle osob. Chat, který je stále online a přesto nevybíjí baterii. WhatsApp dokonale nahrazuje SMS a šetří útratu, ve Windows Phone 8 stejně dokonale integrovaný Skype s neskutečnou studiovou kvalitou hovoru, kterou musíte slyšet, aby jste pochopili.

Multitasking
Modla. Jinak ho nazvat ani nelze. Pravdou je, že Symbian je posledním systémem, který má skutečný a plný multitasking, tedy v souběhu pracuje několik aplikací najednou. Víte proč je poslední? Protože je úplně k ničemu. Moderní operační systémy si totiž umí poradit jinak, aplikace uspávají a znovu propouzejí jen tehdy, když je uživatel potřebuje. Došel k tomu z části i Android, ačkoli to nikde příliš nevykládá.
WP nabízí přesně to, co chci. Aby mi na pozadí běžely všechny online služby Skype, WhatsApp, Viber, Facebook a přitom je mobil zobrazuje až když je potřebuji. Vše řeší vzdálený server. Skype se tváří online, ale spí do okamžiku, než je vzbuzen příchozím hovorem. Nechat Skype běžet na Symbianu znamená, že je mobil velmi špatně použitelný, zpomalí se a je do několika hodin vybitý.
Vivat řešení Apple, od kterého se ostatní poučili.

Navigace
Nokia navigace je nejúspěšnější na světě, počtem instalací je nejrozšířenější a kvalitou patří mezi tři nejlepší. Používat ji v Symbianu však bylo utrpení. Nikdy bych nechtěl počítat desítky hodin, které naše redakce strávila radami nad nefungujícím vyhledáváním pozice, samovolným připojováním, problémy s instalací map, a mnoho a mnoho dalších. Nikdy nezapomenu na neochotu pracovat s neotřesitelnou pravidelností právě v okamžiku, kdy jsem ji nejvíce potřeboval.
Nokia Autem ve Windows Phone je ozdobou mobilního zařízení, dnes spolupracuje se zájmovými body, sama si stáhne mapové podklady a především funguje vždy podle potřeby do deseti vteřin.

Přizpůsobitelnost
Další modla. Co to je přizpůsobitelnost, kterou každý omílá v souboji Symbianu a WP? Nikdo tuto prazvláštní funkci přesně ještě nepojmenoval. Jde o obrázek dítěte nebo pejska na ploše telefonu? Nebo o ikony v menu, které mohou být proměnlivě barevné? Ve skutečnosti je Symbian po iPhone nejméně přizpůsobitelným systémem na trhu. Nelze s ním totiž dělat téměř nic! Existuje několik více či méně použitelných widgetů, které ale po chvilce zkoumání vypne většina uživatelů, protože plýtvají baterku a data.
A teď mě trhejte, jsem zvědav.
Ve WP je startovní obrazovka nastavitelná s dynamickou obměnou obrázku z Galerie, Facebooku nebo překrásnými generovanými tapetami z Bing. Signalizuje ušlé hovory, přijaté maily a SMS a ve WP8 dokonce nastavitelně libovolné jiné informace. Domácí obrazovka pravda neumožňuje zobrazovat miláčka na fotce, ale to proto, že KAŽDÁ dlaždice je aktivní. Na ploše rotují oblíbené obrázky ve dvou nastavitelných velikostech. Každá dlaždice zobrazuje statusy z Facebooku, přijaté maily, zprávy, kalendář, informuje o novinkách. Většina z nich se animuje, aby nabídla více informací.
Animace nekončí ani v menu, v každém hubu jsou aktivní informace na dlaždicích, v Galerii jsou pozadím fotografie, v XBOX centru hry, v Marketplace nejzajímavější aplikace. Celý systém vypadá na první pohled stroze, po týdnu si ale uvědomíte, že se v něm neustále něco děje, je živý a atraktivní.

Marketplace versus Nokia Ovi Store
Nikdy jsem větší bastl než Nokia Store v telefonu neviděl. Do posledních kusů prodaných 808 Pure View Obchod nefunguje jak má, nerozeznává správně aplikace pro konkrétní modely, neustále obtěžuje s přihlašováním, spouští se dlouhé desítky vteřin. Každý den odpovídáme na dotazy, proč se nelze připojit, s každou další aktualizací někomu něco v Obchodě nefunguje. Často zůstává vysvícené tlačítko Stáhnout  a nikdo neví proč. Vyhledávání je po několika letech pro zlost, dvakrát po sobě snad nenajde stejný výsledek, často nenajde nic!
Stahovat aplikace z Marketplace je neuvěřitelné zábavné, vyhledávání jede na 100%, kategorie jsou přehledné, vždy vše funguje. Nabídka ještě zřejmě není dostačující, ale to se mění každým dnem, kde celosvětově přibývají stovky aplikací, nicméně ani nabídka pro Symbian nebyla nikdy oslňující. Každou aplikaci lze před nákupem zkušebně nainstalovat a vyzkoušet, většina je plně funkčních doplněná reklamou nebo placená verze existuje jen jako podpora vývojáři. Je pravda, že když už je něco placené, pak to není levné.

