Nejlepší Xbox Live hry roku 2012 - Shuffle Party, Contract Killer, Final Fantasy a další

Nejlepší Xbox Live hry roku 2012 - Shuffle Party, Contract Killer, Final Fantasy a další

Lumia vyniká dokonalým herním centrem Xbox. Vybrali jsme pro vás minirecenze nejzajímavějších titulů uplynulého roku, některé z nich můžete stahovat ještě dnes v akci, jiné zdarma.

31.12.2012, David Hála

Shuffle Party

Podstatou hry je vystřelení puku po desce a srazižení postavených kuželek, stejně jako v jiných bowlingových hrách. Shuffle Party nabízí i jiné herní styly, například hru podobnu curlingu, nebo sbírání žetonů. Je to šikovná hra pro cvičení přesnosti.
Jako jedna z mála Xbox her je zcela zdarma a vy si ji můžete užít na všech Lumiích, výhudu však mají majitelé Lumia 900 díky většímu displeji, což platí obecně u všech her, ale zde dvojnásob.

Stáhnout Shuffle party

Extraction

Extraction: Project Outbreak je bojová zombie hra, ve které jsou neuvěřitelné vizuální efekty, různé zbraně, čtyři herní módy, upgrady a další doplněné o obvyklý herní příběh: tajné vládní pokusy, při kterých dojde k vypuštění infikovaných vojáků do okolí a vašim jediným úkolem je odstranit všechny zombie.

Extraction se ovládá jedním prstem, což je sice oddychové, ale schází akčnost na straně hráče.
Hra je v nabídce za 21.-Kč

Extraction stahujte zde

Real Football

Vyberte si svůj oblíbený tým, nebo jednotlivého hráče z 245 týmů v 8 ligách a bojujte o pohár. Real Footbal dostojí svému názvu, jde o nejzdařilejší sportovní simulátor na Windows Phone. Obsahuje dva exkluzivní herní módy, v Enter the Legend hrajete za libovolného hráče a v Club Master působíte jako manažer a spravujete během sezóny svůj tým.

Celá hra ve 3D se ovládá displejovým joystickem a klávesami A B. Tento typ ovládání nepatří mezi nejoblíbenější, v Real Football je však velmi propracovaný a funkční, ke stažení je za 63.-Kč

Real Football ke stažení

Crimson Dragon: Side Story

Crimson Dragon je hra s prvky RPG a řadou vylepšení a upgradů, narozdíl od původní konzolové verze. Na planetě Draco se jako jezdec na drakovi ujmete otěží a vrchnete se na hordy monster, kteří lační po vaši krvi.Vybrat si můžete až ze 170 dovedností pro zlepšení vašich útoků. 

Menším nedostatkem je podle nás poměrně omezená schopnost pohybu.
Draci jsou ještě dnes v nabídce za 21.-Kč

Crimson Dragon Story

Sid Meier´s Pirates!

Pokud máte rádi pirátský život, šavle a moře, tak je tato hra přesně pro vás. Plujte skrze Karibik ve společnosti dalších pirátů, drancujte exotické přístavy, plňte různé úkoly, nebo jen ničte nepřátelské loďě. Hra nabízí široké množství herních možností a výborné dotykové ovládání.

K ovládání máte 27 lodí, které můžete libovolně vylepšovat a přizpůsobovat pro svůj boj, různé druhy munice, děl aj.

Oceán s vámi budou brázdit nejslavnější piráti v historii, včetně Černovouse, kapitána Kidda a Henryho Morgana. Jde o povedenou strategii, i když grafika nepatří zrovna mezi nejšpičkovější, na hratelnosti neubírá a u tohto typu hry asi není určující.
Co může rozhodnout je nemalá částka 63.-Kč

Sid Meiers Pirates stahujte zde

Contre Jour

Contre Jour je nejnovější hrou od EA Games pro Xbox Live na WP. Je to úžasná hra, která je na pomezí plošinové hry a interaktivním uměním. Hru doprovází skvělá hudba od skladatele Davida Ari Leona.

Cílem je přesunout poněkud zvláštně vypadající hmotu, nazvanou Petit, po obrazovce do cíle. Ihned po spuštění a poté, co pochopíte unikátní způsob ovládání vás hra uchvátí. Něco takového tu ještě na mobilu nebylo. Hráč totiž neovládá postavičku, ale prostředí okolo ní, kopce po kterých se kutálí a několik druhů gumových chapadýlek, po kterých se Petit skolouzává k cíli.
Skvělý nápad se nedobře popisuje, lepší si ho zahrát,  za akčních 21.-Kč to rozhodně stojí za vyzkoušení.

Contre Jour ke stažení

Asphalt 5

Klasika na mobilech, klasika na herních konzolích, určující konkurenci. Všechno, co jste kdy snili dělat za volantem je nyní možne na vaší Lumia. Asphalt 5 nabízí spoustu různorodých míst pro vaše závody, například St. Tropez, Aspen, a nebo Las Vegas. Závodit můžete s luxusními vozy, jako je Ferrari, Lamborghini, Audi, Ducati.

