• Windows

    Windows Phone Nokia

    Windows, Petr Gottvald, 4.10.2011, 9

    Internetem prosakují informace o chystaném modelu se 4,3" displejem a výbavou sahající na samý vrchol telefonů vybavených operačním systémem Windows Phone 7. Bude tento model představen již 26. října na Nokia World?

Apps Highlights, první Nokia aplikace pro Windows Phone

Uvedení telefonů Nokia s Windows Phone je za dveřmi a s nimi je k dispozici také první aplikace z dílen Nokia vývojářů. Upozorňuje na zajímavé aplikace pro Nokia telefony.

Exkluzivně vám prozradíme, že shodnou aplikaci máme již dnes připravenou i my zaměřenou na české aplikace. Čerpat budeme ze zbrusu nového Katalogu aplikací českých a slovenských vývojářů na adrese www.katalogaplikaci.cz. A aby exkluzivit nebylo málo, velmi brzo vám představíme také verzi pro Symbian.

MatKal, 27.9.2011

Windows 8 pro všechna zařízení

Právě skončilo online mezinárodní uvedení nového operačního systému Microsoftu Windows 8. O systému jako takovém si přečtete na serverech specializovaných na PC, i když . . Proč právě u nás se informaci dozvídáte z první ruky? Je to snadné. Microsoft spustil revoluci v IT. Jako první propojuje skutečné počítače, tablety a veškerou mobilní techniku v jeden systém. Právě dnes se rozuzlilo drama, skloňované poslední měsíce s příchodem Stephena Elopa do Nokia. Budoucnost je vzrušující.

MatKal, 13.9.2011

Bude první mobil s Windows Phone Nokia 703?

Znáte ho? Není to dlouho, kdy nám tento model krátce představil ředitel Nokia Elop. S blížícím se říjnovým Nokia World unikl údajný leták s parametry a označením. Přiznejme si, že překvapivým. První model Nokia s Windows Phone jsme očekávali v osmé nebo deváté řadě, propagační leták v článku ale tvrdí, že první z představených Nokií bude mít číslo 703. To dává naděje i na dobrou cenu.

   

MatKal, 1.9.2011

Výroba Nokia Windows Phone startuje

První chytré telefony Nokia se systémem Microsoft Windows Phone 7 se budou zřejmě vyrábět ve společnosti Compal, která je v oblasti PC a IT již zaběhlou firmou. V rámci dohody má Compal údajně dodat Nokii první kusy Windows Phone 7 zařízení ve 4. čtvrtletí 2011. 

Daniel Barnet, 25.8.2011

První Nokia s Windows ve videu

Červnové Nokia Connection v Singapuru přineslo senzaci, sám Stephen Elop totiž neoficiálně představil prototyp první Nokie s WP7 nazvaný "Sea Ray." Dělníci v čínské továrně natočili pravděpodobně finální kus tohoto telefonu. Pojmenování zatím není známo, ovšem je jisté, že se v přístroji objeví nejnovější verze Windows Phone Mango.

Michal Poláček, 21.7.2011

Chevron WP7 zachrání svobodu Windows Phone

O Chevronu už jsme slyšeli krátce po uvedení Windows Phone 7. Skupina vývojářů dokázala odemknout systém pro instalace aplikací bez oficiálního MarketPlace. Krátce na to Microsoft oznámil, že s vývojáři nebude bojovat jako Apple, ale dohodne na spolupráci. Na Windows Phone Dev Podcast společnosti oznámily oficiální odemčení systému. Za poplatek.

 

MatKal, 22.6.2011

Nokia s Windows Phone7. Na 1,2GHz dvoujádru U8500!

Windows Phone7 se do nových Nokií nezadržitelně řítí a spekuluje se o tom, jak se změní stávající hardware. První přístroje budou poháněny dvoujádrovým procesorem o taktu 1,2GHz!

Libor Žuffa, 27.5.2011