Hry a zábava
Pro Symbian je nabídka her přibližně vyrovnaná s Windows Phone. Nicméně díky nízkému rozlišení a především výkonu se nemohla nikdy dostatečně rozrůst, zatímco s příchodem Windows Phone 8 se hernímu centru XBOX live blýská na nejlepší časy, má šanci se ve spojení s domácí konzolí stát hlavní herní platformou. Pomocí her XBOX sdílíte výsledky s kamarády, každý má nastaveného svého animovaného avatara, kterého si může denně převlékat a vybavovat podle nálady. O samotném hraní není třeba mluvit, platí pro něj to, co pro celý systém. Prostě funguje.
Za zmínku stojí i video. Symbian přehrává více formátů, některé modely navíc disponují výstupem HDMI. To je moc fajn a bavilo mě to. Díky kvalitě displejů a rozlišení však přehrávání nebylo zdaleka tak zábavné, jako na WP, kde je lahodou sledovat youtube v HD rozlišení, film nebo stream. 
V neposlední řadě patří k zábavě hudba. Práce s hudbou na WP není tak pohodlná jako u Symbianu, nemožnost posunovat skladby v přehrávači jinak, než šipkami přetáčení ergonomii zrovna neprospívá a především přesun skladeb u WP7 pomocí Zune je pro běžného uživatele utrpením. Opět je tu ale WP8, kde je přístup do zařízení přes kabel a hudbu si lze libovolně přesunovat bez Zune.

Fotografování a video
Symbian telefony jsou známé jako vzory kvalitní optiky, focení a nahrávání HD videa. Pokud vynecháme referenční 808 Pure View, pořád je tu N97 a N8, na které budeme vzpomínat se slzou v oku. WP mají v tomto ještě mnoho rezerv, ale Nokia dost důrazně pracuje na tom, aby tuto pověst neztratila, i když modely 800/900 byly podle mě propadáky. Je tu však Lumia 920, která je aktuálně zejména v noci nejlepším fotomobilem na planetě a do Barcelony se za měsíc chystá další velké překvapení. 
Srovnání focení je proto trochu irelevantní, nejde tolik o záležitost systému. Symbian je v každém případě jasným vítězem.

Zálohování a synchronizace
Pojem pro Symbian v podstatě neznámý. Ačkoli v posledních letech Nokia vyvinula mnoho snahy, zejména synchronizace nikdy nefungovala jak měla, uživatelé ji neuměli používat a když přišli o mobil, většina z nich byla bez dat.
U WP pouhým zadáním uživatelského účtu je nový mobil sesynchronizovaný a k nepoznání od původního během několika minut. WP8 dokonce zálohují veškeré SMS i aplikace a po reinstalaci je znovu vrátí do přístroje.
Veškeré fotografie se automaticky synchronizují na internet, odkud dál mohou putovat přes SkyDrive do libovolného počítače.
To vše bez jediné uživatelovy interakce.

Platforma jako ekosystém
Symbian ani Meego nemohlo nikdy dosáhnout úspěchu jako ekosystém. Symbian byl nereformovatelný a MeeGo nastupovalo v době, když už pro novou platformu, která by dokázala obsadit počítače, tablety i mobily, nebylo místo, navíc Nokia v době jeho nástupu už neměla síly prosadit svůj systém proti všem jako to dokázal o pár let před tím Apple.
Windows jsou ikonou. Nenávist, kterou mu někteří uživatelé projevují, je podle mě jen setrvačnost. Microsoft je dnes nejdynamičtější společnost na trhu, skutečným tahounem změn. Windows 8 si Microsoft prosadí silou za každou cenu, navíc pro tablety jde o pohádkový systém, jemuž zkostnatělý iPad nemůže dlouho konkurovat. Cloudové služby SkyDrive a herní centrum XBOX jsou nejsilnějšími na trhu a zanedlouho je bude používat každý. 
To vše jsou důvody, proč Nokia vsadila na správného a hlavně jediného možného koně v závodě. Ztráta nezávislosti za to rozhodně stála.

Konec Symbianu i mojí trpělivosti
Symbian byl kdysi jedničkou, obsadil trh, který neexistoval a stal se nejrozšířenějším. Ve skutečnosti mu ale z důvodu neexistující konkurence odpouštěli uživatelé neduhy, které dnes považují za nepřijatelné. Musel svoji tržní pozici ztratit ihned po tom, kdy se objevila možnost úniku a také se to okamžitě stalo.
Úspěch Androidu ve skutečnosti není vůbec zapříčiněn jeho kvalitami, ale nekvalitou Symbianu, kdyby byl kvalitní, nikdy by ho Nokia dobrovolně neopustila a nechala si vyrazit trumf z ruky. Přiznáním porážky byl vývoj Maemo/Meego, kdy sama Nokia věděla, že budoucnost Symbianu je nedostatečná.
Windows Phone má i ve své druhé verzi označené WP8 ještě mnoho nedostatků, některé z nich jsou těžko odpustitelné, ale přesto je dobrou volbou a není jen důstojným nástupcem Symbianu, ale válcuje ho i přes desítky chybějících funkcí na plné čáře. 

Symbian vs. WindowsPhone: Souboj s jasným koncem? Nikoli! Aneb vše má své pro a proti

V minulém týdnu jsme zveřejnili pohled redaktora na Windows Phone a stal se z něj nejčtenější článek roku. Aby diskuze byla spravedlivá, přečtěte si nyní názor z jiného pohledu. 

Windows Phone proti Symbian Belle v každodenním životě

Brzy vám představíme Lumia 610 pro běžné uživetele. Nejdříve si proto přečtěte srovnání systémů  Windows Phone a Symbian pohledem mladého člověka.

Diskuse:

142–195 z 195
autor:Milenec 19. 12. 2013 21:14 | link
nadpis:Óóóój ... šotoľyna :-)odpovědět
Vopred sa hlboko ospravedlňujem za tento svoj príspevok, ale keď som si v septembri kúpil jednu Nokiu s Windows Phone 8 (novú, nebrandovanú, neblokovanú) za účelom otestovania, nechcel som veriť tomu, čo som zažil.

Dovtedy som čítal a počul strašne veľa kritických slov a veľmi málo pozitívnych. Myslel som si, že ide skôr o nedorozumenia, alebo len o reakcie fanúšikov iných operačných systémov.

