Quickoffice Premier - kancelář v mobilu

Quickoffice Premier - kancelář v mobilu

Máte málo času a potřebujete používat office i na cestách, nebo rádi čtete? Právě pro vás je určen Quickoffice pro váš chytrý telefon,který nabízí možnost prohlížení a editace souborů z MS Office. Quickoffice Premier podporuje soubory Wordu, Excelu a Powerpointu.
31.5.2007, Redakce

První částí z tohoto balíku aplikací je quickword, který vám otevře všechny vaše nejoblíbenější a nejpotřebnější dokumenty v jediném okamžiku na vašem chytrém telefonu. Rychle a jednoduše můžete číst, upravovat anebo vytvářet nové  soubory  při čemž je dostupné využití T9 která ještě více urychlí vaší práci. Vybrat si můžete z několika standardních druhů písma jako je Arial, Courier new, Tahoma a změnit se dá samozřejmě také velikost. Dále je zde centrování textu, odrážka zleva a zprava, podtržení a zvýraznění textu. K dispozici je 64 barev , ale chybí vytvoření vlastní barvy. Aplikace nabízí vyhledávání a rychlé přepisování slov a samozřejmě náhled a navíc byla přidána funkce tisku přes blootuth nebo infraport. 
Quickword se dá s výhodou použít i jako prohlížeč elektronických knih a to ve formátech doc a txt, ve kterých již dnes naleznete téměř jakoukoliv knihu. Přítomnost autosrollu je velkým plusem a nastavit lze jakoukoliv sekvenci. Co mě osobně chybí je automatické podsvícení displeje, jehož absence ztěžuje čtení za špatného osvětlení. Co se naopak hodí je příkaz „go to“, tím se dostanete na požadovanou stránku, nebo procento dokumentu. 

  

 


Další aplikací je quicksheet v které otevřete jakýkoliv soubor .xls což znamená že máte neustále při ruce excel. Tohoto pomocníka nejvíce ocení obchodní cestující, kteří tak můžou hned na místě vyplnit a vytisknout fakturu. Ale můžete si poznamenávat třeba i výsledky turnajů a mít je tak neustale u sebe.. Při editaci buňek a textu je zde na výběr opět 64 barev a několik druhů fontů. Aplikace je jednoduchá a velmi snadno se ovládá. 

 

  Poslední aplikace je Quickpoint,  slouží k upravovaní a přehrávání prezentací. Novinkou oproti starším verzím je, že můžete měnit text a nahrávat komentář ke každé stránce. Součástí je poznámkový blok do něhož si kdykoliv můžete poznamenat vaše postřehy a nápady zvlášť a upravit pak u svého PC to co jste zde nezvládli. Každá stránka je rozdělena do tří záložek. V první si můžete měnit text, možnosti nastavení jsou stejné jako u předešlých dvou aplikací, v druhé pak zvukový komentář a ve třetí pak změnu grafů a příloh. Největší výhodou je že prezentaci můžete odesílat do datového projektoru rovnou z telefonu a tak sebou již nemusíte nosit žádný notebook. 
 
      
  

 

 • Výrobce programu: QuickOffice
 • Typ licence: trial
 • Cena aplikace: 49,95 EU
 • Ke stažení 2nd: zde
 • Naše hodnocení: 65 %
   
 • Bezdrátová klávesnice Nokia SU-8W

  Rozšiřte možnosti vašeho „chytrolína“
  Zvyšte svou produktivitu s bezdrátovou klávesnicí Nokia SU-8W. Plnohodnotná klávesnice QWERTY umožňuje psát snadno a rychle e-maily, textové zprávy i poznámky nebo celé dokumenty. Je skvělým doplňkem vaší mobilní kanceláře.

  redakce

  Redakce myNokia.cz se specializuje na operační systémy v přístrojích Nokia Symbian, MeeGo a Windows Phone.

  Zobrazit diskuzi