qooSaver: Všechny důležité informace na zamknuté obrazovce

qooSaver: Všechny důležité informace na zamknuté obrazovce

Zjednodušte si život díky aplikaci qooSaver, která vám dokáže zobrazit všechny důležité, ale i doplňkové informace přímo na zamknuté obrazovce jako spořič displeje.

7.8.2013, Libor Žuffa

QooSaver je velice povedená aplikace, která zatím uniká pozornosti velkému množství uživatelů Symbianu. Nabízí skutečně velkou dávku funkčnosti. Je velice jednoduchá a účelná, zabývá se pouze svým cílem, což je zobrazovat uživateli na zamknuté obrazovce základní údaje o telefonu a doplňuje je o informace, které jsou u ostatních spořičů a operačních systémů pouhým snem. QooSaver je tedy klasický spořič obrazovky s pokročilými možnostmi zobrazení, které s každou novou verzí přibývají dle žádostí uživatelů.

    

Po instalaci můžete aplikaci spouštět klasicky v menu. Zde si poté měníte jednotlivá nastavení dle preferencí každého jednotlivého uživatele. A že je z čeho vybírat. Na výběr jsou k zobrazení udaje o zbylé kapacitě baterie, datu, profilu, dni v týdnu, budíku a konektivitě. Dále si na displej můžete napsat svou zprávu, změnit barvu písma, velikost písma, font a tak dále. Zajímavostí je řádek s názvem "Use proximity". Tato položka vám umožní kdykoli qooSaver zapnout, nebo vypnout a to pouhým mávnutím ruky nad čidlem vzdálenosti. Konečně užitečná funkce, která využívá čidlo vzdálenosti podobně jako některé aplikace na Symbianu S60 3rd přední kamerky.

    

Na screenu si určitě všimnete i zobrazení počasí. Asi největší výhoda této aplikace, která ulehčí každému uživateli Symbianu život. Nemusí totiž vůbec manipulovat s telefonem aby se dozvěděl předpověď počasí. Podmínka je využívat počasí od stejného "výrobce". Spořič dále upozorňuje na příchozí maily v horní notifikační liště, na příchozí zprávy z aplikací WhatsApp a Nokia Chat. Celý text se poté pohybuje po obrazovce. To kvůli zamezení vypalování textu do displeje.

Další a další funkce budou přibývat s novými verzemi aplikace, která si rozhodně zaslouží podporu ze strany uživatelů a cena 20Kč rozhodně neodpovídá kvalitě aplikace. 

Výrobce: qooApps
Download: Obchod
Systém: Symbian Anna, Belle
Cena:  20 Kč,-


Hodnocení autora


Jak hodnotíme?

Zdroj: Allaboutsymbian.com

 

 

 

 

 

 

Nokia Lumia 625

Lumia 625 je určená všem, kteří si vystačí s běžným fotoaparátem, menší porcí paměti, ale žádají velký displej.

Dvacet nejlepších her pro Symbian^3: Část druhá

V diskuzi jste doplnili náš první seznam nejlepších Symbian her o další pecky, které máte rádi. Druhá část článku s nejlepšími dvaceti hrami pro dotykový Symbian podle výběru samotných hráčů.

Eq widget: Pokročilý ekvalizér přímo na domovské obrazovce

Využijte hudební potenciál svého Symbianového telefonu na maximum díky aplikaci eq widget, pomocí které upravíte kvalitu reprodukované hudby dle vlastních preferencí.

Hra Miny, aneb stará dobrá logická klasika!

Známá a jednoduchá hra, ve které ztratíte pouhým hledáním min a procházením minového pole v několika úrovních spousty času.

Spekulace: Vrátí se Symbian do mobilních telefonů?

Zamyšlení nad tím, zda můžeme v nově nastalé situaci doufat v návrat Symbianu do nových mobilních telefonů.

Phablet Nokia Lumia 1025 - jak bude vypadat největší Nokia všech dob?

Nejdříve jsme slyšeli o o Windows Phone verzi GDR3 s podporou více sloupců dlaždic, pak viděli údajné šasi, o měsíc později uniklo sklo nové obří Lumia. Dnes se můžeme podívat na foto rendery.