Avšak po týždni testovania a snahe prispôsobiť túto mašinku potrebám bežného používateľa smartfónov, som došiel k záveru, že "tudy cesta nevede". Bol som rád, že sa mi ju podarilo predať v bazáre za polovičnú cenu. Ale tá skúsenosť stála za to, pretože keby som niekomu so svojich známych poradil, aby si to kúpili, tak by ma potom naháňali ako pandúri Ďuriho Jánošíka :-)
autor:MatKal 19. 12. 2013 22:00 | link
nadpis:Re: Óóóój ... šotoľyna :-)výše | odpovědět
Já si klidně popovídám o tom, co jsou POTŘEBY BĚŽNÉHO UŽIVATELE, které by nešly uspokojit.
Je to pořád dokola, nedal jste systému šanci, za týden si člověk na revoluci zvyknout nemůže.
Je to jediná chyba, kterou lze WP vytknout, tak moc chtěl být jiný než ostatní systémy, že uživatel pod tíhou zvykání na novinky nestihne postřehnout, jak jsou praktické a užitečné.
V důsledku toho systém vypadá nepersonalizovatelný a nepochopitelný, ačkoli to vůbec není pravda.

A to že by vás nikdo nenaháněl dokazují čísla, stále více BĚŽNÝCH lidí si výhody uvědomuje a převažuje nad balastem Androidu použitelnost, kterou denně potřebují.

Kdyby oba systémy stály na stejné startovní čáře, je dnes Android pro kutily a WP pro lidi, co potřebují výkon a spolehlivost. Pak by se ukázalo, kterých je víc.
autor:Richard 19. 12. 2013 22:55 | link
nadpis:Re: Re: Óóóój ... šotoľyna :-)výše | odpovědět
Ach jo.
Na WP mi asi nejvíc vadí zástupy nekritických a často velmi arogantních a bojovných obdivovatelů.
Váš článek jsem četl tenkrát a znovu dnes a s mnohými věcmi nemohu souhlasit. Prošel jsem vývojem Symbianu s mnoha Nokiemi a zvlášť poslední jsem, jakožto běžný a obyčejný uživatel, nepovažoval za špatný. Ano, měl mouchy, ale nevadily mi tolik, jako některé věci na současném WP8. Naprosto nemohu pochopit například to, v čem byly mapy v Symbianu nepoužitelné a proč by měly být ty dnešní lepší. Nikdo jsem neměl s mapami problém a používal jsem je v celé Evropě. Ano, bez použití dat jsem v zahraničí čekal déle na určení polohy. Ale veškeré možnosti navigace, které v dnešních verzích chybí, fungovaly bezvadně. Nikdy se mi nestalo, že bych musel něco opakovaně mačkat a nefungovalo to. Spousta věcí, které píšete, že Vám vadily, mě při denodenním užívání nikdy nepotkaly. Naopak, ten Vámi vychvalovaný systém se mi na L720 mnohokrát sám od sebe restartoval, samovolné mazání hudební knihovny, potíže se skypem, problémy s připojováním přes BT a mnoho dalších věcí... Ve srovnání se starší a méně výkonnou C7 se mnohdy L720 nejeví jako rychlík...
Ano, nakonec používám WP, ale denně narážím na věci, které u Symbianu fungovaly lépe a které mi prostě vadí. Přál bych si mít takový systém, na který Vy pějete chválu, ale ten já ve své Lumii zatím nemám.
A ještě jedna věc mi vadí - argumenty typu "ale toho se brzy dočkáme", "na tom se pracuje" atd. Bylo by fér říci - "tohle není", "tohle nefunguje" - ale to by jistě nezapadalo do krásného popisu tohoto báječného a obdivovaného systému.
Takže - u systému bych uvítal doladění a u "redaktorů" objektivitu.
autor:Jan Šimek 20. 12. 2013 07:13 | link
nadpis:Re: Re: Re: Óóóój ... šotoľyna :-)výše | odpovědět
Mám Nokia 808 Pureview, což je mimochodem jediný telefon se Symbianem a 512mb RAM. Musím osobně říct, že bych někdy nejradši ten telefon zahodil. Připadá mi také, že mapy jsou v poslední verzi spíše horší, jelikož jsou rozdělené podobně jako je tomu na Windows Phone, ale propojení mezi nimi vůbec nefunguje. Když vyšla první verze Ios a první verze Androidu, tak všichni také mluvili o tom , jak se na ně dostanou funkce, jaké byly běžné na Symbianu (v té době) A pokud se vám Lumia 720 samovolně restartuje, tak zkuste obnovit software. Restarty se objevily mnoha uživatelům po aktualizaci Amber.
autor:proč bych ho sem měl psát 23. 12. 2013 01:21 | link
nadpis:Re: Re: Óóóój ... šotoľyna :-)výše | odpovědět
_____________________________________________________
že uživatel pod tíhou zvykání na novinky nestihne postřehnout, jak jsou praktické a užitečné.
_____________________________________________________

Omezený systém bez správce souborů a možnosti ukládat libovolná data je určitě velmi praktická a užitečná novinka.

Omezení instalace aplikací pouze z marketplace(certifikovaných mrkvosoftem) je také velmi užitečná a praktická novinka, po které většina uživatelů touží.

