Newkia- odpadlíci z Nokia zkusí telefon s Androidem

Newkia- odpadlíci z Nokia zkusí telefon s Androidem

Thomas Zilliacus, bývalý CEO Asijské pobočky Nokia chce s dalšími odpadlíky založit firmu, která by zákazníkům přinesla telefon ,,Nokia" s Androidem.

5.9.2013, Jan Šimek

Zdá se vám to jako vtip? Ne, vůbec, Thomas Zilliacus je plně přesvědčen že Nokia s Androidem by se prodávala daleko lépe než Nokia s WP. Možná má pravdu, ale bylo by to díky brandu Nokia, mapám a dalším užitečným aplikacím. On sám dává jako příklad firmu Xiaomi. Věří, že tuto firmu by potkal podobný osud. Do roka bychom se prý měli dočkat prvního telefonu, slibuje. Ovšem musel by přesvědčit o dost víc lidí než má teď.

Můj osobní názor je, že Newkia, jak by firma měla jmenovat, skončí jako neúspěšný projekt, jelikož firmy jako je Xiaomi či Meizu těží z nízké ceny jejich produktů, což by pro tuto firmu byl nesplnitelný cíl. Daleko větší potenciál má Jolla, která se může pyšnit titulem poslední evropská značka mobilních telefonů. Já bych si osobně nekoupil Nokii s Androidem, když už Android, tak by musel být přímo od Googlu. (bez nadstaveb)

 

Jak vypadá Nokia s Androidem? Recenze N9 s instalací Android Jelly Bean

Nokia s Androidem je pro mnohé uživatele zbožným přáním, pro jiné strašákem. Nainstalovali a vyzkoušeli jsme Android Jelly Bean v Nokia N9. 

Jolla ukázala nástupce MeeGo, Sailfish OS se představuje

Na pátém ročníku konference Slush v Helsinkách představila Jolla komunitou očekávaného nástupce MeeGo, a to Sailfish OS. Pojďte se v krátkosti podívat, jaké inovace tento operační systém přináší.

Spekulace: Vrátí se Symbian do mobilních telefonů?

Zamyšlení nad tím, zda můžeme v nově nastalé situaci doufat v návrat Symbianu do nových mobilních telefonů.

Spekulace - Microsoft koupil Nokia kvůli Androidu

Nedlouho po oznámení akvizice Microsoftu začaly internetem kolovat informace o jejích pravých důvodech. Nokia prý měla záložní plán a aktivně testovala Android v Lumia telefonech.

Diskuse:

1–9 z 9
autor:hodnypaja 5. 9. 2013 18:14 | link
nadpis:škoda už slovodpovědět
Nokia už zdechla a nemá cenu dál psát o mrtvole. Coby kdyby,toho už taky o Nokii bylo dost. Nechte ji už spát.
autor:Nokia for Ever! 6. 9. 2013 00:30 | link
nadpis:Re: škoda už slovvýše | odpovědět
Jdi do prdele TVL, s tak debilníma slintama!
autor:XY 6. 9. 2013 07:33 | link
nadpis:Re: Re: škoda už slovvýše | odpovědět
názor fanoušků NOKIE bez mrkvošrotu se čte špatně a ještě huře snáší.
autor:jeden z nas 5. 9. 2013 19:44 | link
nadpis:android v nokiiodpovědět
po bitve je kazdy general, zachranit nokii byt se symbianem, meegem nebo treba s androidem meli udelat hned nez se jim tam zacal roztahovat microsoft, jaka koli snaha uz je mimo misu, netrpelive ocekavam den kdy si budu moci koupit prvni Jollu
autor:Adalbert72 5. 9. 2013 20:07 | link
nadpis:Počkejme si...odpovědět
Není divu, že se bývalí zaměstnanci snaží prosadit se svými nápady. Jaký byl skutečný cíl trojského koně Elopa jsme se (bohužel) již dozvěděli. Jako nápad to určitě není k zahození, ovšem... Bez silného hráče na trhu, který poskytne do začátku potřebný kapitál, je taková věc nerealizovatelná. Uvidíme, zda se některý z projektů bývalých zaměstnanců Nokia podaří prosadit na trhu. Btw., již první (samozřejmě čínské) padělky N8 obsahovaly Android, takže myšlenka to nová není. Je také pozoruhodné, že na spojení Nokia+Android přišli sami bývalí zaměstnanci; to znamená, že se současnou firemní politikou byla řada zaměstnanců (spíše) nespokojena...
autor:ferda 5. 9. 2013 20:35 | link
nadpis:nová mízaodpovědět
já bych to neviděl zas tak strašně, uvidíme co s novou Nokií udělá MS, třeba ty telefony budou dobré
autor:Krtas 6. 9. 2013 06:25 | link
nadpis:Microsoftodpovědět
Ani já to nevidím špatně, jsem uživatel Lumie 920-WP8 a notebook - Windows 8. Systémy jsou moderní ,rychlé a líbí se mi, takže pokud pojedou společně tímto směrem bude jen dobře. Nechci kritizovat Android nebo jiné systémy, ale já osobně jsem jim nepřišel na chuť, sto lidí, sto chutí. Takže každý má si vybrat co mu sedí, proto fandim Nokia-MIcrosoft. Moje Lumia 920 je super, L1020je ještě lepší a uvidíme co bude Phablet,jen by mohly ty telefony být levnější doufám, že po téhle stránce bude MS vstřícnější k obyčejným lidem.
autor:jeden z nás 6. 9. 2013 07:39 | link
nadpis:Re: Microsoftvýše | odpovědět
jak se pozná ten moderní od nemoderního operačního systému?
autor:cardi 6. 9. 2013 13:44 | link
nadpis:Re: Microsoftvýše | odpovědět
taky sdilim podobny nazor .)
1–9 z 9
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

honzasima

Fanoušek Finského výrobce Nokia a přístrojů Lumia, hrdý majitel Lumia 1320. Twitter přezdívka: @jan_simecek

Zobrazit diskuzi