Diskuse:

1–22 z 22
autor:Jura 7. 8. 2013 11:29 | link
nadpis:Díkyodpovědět
O této aplikaci jsem neměl ponětí, protože jsem ji ani nevyhledával. Díky za její recenzi.
autor:Libor Žuffa 8. 8. 2013 21:15 | link
nadpis:Re: Díkyvýše | odpovědět
Není vůbec za co. Přesně proto jsem si ji vybral k článku, aby se dostala i mezi další uživatele, zaslouží si to..
autor:Martin 7. 8. 2013 13:38 | link
nadpis:Je mi smutnoodpovědět
Před pár měsíci jsem vyměnil Symbian za WP.Lumia 620 je skvělý telefon a zcela vyhovuje mým požadavkům.Pak ale přijde takový článek a já si uvědomím,že WP na Symbian stále nemá téměř v ničem a tato aplikace je toho důkazem.
autor:loket 7. 8. 2013 16:01 | link
nadpis:Re: Je mi smutnovýše | odpovědět
:)
autor:Kim 7. 8. 2013 17:31 | link
nadpis:Re: Je mi smutnovýše | odpovědět
Na těchto stránkách se člověk cítí jako kdyby četl WWW nějaké sekty.
A po prozření zjistí že to, co se tu předhazuje je jen nic proti tomu co nabízí konkurence.
Ať je to ta nebo ta konkurence vždy nabídne člověku větší možnosti než Nokia.
Poslední dobrý Nokia mobil co měl ve svém čase co nabídnout byla N8.
FMtransm., GPS a mapy, Foťák. dobře rozjetý vývoj app a HD her.
Teď opravdu nic a nic a stále nic.
autor:Jura 8. 8. 2013 13:02 | link
nadpis:Re: Je mi smutnovýše | odpovědět
A to je přesně důvod proč mám pořád N8 a až se mi někdy rozbije, tak si nejspíš koupím z bazaru zachovalou 808 PV nebo N8. Systém ve verzi Belle Reffresh je naprosto plynulý a nepozoruji žádné zadrhávání ani zdlouhavé čekání, HD her je hodně (sice už kvalitou nemohou konkurovat nejnovějším titulům, ale jen pro hraní mobil nepoužívám), kvalitní fotoaparát, HDMI, USB On-The-Go, paměť 16+16 GB, profily, vytváření skupin v kontaktech a přidělování vyzvánění, budík zvoní i při vypnutém telefonu, kompaktní rozměry, kvalitní navigace zdarma s častými akrualizacemi map, dobrý výdrž baterie, celková odolnost telefonu, ... Je toho prostě hodně a v současné době nevidím důvod, proč měnit za novější telefon. Kvůli tomu, že je některý nový OS tzv. IN nebo COOL? K čemu mi to je, když Symbian toho umí mnohem více než tyto IN-COOL systémy?
autor:miro 11. 8. 2013 16:56 | link
nadpis:Re: Re: Je mi smutnovýše | odpovědět
Môžem potvrdiť. Mám 808 a pred tým som mal N8 a som maximálne spokojný. Keď niekomu ukazujem fotky tak neverí že sú z telefónu
autor:LuckyLuke 12. 8. 2013 14:26 | link
nadpis:Re: Re: Je mi smutnovýše | odpovědět
"Systém ve verzi Belle Reffresh je naprosto plynulý a nepozoruji žádné zadrhávání ani zdlouhavé čekání"

Rád bych sdílel podobné pocity u mé E7... :-D
autor:Jura 12. 8. 2013 18:05 | link
nadpis:Re: Re: Re: Je mi smutnovýše | odpovědět
Tak zkus přehrát software a vyzkoušej, jestli nedělá problémy nějaká aplikace. Mě děla problémy aplikace Battery monitor. Po jejím odstranění se mi i zvýšila výdrž telefonu.
autor:LuckyLuke 15. 8. 2013 15:11 | link
nadpis:Re: Re: Re: Re: Je mi smutnovýše | odpovědět
Proběhl formát telefonu, ano, mírné zrychlení je cítit, ale prostě to není ono :-) Ačkoliv jsem velký příznivce Symbianu, u dotykových verzí to je "malé" neštěstí :-) Už se těším na Lumii, aspoň na tu rychlost :-) Zbytek nevím jak rozdýchám :-D
autor:Petr 21. 9. 2013 08:35 | link
nadpis:Re: Re: Re: Je mi smutnovýše | odpovědět
Já b\ch též rád sdílel u mé C7. Jinak, jako aplikace super, ale pěkně papá energii, teda aspoň u mé C7.