_________________________________________________
V důsledku toho systém vypadá nepersonalizovatelný a nepochopitelný, ačkoli to vůbec není pravda.
_________________________________________________
Ale je to pravda.
autor:Johann 19. 12. 2013 21:24 | link
nadpis:To záležíodpovědět
Přešel sem zdroida na L820 a sem navýsost spokojen, tak moc jsem si přizpůsoboval android až mi nezbylo jej pořád čistit a klikat každou chvíli na appku aby čistila ramku, až sem si řekl, že na to kašlu. Zkusil sem teda WP 8 a to jak to jede s mým noťasem na WP 8.1. je paráda. Jo některé věcimi chybí a nastavit njdou, ale jde to vše vyřešit. Pro práci a pro zábavu je to super systém. Vše co chci aktuální tak z 90 procent se aktualizuje pře dlaždice. Spoustu appek není free, ale ruku na srdce každej brečí jak chce appky zadarmo a když to blbne nadáváme vývojáři jak to zprasil i když to dal zadarmo. Ruku na srdce, kdo z vás by dělal něco zadarmo :-) nikdo zadarmo se ničeho nenajíš. Proto u mě po několika droidech, jasně začíná vyhrávat wp8. Každému něco vyhovuje. Nejvíc mně nakrkl Samsung SII, kterej mi žral skoro 2 třetiny ramky appkama, terý sem vůbec nechtěl a když jsem je vypnul tak za 5 minut běželi bez mé vůle znova. Samsung je šunt co si dělá co chce.
autor:jarda 20. 12. 2013 08:35 | link
nadpis:s60odpovědět
Ja mel nokii c5 a vzpominam na ni v dobrem. Hezky se mackaly tlacitka. Na dotykaci se kazdou chvili pretuknu a musim na nej porad pri psani zirat. Jinak casy se meni, stabilita wp8 je lepsi, ale plno funkci jeste chybi, snad budou v 8.1.
autor:Mira 20. 12. 2013 17:56 | link
nadpis:Windejsiodpovědět
Ne a ne.WP8 prostě nedám.Myslel jsem,že se to změní po delší době,ale spíš je to naopak.Vygradovalo to tím když koupil Microsoft posledního velkého evropského mobilního výrobce za pusinkovou cenu a není se čemu divit když si tam dosadila svého trojáka. A tak 100x raději podpořím třeba Jollu než ty žebráky z Mikráku. 808 je a asi zustane můj poslední nokia telefon.Jebator na ně.
autor:Michal 20. 12. 2013 18:41 | link
nadpis:Zaostalý systémodpovědět
Nechci zde snižovat WP jen proto, že vlastním android ale podle mě je WP tak strašně zaostalý systém, že se divím jak to někdo může dát do prodeje. V tolik očekávaných aktualizaích přicházejí "novinky" které uměly mobily před X lety. Třeba za několik to bude dobrý systém ale ted je to k smíchu. Mluvím z vlastní zkušenosti jelikož jsem asi rok používal WP.
autor:miki 21. 12. 2013 00:07 | link
nadpis:nikdy nehovor nikdyodpovědět
Citujem Matkala:"Hodiny jako spořič nebudou nikdy, zhasnutím LCD se deaktivuje celý systém mimo komunikačních protokolů.
" asi netušil, že bude glanc screen. :-)
autor:xzeit 21. 12. 2013 18:40 | link
nadpis:Re: nikdy nehovor nikdyvýše | odpovědět
Dyť ten člověk je úplně mimo....tvrdit o něčem, že to nikdy nebude a stát si za tím...
autor:MatKal 21. 12. 2013 23:17 | link
nadpis:Re: nikdy nehovor nikdyvýše | odpovědět
Ano netušil, byla to hloupost kategoricky odmítnout.
Je to důkaz, jak hodně Microsoft podporuje Nokia v rozvoji systému a uvolňuje jí věci, které dříve odmítal, v tomto případě proti dřívějšímu přesvědčení povoluje stále více věcí na pozadí na úkor spotřeby baterie.
autor:Xzeit 23. 12. 2013 14:45 | link
nadpis:Re: Re: nikdy nehovor nikdyvýše | odpovědět
Tak nevím jak jsou stále zobrazující se hodiny řešeny u WP8, ale u symbianu ( Nokia 808) a ani u předchozí N8 jsem nezazanamenal pokles výdrže akumulátoru. Jestli vydrží mobil v klidu 57h a 37 minut s aktivním Glance screen a nebo 57h a 17 minut s vypnutým Glance screen, tak to nemá cenu řešit...navíc Glance screen se neaktivuje, když je mobil např. v kapse, což je logické. Ještě že to microsoft umožnil používat, je to bezesporu velíké plus AMOLED displejů.
autor:PepaN6680 21. 12. 2013 08:50 | link
nadpis:Symbianodpovědět
Já musím s MatKalem souhlasím. Mám Lumii 920 a je to parádní telefon. Co se Symbianu týká, používal jsem ho ve smartphonech od roku 2005, v kapse jsem měl postupně Nokii 3230, 6680, E75, 6720c a E7. Právě poslední jmenovaná nastavila, co se funkcí týká laťku docela vysoko a tak uznávám, že WP8 nemá všechny fce co měla E7, nemá pár věcí známe z Androidu (třeba vibrační odezva při psaní, USB host), ale i tak je výborně použitelná a svižná.
Několika lidem, kteří telefon používají tak nějak běžně - tedy krom volání a sms i Watsapp, internet, hudba jsem doporučil Lumii 520 a ani jeden si něstěžuje. Každý kdo v mém okolí má Lumii si jí chválí, Symbian již není vidět téměř u nikoho. Byl to sice dobrý systém, když oznámili jeho konec, tak mě to samozřejmě štvalo, ale je na čase jít dál. Ano, možná Meego mohlo Symbian nahradit, ale byla by Nokia schopná se porpat s iOS a Androidem? Těžko říci... Nadruhou stranu, asi by vývoj systému šel rychleji... Vše má zkrátka své pro a proti, ale S WP8 jsem spokojený :-)
autor:šulda 29. 12. 2013 05:49 | link
nadpis:Re: Symbianvýše | odpovědět
Píšeš že - "Symbian již není vidět téměř u nikoho." Shodou okolností sem nedávno na fóru narazil na post od Admina - "např. v síti O2 ČR je stále na internetu 21% aktivních Symbianů, což je opravdu šokující číslo
autor:hodnypaja 21. 12. 2013 13:43 | link
nadpis:Poslední příspěvekodpovědět
říkám to naposledy, WP není operační systém ale firmware a Lumky nejsou smartphony ale jen telefony. Tak nevím čemu se divíte? Jsou rychlé ale moc toho neumí, je to vyšší řada Microsoft Lumia Asha.Oproti Ashám mají lepší fotoaparáty, displeje ale jinak je to na stejné úrovni co se týká používání.Ještě něco není jasné? Jen jeden příklad, chtěli by jste aby doma ve svém pc jste měli stejně omezená okna jako jsou WP? Já tedy ne.
autor:Martin 21. 12. 2013 15:18 | link
nadpis:Re: Poslední příspěvekvýše | odpovědět
Jediné omezení,které WP mají je,že se v nich nejde vrtat.A kolik uživatelů chytrých telefonů tohle dělá?Procento?Asi ani ne.Tak je to i na Pc.
autor:hodnypaja 21. 12. 2013 16:20 | link
nadpis:ppodpovědět
Jediné omezení,které WP mají je,že se v nich nejde vrtat. To říkám,je to firmware.
autor:Martin 21. 12. 2013 16:50 | link
nadpis:Re: ppvýše | odpovědět
Co je smyslem "vrtání "?Dotáhnout mobil k dokonalosti.(u Symbianu třeba Rusnak Cobra nebo Feret).Zábava nadšenců v prvním desetiletí 21.století(taky jsem se bavil).To je minulost!
WP možná není smartphone ve výše zmíněném smyslu,
bezesporu je to systém budoucnosti,který trochu předběhl
dobu.Já osobně bych se k čemukoli co má staré ikony už nerad vracel,ať je to IOS,ANDROID nebo SYMBIAN

