Souboj fotografických titánů Nokia 808 a N8 - fotografie a video v noci

Souboj fotografických titánů Nokia 808 a N8 - fotografie a video v noci

Přímé srovnání nejlepších chytrých fotomobilů na trhu Nokia 808 PureView a Nokia N8. Který fotí lépe a vyplatí se koupě novějšího modelu s končící platformou?

28.11.2012, Jiří Procházka

 

Mnohé z Vás jistě zajímá, jak obstály oba fotomobily v noci. Po uvedení Lumia 920, která tuto disciplínu za špatných podmínek zvládá na výbornou nelze očekávat obdobné výsledky. U starší N8 jsou fotografie ve většině případech použitelné, avšak mnohdy výrazně zrnité. Xenonový blesk 808 PureView si hravě poradí s osvětlením scény a fotografie pořízené tímto megapixelovým monstrem v noci jsou čisté a odpovídají realitě. Nepříjemně překvapí fakt, že 808 nedokáže zaostřit předmět vzdálený více jak dva metry ve tmě. Výsledkem je rozmazaná fotografie.

První tři fotografie pochází z N8.

Pro srovnání přidáváme i výsledky z 808 PureView.

Na ukázkovém videu si můžete povšimnout, že N8(nahoře) se doslova snaží vytáhnout světlo, aby záběry nebyly tak temné. To má za následek zcela zkreslený záběr, který neodpovídá realitě a barvy jsou o mnoho světlejší. I když se zdá být video z 808(dole) tmavé, nevýrazné a nepovedené, je ale přesně takové jako pohled lidského oka. Pomyslné body navíc Nokia 808 PureView získala také v možnosti zapnutí přisvětlení při natáčení. Touto možností N8 nedisponuje.


Diskuse:

1–2 z 2
autor:Ryo2 28. 12. 2012 19:47 | link
nadpis:kdeže :Dodpovědět
ty fotografie a videa v noci tu nějak nevidím :D ,budou teprve dodány ? Ostatní kapitoly tu vidím...
autor:Daniel 31. 12. 2012 00:06 | link
nadpis:Amatérství jménem myNokiaodpovědět
Pokud chcete tedy provádět nějaké srovnávací testy, doporučuji autorovi si nejdříve něco o fotografování zjistit. Tohle ''srovnání'' obsahuje asi tolik relevantních a vypovídajících informací, jako diskuze pod každým článkem u čtených serverů (mezi které se myNokia rozhodně neřadí).
ad.1: při nemožnosti zaostření je fotka NEOSTRÁ, ne rozmazaná.
ad.2: o výskytu zrna při zvýšení citu na světlo se autor ani nezmiňuje.
1–2 z 2
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

Georghi.Lounge

Je mi 21 let a jsem studentem Vysoké školy obchodní v Praze. Mobilní telefony jsou mým koníčkem už přes deset let a fandím jak jinak než Nokii. Momentálně se zaměřuji na Symbian, dokud neumře!

Zobrazit diskuzi