Mapové podklady HERE budou i v Mercedesech

Mapové podklady HERE budou i v Mercedesech

Vypadá to, že si Nokia pomalu zakládá nový byznys. Mluvím samozřejmě o jejích mapových podkladech, které se začínají rozšiřovat mezi slavnými výrobci automobilů. Novým přírustkem do této skupiny je Mercedes Benz.

9.9.2013, Jan Šimek

Nokia dnes vydala tiskovou zprávu, ve které se objevují noví partneři. Tentokrát jde o HERE mapy. Asi největším partnerem z této zprávy je Mercedes  Benz, který již v nové třídě S (verze 2014) uvede navigaci se službami HERE maps, HERE Auto a HERE Cloud (zatím pouze na přání). Bude se jednat o první auto na světě, které bude mít ve vestavěné navigaci mapové podklady HERE. 

Mercedes se příslíbil o vyrábění příslušentství pro telefony do auta nejen pro Nokie. Jedná se například o možnosti si telefon bezdrátově dobít nebo z něj pomocí NFC přehrávat hudbu. Auta s těmito službami, by měli být uvedeny až v roce 2014.

Vypadá to, že v roce 2014 se dočkáme prvních takzvaných ,,chytrých" automobilů a jak to tak vypadá, hlavním dodavatelem služeb bude právě Nokia. Kromě Mercedusu Nokia uzavřela partnerství s Toyotou, Volkswagenem, Audi a BMW. V jednání je partnerství s Volvem.

Myslíte si, že to je budoucnost automobilů, nebo naopak slepá větev? Můj osobní názor je pozitvní, protože pokud budou v autech HERE mapy, jednoduše by se poté auta mohly přizpůsobit i pro telefony Lumia, jak si již můžeme všimnout dnes. Možná opravdu příjde doba, kdy ním na všechno bude stačit jedné zařízení.

HERE Maps budou i v operačním sytému Tizen a Sailfish

Mapová divize Nokie na svém twitter účtu zveřejnila zajímavou novinku. V OS Tizen budou předinstalované HERE mapy. Před nějakou dobou jsme se podobné situace dočkalI u Jolly. 

Offline Nokia Mapy pro Lumia 920 a 820 + update pro současné Lumia telefony

Nokia na Nokia World oznámila také uvedení nejžádanější funkce ukládání map offline v aplikaci Nokia Mapy pro modely s Windows Phone 8 Lumia 920 a Lumia 820.

Diskuse:

1–3 z 3
autor:... 9. 9. 2013 21:22 | link
nadpis:Autáodpovědět
Neviem prečo ,ale stále si viac a viac že Nokia sa dá na automobily :-D
autor:fero 9. 9. 2013 21:34 | link
nadpis:lumiaodpovědět
Pro telefony Lumia se asi nepřizpůsobí, když budou mít jiného vlastníka. Pro HERE to bude už uplně jedno jestli pak nějaká ,,cizí" Nokia nebo další konkurence ne?
autor:Lansi 10. 9. 2013 08:27 | link
nadpis:???odpovědět
To je test o tom,kdo najde nejvíce chyb???Aspoň si to po sobě trochu přečtěte proboha...
1–3 z 3
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

honzasima

Fanoušek Finského výrobce Nokia a přístrojů Lumia, hrdý majitel Lumia 1320. Twitter přezdívka: @jan_simecek

Zobrazit diskuzi