autor:Johann 21. 12. 2013 22:03 | link
nadpis:Re: ppvýše | odpovědět
K čemu je vrtání se v telefonu? Taky sem měl rootnutý androidy a k čemu? Že to umělo o pár funkcí navíc ? Časem jsem zjistil, že je to stejně ouplně zbytečný a i přesto to nejde tak kvalitně syncnout s noťasem jak wp. Na práci a hraní mám výkonej noťas, na telefonování, focení, psaní poznámek a prostě na práci, mi plně wp 8 v telefonu plně dostačuje. Android to takhle dobře neuměl ani rootnutej.
autor:Johann 21. 12. 2013 22:08 | link
nadpis:Re: Re: ppvýše | odpovědět
Telefony ať je to sebelepší systém nikdy nenahradí noťas nebo výkonej ntb. Android na to zatím rozhodně nedosahuje a dosahovat nebude. Důvod proč to nenahradí, je to, že ty displaye sou pořád malinký, takže k ničemu.
autor:Martin 21. 12. 2013 22:28 | link
nadpis:Re: Re: Re: ppvýše | odpovědět
Tak,tak....... plně souhlasim
autor:Mirad 22. 12. 2013 00:18 | link
nadpis:wp 18odpovědět
Zanicenost,jen a jen zanicenost.Pred par lety jak zacal umirat symbian a spoustu lidi zacalo hledat alternativu v androidu,tak ty stejny kecicky byli napsany na symbian - android Ted se historie opakuje.Ze ten symbous,ta mrcha lezi tolika lidem v zaludku? Hnedy to umi,miliony lidi to pouzivalo a te totok.Hm.
autor:MatKal 22. 12. 2013 00:25 | link
nadpis:Re: wp 18výše | odpovědět
No to si tedy opravdu nemyslím. Symbian používalo miliony lidé proto, že nic jiného nebylo a byl nasazený u nejsilnějšího výrobce.
V okamžiku, kdy bylo kam přejít, ty miliony mají Android.
autor:jeden z nas 22. 12. 2013 09:11 | link
nadpis:Re: Re: wp 18výše | odpovědět
Znam nekolik lidi, co po ukonceni symbianu, pokracovali s telefony od nejsilnejsiho vyrobce. Kdyz jsem slysel jak se vyjadruji k systemu, ktery nasadil prave ten nejsilnejsi vyrobce, musim se smat. Jedinne na cem se shoduji je rychlost systenu. Pro zajimavast, ani jeden uz dalsi telefon s WP nechce.
autor:Martin 22. 12. 2013 11:13 | link
nadpis:Re: Re: Re: wp 18výše | odpovědět
Je otázka,jestli WP pochopili.Pokud s nim zacházeli jak byli zvyklí třeba u Symbianu,tak to se nedivím.Taky jsem zpočátku myslel,že to vyhodím z okna.Chce to jen jiný přístup.Trochu mi to připomíná oblíbenou větu starších lidí:"To za nás nebývalo".
autor:Paja 23. 12. 2013 11:30 | link
nadpis:názorodpovědět
Není důvod nenávidět symbian,ve své době super systém.A ano WP8 jsou dobré,ale šlapat po androidu je hloupé,každej systém má svoje a psát že WP8 má jen malé mouchy no haha a že by microsoft na to jak je velká firma buh ví jak naslouchal zákazníkum a snažil se co nejrychleji aktualizovat systém a vychytávat problémy se teda říci nedá,ano pracují na tom ale bavíme se o microsoftu .Pořád neí funkční řeč v WP8 a když dám za lumii 1020 17 litru tak bych čekal plnou podporu hárdvéru telefonku,né že si koupím telefon a něco nejde že to systém neumí.Takže až z takovou chválou bych byl opatrnej a haněním druhých systému které některé věci ovládají bezchybně co WP8 neumí.Tím nehaním žádnej systém WP8 jsou budoucnost ale má mouchy.
autor:stani 25. 12. 2013 17:36 | link
nadpis:automatický záznamníkodpovědět
Mno, mě třeba u WP nejvíce vadí blokování nahrávání hovorů.
autor:Quendell 25. 12. 2013 23:32 | link
nadpis:Re: automatický záznamníkvýše | odpovědět
"Slavný" WP 8 .... je totalne mimo minimalne v dvoch oblastiach a to v prehliadaci internetu nech sa kazdy aj pose.ie ale IE prehliadac je jedna z najdementnejsich veci na svete ! Niet nad FireFox ci aj radsej ale poslednej dobe tragicku operu (napodobnovanim Chromu ..) A tym dalsim je prehravac medii napr MP3 - tam WP neponuka nic mimoriadne nic poriadne Taky prehravac ako bol napr QUASAR MXLite NIKDE vo WinStore nenejdete !!! To co tam je to je totallShitt a este stale Nemoznost posunu v prehravanej skladbe ???? Ved to vedelasnad aj Nokia 3510 .... A to su dost podstatne veci ktore tvoria velku cast prevadzky mobilu Internet & music. (pan redaktor ???) PS: a nie kazdy je pos.any so socialnych sieti - niekto ma ja rozum ! NAvyse nefunguje ani stale popolarnejsi VIBER ???
autor:MatKal 26. 12. 2013 06:54 | link
nadpis:Re: Re: automatický záznamníkvýše | odpovědět
Podle mě je mobilní IE jeden z nejlepších prohlížečů vůbec a chybí mu jen synchronizace záložek (chystá se) a ukládání hesel (není známo).

