Bezdrátové nabíjení pro Nokia Lumia v detailu, příslušenství DT 900, 901 a 910.

Bezdrátové nabíjení pro Nokia Lumia v detailu, příslušenství DT 900, 901 a 910.

Nokia publikovala technický nákres, ve kterém popsala jednotlivé součásti nových bezdrátových dobíječek DT 900, 901 a 910. Seznamte se s principem této zajímavé technologie, prohlédněte si rovněž povedené příslušenství.

6.3.2013, Michal Poláček

Cívka vysílače je umístěna ve spodní části (L1), v horní části se nachází cívka přijímače. (L2) Tyto cívky jsou vloženy do elektrických zařízení. Např. L1 je deska pro bezdrátové nabíjení, L2 je umístěna v zádi Nokia Lumia 920. 

Střídavý proud v cívce vysílače vytváří magnetické pole. V příjímači cívky vzniká napětí, které se pak využívá k nabíjení telefonu.

 

Nokia přijala Qi (vyslovuje se chi) standard do svých bezdrátových nabíjecích zařízení. Qi byl vytvořen skupinou Wireless Power Consortium a je používán více než 100 různých společností po celém světě. Jedná se o unikátní řešení. Jelikož se používá celosvětově, budete tak moci v blízké budoucnosti bezdrátově dobíjet na různých místech.

Nokia DT 900 by se měla objevit v základním balení Nokia Lumia 920

 

 

   Nokia DT 901 - sympatický polštářek 

 

Nokia DT 910 - praktický stojánek

Nokia & HARMAN: JBL PlayUp - bezdrátový NFC reproduktor pro zařízení Lumia

Nokia a HARMAN uzavřeli partnerství pro rozvoj inovativních bezdrátových spotřebitelských zvukových technologií. Exkluzivní řada produktů debutuje s příslušenstvím JBL PlayUP Portable Wireless Speaker.

Nokia Lumia 822 pro Verizon bude také bílá včetně bezdrátové nabíječky

Na internet pronikl snímek bílé verze Nokia Lumia 822 i s bezdrátovou nabíječkou. Brandovaná Lumia 820 tak může vést k představení nových barevných variant "oficiálních" WP8 zařízení.

Nokia Lumia příslušenství za hubičku? Vytiskněte si jej na 3D tiskárně.

Alespoň takovýto šalamounský způsob řešení nedostatku originálního Lumia příslušenství napadl jihoafričana s přezdívkou RogueCode. Vytvořil si totiž vlastní stojánek v Batman designu.

 

Video: Nokia Lumia 820 s výměnnými kryty a bezdrátovým dobíjením

Před pár okamžiky byla představena Lumia 820 s barevnými výměnnými kryty a bezkonkurenčním bezdrátovým hudebním příslušenstvím s dobíjením.

Video: Nokia PureMotion - demonstrace nové technologie displeje

Nokia ve svém vrcholném modelu Lumia 920 představila novou technologii displeje Nokia PureMotion. Prohlédněte si ukázkové video, které aktraktivním způsobem podá nezáživné téma.

Diskuse:

1–3 z 3
autor:Daniel 2. 10. 2012 11:09 | link
nadpis:Nízká úroveň kvality článkůodpovědět
myNokia klesla tak nízko, že místní autoři článků jen slepě kopírují - předkládají články ze zahraničních serverů? Co takhle zapojit trochu novinářských schopností a například zjistit, zdali bude základní nabíječka DT 900 zdarma přímo v balení Nokia Lumia 920? Práci vám ušetřím: ano, měla by.
Počítá se kvalita, ne kvantita a v tomto případě šla kvalita díky záplavě na rychlo zkopírovaných článků, které jsou často bez jakékoliv informační hodnoty, opravdu hodně dolů.
autor:Michal Poláček 2. 10. 2012 16:49 | link
nadpis:Re: Nízká úroveň kvality článkůvýše | odpovědět
Myslíte, že ostatní jistým způsobem nekopírují? Pokud si autor s článkem vyhraje, většinou to nikdo neocení. Články o aplikacích většina lidí nečte. Jediné, co je čtené, jsou novinky. A ty jdou většinou na úkor kvality nad kvantitou.
Jak chcete jinak popsat fyzikální princip? Článek je doplněn přehledem příslušenství, není slepě zkopírován. ;)
Vidíte, není 100% jisté, že v balení nabíječka bude ...
autor:Krtas 2. 10. 2012 13:18 | link
nadpis:DT900odpovědět
Sám jsem zvědav jestli bude v balení nabíječka DT900,ale jak jsem brousil po ruských stránkách Nokia a otevřel si kolonku co je v balení,tak jsem tam neviděl v základu tuto nabíječku. Musím ale taky říct že na twitteru se objevují moc dobré novinky,co tady ještě nejsou.
1–3 z 3
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

polas

Jmenuji se Michal Poláček, je mi 21 let, jsem bývalým redaktorem Nokiaforum.cz a myNokia.cz, studuji a bydlím v Brně. V redakci jsem působil od ledna 2010 do února 2013. Po půlročním působení na serveru Svetmicrosoftu.cz, jsem založil web my-Jolla.cz, kde jsme představili také vlastní forum. Věnuji se také projektům my-Device.cz a RetroMusicBlog.eu.

Zobrazit diskuzi