Asphalt 5 jde ve stopách předchozích verzí hry, ale tentokrát s mnohem lepší grafikou a zvukem, autoři si ho ale tradičně cení vysoko na 63.-Kč

Vyzkoušejte Asphalt 5

Contract Killer

V Contract Killer se stanete nájemném vrahem. Mimo samotného vraždění vás čekají různé druhy úkolů. Cíl hry je jednoduchý, plnit smlouvy v určeném čase a získávat zkušenosti a peníze na nákup lepších zbraní, upgrady a širší škálu dovedností. Contract Killer je jednou z nejstahovanější her na platformě, možná i kvůli dobré ceně, je totiž zdarma :-)

  • pět 3D atraktivních lokací
  • 17 příběhových misí
  • přidejte si na Xbox Live přátele - pošlete pozvánky nebo je vyzvěte na souboj
  • široký výběr výbavy - 20 zbraní: pistole, pušky s optikou, automaty a útočné pušky
  • přežít nebo zemřít - využijte pušku s jedem k ochromení nebo zabití    

Stahujte Contract Killer zde

Fling

Fling je návyková logická hra, ve které jde o vyčištění herní plochy od "furballs". Kuličky se vzájemně vystřelují z herní plochy, je třeba dobře vymyslet pořadí tahů tak, aby na ploše zůstala jen jediná. Hra je zábavná, přesto se nemůžeme zbavit dojmu, že jí tak nějak chybí náboj, ale to už je možná úděl všech tahových her, u kterých se více přemýšlí než hraje.

Každá z 10.000 variant má jediné, unikátní řešení. Hra je rozdělena do 30 úrovní obtížnosti.
Cena je standradních 63.-Kč

Stáhnout Fling

Final Fantasy

Vraťme se do starých dob prvních počítačů a připomeňme si hru Final Fantasy na našich telefonech. Hráč shromáždí tým čtyř bojovníků různých typů a vyrazí zachránit svět před podlými ďábelskými živly.

Hra nabízí starou, ale stále hezkou 2D grafiku, propracované možnosti vývoje vašeho hrdiny a tradiční souboj mezi světlem a temnotou.

Přes svou pravěkost je hra dodnes velice zábavná, jansě je na ní sice vidět portace z iPhone a ještě dřívější verze z PSP, ale na hratelnost to nemá velký vliv. Jsou sice okamžiky, kdy se ovládání lehce trhá, zážitek ze hry je ale perfektní.
Otázka je, zda se vyplatí investovat extra vysoké peníze, hra je totiž v nabídce za 149.-Kč

Stáhnout Final Fantasy

Air Soccer Fever

Máte rádi ice hockey? Postrkování disku po hřišti nadnášeném vzduchem si získalo už několik generací. S dotykovými telefony a tablety se hra přenesla na dotykové ovládání a dokonali ji imizuje. 
Air fotbal je však ještě o něco jiný. Na stejném principu, ale jako tahová hra se třemi hráči na každé straně, ve které však není nutné čekat, až se balon zastaví. Díky tomu má hra neuvěřitelný spád, každý hráč má omezený čas na střelu, jakmile odehraje, okamžitě je na tahu protiháč, žádné přemýšlení ani míření, na nic se nečeká, hraj nebo jsi svou střelu propásl.
V nabídce je hra pro dva, multiplayer nebo souboj s mobilem.
Musíme říct, že zábavnější hru jsme vlastně ještě nehráli, jde o obrovskou návykovku.
V základní verzi s neobtěžující reklamou zdarma, ve verzi Pro za 21.-Kč. A věřte, že si autoři tenhle drobný poplatek zaslouží.

Air Soccer Fever ke stažení

Nestárnoucí hra Vlak nyní na Windows Phone

Jsou hry, u kterých vývojáři stráví programováním dlouhé dny, měsíce i roky a pak jsou tu stálice, které dokonale zabaví, jejich vývoj byl banální a pamatujeme si je dlouhá léta. K takové s názvem Vlak se nyní rádi vrátíte na Windows Phone.

Ragdoll Run - skvělá 3D hra pro Windows Phone zdarma

Graficky velmi povedená 3D hra od Dawnbreak Studios sází na nestárnoucí osvědčený motiv v novém kabátku. Na výběr nabízí několik hadrových panenek s různými vlastnostmi.

 

Diskuse:

1–5 z 5
autor:Kamilos 30. 12. 2012 23:31 | link
nadpis:jo faktodpovědět
No jako nej je splinter a apshal 5 jinak jsou to horsi hry jak z 386. Povedenejsi byla hra Ashen z ngage. Myslim, ze procak by zvladl lepsi pecky. Tom hawsk ala ngahe atd.
autor:Kamilos 31. 12. 2012 16:20 | link
nadpis:Re: jo faktvýše | odpovědět
Jo a zapomel jsem ns NFS Undergr. a Splintera.
autor:milda 31. 12. 2012 07:35 | link
nadpis:další hryodpovědět
Co takhle Katamari, Kinectanimals, Bug Vilage, Hydro Thunder GO?
autor:djscaty 31. 12. 2012 09:20 | link
nadpis:NACOodpovědět
Na co tu davate taky clanok, ked v store mi pise ze sa mam prestahovat do ineho statu aby som si mohol hru stiahnut
autor:Martin 31. 12. 2012 20:49 | link
nadpis:Re: NACOvýše | odpovědět
Protože je to tu český server a v čechách jde stáhnout vše. Když tě k tomu stěhování vyzývá i tvůj mobil, asi by jsi se nad tím měl zamyslet :-)
1–5 z 5
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

Zobrazit diskuzi