MP3 přehrávač by si jistě zasloužil nějakou slušnou alternativu, to ale není na výrobci, vestavěný odpovídá požadavkům většiny. Jistě by mohl přetáčet skladby klasicky, není jasné proč se někdo usmyslel, že to bude takhle nejasné, nicméně to samozřejmě umí :-))

Viber pracuje normálně, co nefunguje vám?
autor:Quendell 27. 12. 2013 18:01 | link
nadpis:Re: Re: Re: automatický záznamníkvýše | odpovědět
S prehliadacom IE som nidy nesuhlasil a nikdy NEBUDEM, je to prehliadac nepodporujuci webove standardy a kto niekedy pisal web tak vie o com hovorim. Prinutit kod aby ho dokazal aj neschopny exploreer zobrazit ako treba je hotova veda (10-tka sa uz troska polepsila ale verzie 9, 8 a nizsie to je totall šh....) Video, rozmery objektov, java, active X prvky widgety NIC s toho poriadne nejde a bez toho je web na h..... To je Microsft ktory napr. vyhadzuje nezmyselne miliardy za podporu WP8 samsungu tak NESCHOPNY aby "prinutil" vyvojarov na Mozillu ci Operu pre WP ????????????????????
A to ovladanie no to je hruza staci sa trosku rozklikat trosku pobludit roznymi odkazmi a nez sa dotanete von z prehliadaca tak je to hodina a 40 kliknuti ...... Opera na MeeGo ma dole v liste vypinacie tlacidlo ??? Tak tazke ????
K prehravacu - casto sa mi stalo ze prehravac prehrava skladby svojvolne podla svojho poradia (NIE nemam nic navolene a Id tagy su 100% v poriadku robim ich cez specialny soft aj s obrazkami alba a textami skladby - mam specialne mp3 ktore su len pre telefon, a navyse vo vsetkych predtym fungovali bezchybne) A neobstoji tvrdenie ze "vacsine" staci vstavany ... Tomu neverim ! Doplnujuce info o skladbach, interpretovi, Lyrics ???? To je dnes napprosto bezna vec ktoru uzivatel vyzaduje. A Navyse NEUKAZUJE cisla skladieb !!! Ked ma album 25-30 pesniciek neviem vzdy nazov ale viem ze 26 je dobra a ?? (co teraz ??klikat skusat pocuvat z kazdej par sekund ???) Su to drobnosti detaily a le prave te detaily robia rozdiely medzi dobrym a nepouzitelnym.
Viber vypisuje (na 920-tke) hlasku "HOPLA doslo k neocakavanej chybe..." a hotovo (stale v kuse a aj po preinstalovani !)
Kto niekedy drzal fantasticku N9 s famoznym ovladanim OS MEego tak tu nepochodi, to je system ktory mala NOKIA doviest este do dokonalosti a zahrabala by Android, WP aj iOS pod zem nic dokonalejsieho som nevidel (a ked sedime s partiou tak tiez vsetci zizaju na genialitou a jednoduchostou ovladania N9 .... a nechapu ...) Chybalo len dodat silnejsie "creva" a pokracovat. (alebo si aspon mal WP to dobre s neho zobrat) Pekny den !
autor:MatKal 28. 12. 2013 23:17 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: automatický záznamníkvýše | odpovědět
To jsou všechno věci, které jsou běžnému zákazníkovi naprosto jedno.
Viber bude mít asi nějaký důvod, proč právě u vás nefunguje a stovkám tisíc jiných lidí funguje.
No a já zase N9 za tak fantastickou nepovažoval, ovládání v BlackBerry je téměř totožné a v mnohém jde ještě dál a jeho prodejní čísla vypovídají celkem jasně, jak by to bylo se zašlapáváním Androidu.
Na WP je moc co vylepšovat, ale už nyní je to podle mě nejlepší systém na trhu. A upřímně se bojím, aby nezvítězilo remcání nad jednotlivostmi proti jednoduchosti a přehlednosti.
autor:Petr 29. 12. 2013 22:29 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: automatický záznamníkvýše | odpovědět
Jak tak sleduji vaše reakce, tak běžnému zákazníkovi je jedno všechno, co WP neumí. Chtělo by to lepší argument, né plkat blbosti, což děláte.
autor:cateye 6. 1. 2014 00:20 | link
nadpis:Re: Re: Re: automatický záznamníkvýše | odpovědět
IE je dobrý prehliadač? Fetuješ? Je to úplná sračka, žiadny prehliadač v mobile čo nevie automaticky zalamovať text nestojí za nič! Mám N808 aj 920, ale opera v 808 je úplne inde oproti tvojmu IE.
autor:aifel 26. 12. 2013 02:08 | link
nadpis:x6 v.s. 920odpovědět
Miluji os(60) bohužel jsem po x6 kopil 920 :-( už jenom nepodpodpora českého jazyka v hlas ovl mě sere :/ a nemožnost normální 12tl.klavesnice na výšku......tragedie sama.....no a výdrž bat. a žrout mobilních dat.......
Při stejnem používání jsem s x6 vystačil 300MB měs. Nyní je mě 2GB mes málo :'(
