Nokia Car App zjednodušuje ovládání telefonu v autě

Nokia Car App zjednodušuje ovládání telefonu v autě

Nokia Car App je užitečná aplikace pro řidiče, ktrerá výrazně zjednoduší ovládání důležitých funkcí během řízení. 

28.3.2014, Jan Šimek

Jednoduchý souhrn zástupců nejpotřebnějších informací během řízení přináší Nokia po Symbianu i na telefony Lumia a doplňuje vestavěnou funkci režimu v autě.

  

Nokia Car pracuje v obou režimech na výšku i šířku a umožní nastavit zástupce tři oblíbených aplikací, doplněné o karty času, počasí a stavu baterie. Další možnosti chybí, ocenili bychom například, kdyby umožňovala nastavit trvalé rozsvícení displeje, jako to umí HERE Drive.
Ačkoli specializovaných aplikací není nikdy dost, přínos jednoduché pomůcky je diskutabilní. Obzvláště, pokud jsme v našem dřívějším článku Dětský koutek je unikátní funkce Windows Phone 8 k nezaplacení popsali, jak si nastavit osobní startovní obrazovku právě pro řidiče.

Jak nastavit rychlé vytáčení oblíbených kontaktů ve Windows Phone

Rychlé vytáčení kontaktů nemůže být snadnější. Přepněte si oblíbený kontakt nebo skupinu na pohotovostní obrazovku a okamžitě pište SMS nebo telefonujte.

Offline Nokia Mapy pro Lumia 920 a 820 + update pro současné Lumia telefony

Nokia na Nokia World oznámila také uvedení nejžádanější funkce ukládání map offline v aplikaci Nokia Mapy pro modely s Windows Phone 8 Lumia 920 a Lumia 820.

Diskuse:

1–5 z 5
autor:krtas 28. 3. 2014 08:40 | link
nadpis:Nokia Car Appodpovědět
Update Nokia Black přinesla v základním nastavení režim v autě,mám nainstalováno a taky jsem k tomu nainstaloval Nokia Car App,problém je,že když telefon připojím přes bluetooth v handsfree Nokia ck-300 a chci zapnout navigaci,nefunguje hlasová navigace,jakmile vypnu bluetoot tak hlasová navgice funguje, vše se někde posralo při update black, do té doby šlo přes bluetooth a handsfree jak volat tak hlasová navigace,takže není dořešeno v systému,má někdo podobný problém.
autor:onik81 28. 3. 2014 12:45 | link
nadpis:appkaodpovědět
Přijde mi jako hodně zbytečná. Radio nejde, takže tlačítko mohli nahradit jinou užitečnou funkcí a přídat ho, až bude fungovat. Mít možnost volat jen pěti kontaktům je hodně mimo. Byla by to dobrá funkce navíc, kdyby mimo to šlo volat na všechny kontakty.
autor:MatKal 28. 3. 2014 13:26 | link
nadpis:Re: appkavýše | odpovědět
Nejlepší je přečíst si článek celý, místo prolítnutí očima. Dlaždice jsou nastavitelné.
Kdo chce volat všem, může využít náš starší návod na sestavení speciální plochy do auta.
autor:onik81 28. 3. 2014 14:28 | link
nadpis:Re: Re: appkavýše | odpovědět
Díky za rýpnutí. Znovu jsem stáhl, pořádně jsem si jí prohlédl do posledního detilu a ohodnotil jednou hvězdičkou. Méně bohužel nejde. Je to špatná a zbytečná aplikace.
autor:MatKal 28. 3. 2014 14:33 | link
nadpis:Re: Re: Re: appkavýše | odpovědět
Máte pravdu, ani my si nejsme smysluplností aplikace jisti :-)
Jak zmiňujeme, kdyby uměla např. podržet displej rozsvícený, možná by už měla nějaké opodstatnění, vše by pak bylo jedním kliknutím.
1–5 z 5
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

honzasima

Fanoušek Finského výrobce Nokia a přístrojů Lumia, hrdý majitel Lumia 1320. Twitter přezdívka: @jan_simecek

Zobrazit diskuzi