P.S. Dá se se úplně vypnout, mě se to zatím nepodařilo. Děkuju.
autor:Vítězslav Rauch 8. 8. 2013 08:02 | link
nadpis:603odpovědět
Proč není kompatibilní s Nokia 603?
autor:Libor Žuffa 8. 8. 2013 21:14 | link
nadpis:Re: 603výše | odpovědět
To opravdu netuším, zkuste napsat přímo vývojáři (zdá se, že na uživatele reaguje pohotově a na náměty ke zlepšení ještě lépe;-) ), případně aktualizovat váš systém v telefonu.
autor:Vítězslav Rauch 8. 8. 2013 21:41 | link
nadpis:Re: Re: 603výše | odpovědět
Systém je aktuální :-) Zkusím napsat vývojářům, díky...
autor:tachmude 12. 8. 2013 18:30 | link
nadpis:Re: Re: Re: 603výše | odpovědět
Aplikace parádní jen kdyby ještě dodělali ( jak to má LockScreen ) posuvník na odemykání obrazovky , bez použití tlačítek.Potom by to bylo super.
autor:hodnypaja 8. 8. 2013 13:20 | link
nadpis:pravdaodpovědět
Kim a Jura mají pravdu, i já budu mít N8 dokud se nerozpadne, není možně od té doby najít napříč všemi výrobci žádný telefon co by se N8 jen přiblížil, ten má třeba větší rozlišení, tenhle více RAM ale nakonec žádný tak mnohostranně použitelný přístroj není, s vyjímkou 808PW samozřejmě. A to je smutné, moc smutné. Chybí rádio, pam.karty a pro mě důležité hardwarové tlačítko spouště fotoaparátu, to jen namátkou. Pokud to takhle půjde dál máme do pár let v telefonech sice všichni Full HD rozlišení ale funkce na úrovni přístroje Alligátor senior :-)
autor:belle 8. 8. 2013 17:04 | link
nadpis:dobrýodpovědět
tak takhle dobrý spořič byl naposled na S60 a jmenoval se C-clock. Je v češtině,má nastavitelné písmo,barvu,velikost,orientaci,vypínání,....... Ta dvacetikačka je vlastně jen symbolická. Dal bych i padesát,stojí za to!
autor:Libor Žuffa 8. 8. 2013 21:12 | link
nadpis:Re: dobrývýše | odpovědět
Když píšu, tak se na cenu do obchodu nedívám, to je až poslední věc ve článku, no když jsem uviděl 20 korun za něco podobného, tak jsem musel aktualizovat stránku, jestli je to dobře:-).
Jinak jsem rád, že se aplikace líbí, vždycky dá práci najít něco, co by se mohlo uživatelům hodit a pak jen potěší, když to ocení.;-)
autor:LuckyLuke 15. 8. 2013 15:13 | link
nadpis:Re: Re: dobrývýše | odpovědět
Zakoupeno, vyzkoušeno a super (až na menší zádrhely např. při spouštění). Škoda, že nebyla dřív.. Nebo že jsem o ni neveděl :-)
autor:Zdeněk 13. 8. 2013 16:59 | link
nadpis:N8odpovědět
Taky se musím přidat, mám N8 a naprostá spokojenost :) Koupil jsem si S4 a některé věci mi na androidu chybí. Hlavně tahle aplikace
autor:Libor 11. 11. 2013 21:49 | link
nadpis:nejde spustitodpovědět
dobrý den, mě nejde spustit aplikace na N700 bell NP1
autor:Jarda 28. 7. 2015 13:06 | link
nadpis:Zmeškané hovoryodpovědět
Dobrý den, zobrazuje tato aplikace i zmeškané hovory a SMS? Bude fungovat na Lumia 630 ? Díky
1–22 z 22
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

libca

Jako každý z našeho týmu jsem velký fanda do mobilních telefonů, zvláště pak značky Nokia. Pokud bych si měl vybrat nejoblíbenější téma k článku, tak to budou jednoznačně novinky a uniklé informace. Nerad píši recenze o aplikacích. Mimo psaní článků mě můžete vidět i na našem fóru pod přezdívkou libca.

Zobrazit diskuzi