Zlatá x6 s profily a pokud jsem na staré stlumil při hře zvuk, tak zvonění zůstalo na nastavené úrovni, né jak na 920, kdy KURWA stlumí i hlasitost vyzvánění.......debilní systém na který si musíte zvykat, a né on na vás
autor:Martin 27. 12. 2013 14:17 | link
nadpis:Mackal is backodpovědět
Mackal is back ! Už se mi po tom klukovi začalo i trochu stýskat :) Je to strašný,ale za poslední rok jsem vyzkoušel spoustu telefonů a nestačil jsem se divit,jak moc špatný všechny jsou.Třeba IP5 s ios7,ten vzhed!!!! po každém odemknutí telenu jsem chtěl skočit pod auto!!!! Strašnje hnus. Samsung se zbláznil a když konečně něco sesmolí,co je alespon trochu našláplý,tak to má úhlopříčku tabletu. Sony to samé. A pak tu máme Nokii. Proč neměly ze začátku pamětové karty? Matkal: neni potřeba,kde je HDMI Matkal: neni potřeba,Kde je FM transmiter? Matkal:zbytečnost.Proč to váží tunu ? Matkal:nevážít to tunu,jenom půl tuny. Ale stejně to chce vyzkoušet,aby to člověk mohl kritizovat. Takže jedinej pěknej telefon od Nokie je Lumie 925,ale samozřejmě nemá pamětové karty a baterku má úplně na hovno. Lumie 920 je hnusná a váží půl tuny! Samotný systém je hnusnej,docela rychlej,ale neumí nic navíc,spíš toho umí daleko mín,než stařičkej symb. Spousta aplikací prostě nefunguje.Očesaný mapy! Zkoušel jste někdo Sport-tracker?! Já ano !! nefunkční a takovým stylem,že ten telefon letěl tak že ho zastavila až zed!!! Odpověd: používej Endomondo!!! Nechci používat endomondo,používal jsem sport-tracker a fungoval na N8, E 7,Ip 4/4s/5,S3,S4.Takže dokud nebude WP8 umět alespon to co uměl debilni symb,tak se nemáme o čem bavit mackale :)
autor:Tomáš 28. 12. 2013 03:27 | link
nadpis:Smartphone?odpovědět
Tak nevím o jak plnohodnotný smartphone se v případě WP jedná, když nemám k dispozici správce souborů, nedostanu se do složek a nemohu ukládat libovolná data dle vlastní potřeby... Jediné pozitivum zatím vidím pouze v moderním vzhledu a rychlosti, ve stabilitě už tak ne, několikrát se mi systém WP sám restartoval...
autor:Michal Poláček 28. 12. 2013 19:57 | link
nadpis:Widleodpovědět
Byl jsem tvrdě proti WP až do doby, kdy jsem vyzkoušel Lumia 710 ... Pak skrze 520 jsem se ocitnul u 820, kterou si až na výdrž nemohu vynachválit.
Ovšem spíše mě zaráží nekritičnost zde na webu i na foru. Slovy jednoho z moderátorů fora prostě nesouhlasím s tím, že je "Windows Phone 8 - Nejrozumnější a nejstabilnější OS na trhu."
autor:šulda 29. 12. 2013 05:40 | link
nadpis:Co to tu probůh předvádíte :)odpovědět
jj Michale, s tou nekritičností se nedá než souhlasit, zmínil jsem to na fóru a reakce na mě působila jak za soudruhů z let 1948-89. I tady se člověk pobaví ale z druhé strany je smutný kam až to zde došlo. "Provokativní" nadpis? To si snad děláte srandu, ten nadpis je úplně jinde, se slovem provokativní to nemá společného ani trochu, použít slova - "miluji" a "nenávidím" je ubohé.
autor:Martin 29. 12. 2013 10:15 | link
nadpis:Re: Co to tu probůh předvádíte :)výše | odpovědět
To je teda perla......."jak za soudruhů z let 1948-89".Hodně ubohé.
To už je na tom líp ten nadpis!
WP má samozřejmě plno problémů,tak jako každý ze systémů(dokonalý nebude nikdy žádný).Před rokem mě tímto článkem Matkal docela naštval,po roce s ním vesměs souhlasím.
Jednoduše řečeno,používám WP 8 a když vezmu do rukou něco se Symbianem nebo Androidem(hrají si s tím moje děti),tak musím dát Matkalovi za pravdu.A to se snažím dívat na věc nezaujatě......
autor:šulda 29. 12. 2013 11:17 | link
nadpis:Re: Re: Co to tu probůh předvádíte :)výše | odpovědět
Je mi jedno kde je Symbian, kde WP či jiné OS. Už dávno mám jiné priority než nějaké ušmudlané kecy o OS v čemkoliv a vyberu si bez diskuzí kolem toho to co mě vyhovuje, proti žádnému! z nich nic nemám ale blahoslavení WP na fóru je opravdu ubohé a působí na mě tak jak píši výš. Vůbec, rozumný člověk to myslím pochopil, mi nejde o to jaké dané OS jsou ale o zdejší prezentace a chování. I tvoje řeči kolem WP a jeho problémech či o Sym a And jsou mimo to na co reaguješ. btw poznámka o tvých dětech je silně ubohá. Takže se pane zamysli nad perlami.
autor:Martin 29. 12. 2013 12:27 | link
nadpis:Re: Re: Re: Co to tu probůh předvádíte :)výše | odpovědět
Ty jsi zase nepochopil,že narážím na to že jsi v době,na kterou odkazuješ zřejmě ještě byl na "hříbkách".Nevím co je ubohého na poznámce o dětech,smyslem bylo sdělit,že mám zkušenosti se všemi systémy a nejsem vyloženě vyhraněn na jeden.Máš pravdu v tom,že rozumný člověk má jiné priority než hádky o tom, jaký systém je lepší nebo horší.
Bohužel se se vše vyvíjí spíše naopak.Výrobci uvádějí každý půlrok novou vlajkovou loď ,sotva vyjde nějaká aktualizace,za chvílí se čeká na další a všichni,které IT zajímají se vezou s proudem.No a do toho tu ještě nějaký Šulda zatáhne KOMUNISTY......
autor:Michal Poláček 29. 12. 2013 13:05 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Co to tu probůh předvádíte :)výše | odpovědět
Stačí se podívat na situaci forum.mynokia.cz, odkud jsme byli všichni bývalí moderátoři de facto vyštváni a je natvrdo prosazován Windows Phone. Martine, šulda tyto doby pamatuje, opravdu nebyl na hříbkách ... ;)
autor:Martin 29. 12. 2013 13:16 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Co to tu probůh předvádíte :)výše | odpovědět
Takže zase souboj o systém
autor:Martin 29. 12. 2013 13:30 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Co to tu probůh předvádíte :)výše | odpovědět
Michale je to opravdu škoda,že situace zde je taková jaká je.Ale všechno zlé je k něčemu dobré.Vaše nové stránky(JOLLA) jsou fajn a už je mám v záložkách :-).Takže ať Vám to píše!
autor:Michal Poláček 29. 12. 2013 15:56 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to tu probůh předvádíte :)výše | odpovědět
Děkuji ;) Stavte se i k nám na forum. :)
autor:MatKal 2. 1. 2014 04:11 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Re: Co to tu probůh předvádíte :)výše | odpovědět
To je naprostá lež a já ji vůbec nemíním řešit. Tebe nikdo nevyštval, odešel jsi sám a Libča se neúčastnil dění na fóru více než rok.
autor:Msrtin 29. 12. 2013 13:09 | link
nadpis:co to předvádíte?odpovědět
No,když si tak vzpomínám,také jsme se kdysi hádali jestli je lepší ATARI nebo ZX SPECTRUM a to bylo před rokem 1989.Takže je to pořád stejné
autor:Martin 29. 12. 2013 20:08 | link
nadpis:Chytrej nebo hloupej telefon?!odpovědět
Problém je,že já chci prostě chytrej telefon.Mě nestačí aby to reagovalo na dotyk,umělo posílat sms,mms a mohl jsem na net!!!! Já si chci vzít na dovolenou jednu věc,která umí většinu věcí co potřebuji. Chci si pustit film,seriál,tak stačí HDMI kabl a jedu.Bohužel většina tv prostě nemá wifi!! Chci si pustit muziku u kámoše na chatě,válí se tam starej kazeták s rádiem,šup stačí FM transmitter a zase pohoda.To jsou prostě věci navíc,proč pak někdo může říct to je dobrý,zajímavá funkce.Ale neni možný říct,pamětový karty nejsou potřeba,pokud ano kup si verzi s 64GB. Nakonec většina lumií už to najednou má,kde je nastavení zvuků,podle uživatele.Neni potřeba.Světe div se najednou to bude.Kde jsou profily?!Kde je plnohodnotná roletka!?Kde je rychlý nastavení'? Jednoduše co uměj ty dlaždice líp a navíc(pro uživatele) než ostatní OS?! stabilitu a rychlost už dopr... vynechte!! Chci slyšet alespon tři věci a já si wp lumii koupim za svoje peníze.A to jsem udělal pouze jednou,kdysi dávno!!! :) byla to Nokia N73 :)
autor:Jarda z Olomouc 4. 12. 2014 00:45 | link
nadpis:S vs WPodpovědět
Pane Bože - to je ale blb ! Měl by jít někam do práce !
autor:Microsft is dead 2. 2. 2016 16:42 | link
nadpis:hateodpovědět
Kokote meleš hovadiny.
autor:Pavel 20. 6. 2016 06:45 | link
nadpis::)odpovědět
A kde je ten vas Windows Phone teras? Tak isto v p... ako aj Symbian lebo ho nikdo nechce.Aj cez vsetky chybi a nestabiliti bol premna Symbian najlepsi os.Ne jak tie dnesne Androidy do ktorych sa bez prihlasenia do google play nedostanete ani do kalendara alebo taky IOS ktory je sice perfektny,rychli a stabilny ale naco taky system ktory nema ani mass storage a ake kolvek multimedia donho preniest cez Itunes je utrpenim.
142–195 z 195
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

matkal

Matkal, zakladatel webu myNokia.cz, potrhlý čtyřicátník nadšený pro vše mobilní s modrým logem.

Zobrazit diskuzi