Nokia & HARMAN: JBL PlayUp - bezdrátový NFC reproduktor pro zařízení Lumia

Nokia & HARMAN: JBL PlayUp - bezdrátový NFC reproduktor pro zařízení Lumia

Nokia a HARMAN uzavřeli partnerství pro rozvoj inovativních bezdrátových spotřebitelských zvukových technologií. Exkluzivní řada produktů debutuje s příslušenstvím JBL PlayUP Portable Wireless Speaker.
30.8.2012, Michal Poláček

Tisková zpráva

Espoo, Finsko a Connecticut, USA – Společnosti Nokia a HARMAN, globální vedoucí dodavatel prémiových audio a infotainment systémů (NYSE:HAR), včera oznámily nové partnerství v oblasti vývoje inovativních audio technologií exkluzivně pro rodinu telefonů Nokia Lumia. Nokia a značka JBL společnosti HARMAN budou společně vyvíjet exkluzivní portfolio produktů, které bude zahrnovat řadu reproduktorů nabízejících výkonnou akustiku a dynamický design. Bezdrátové propojení mezi reproduktory a mobilním telefonem bude zajištěno prostřednictvím technologie Bluetooth umožňující spojení s libovolným telefonem z rodiny Lumia. Nová generace telefonů Lumia s operačním systémem Windows Phone 8 se pak bude moci připojit k reproduktorům i prostřednictvím doteku a technologie NFC.

„Společnost HARMAN hledá další příležitosti ke spolupráci s leadery mobilního trhu, aby mohla přinést uživatelům novou generaci technologií pro přenos zvuku do reproduktorů, ať již doma nebo v automobilu. Spolupráce s průkopníkem celého tohoto odvětví – společností Nokia – nám nabízí skvělou příležitost rozšířit náš vlastní hodnotový žebříček a přinést na trh unikátní audio produkty, které budou reflektovat současnou poptávku po nepřerušené konektivitě,“ řekl Sachin Lawande, výkonný viceprezident společnosti HARMAN a co-president HARMAN Lifestyle and Infotainment. „Audio se stává stále častěji mobilním a doprovází uživatele, kamkoliv zrovna jdou. Rozvoj technologií pro bezdrátové přenosné audio tak odráží neustále rostoucí poptávku po okamžité a snadné dostupnosti.“

Společnosti JBL a Nokia odhalily na veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně první ovoce vzájemné spolupráce – přenosný bezdrátový reproduktor JBL PlayUp for Nokia.

Jádrem vývoje přenosného bezdrátového reproduktoru JBL PlayUp for Nokia, který vysílá zvukové vlny ve všech směrech, se staly inovace. PlayUp Portable staví na vášni JBL pro audio, jedná se o unikátní reproduktor pro milovníky hudby, kteří si cení špičkové kvality a křišťálově čistého zvuku. Díky technologii JBL, která přináší výjimečnou dynamiku, přirozené vyvážení tónů a čistý a prostorový zvuk je schopen PlayUp Portable prezentovat každou jemnou zvukovou nuanci původní nahrávky. Přichází s rozměrným basovým reproduktrem, který plní funkci wooferu a zajišťuje přednes neuvěřitelně nízkých tónů s minimálním akustickým chvěním vzduchu. PlayUp Portable nabízí maximální výstupní akustický tlak 89 dB, díky čemuž je vhodný pro využití jak venku, tak i v jakémkoliv moderním interiéru.

 

Přenosný bezdrátový reproduktor JBL PlayUp

Připojení reproduktoru k současným telefonům Lumia je bezdrátové, prostřednictvím Bluetooth, a velice jednoduché. Nová generace telefonů Lumia, postavená na Windows Phone 8, se pak může připojit pouhým přiložením telefonu k reproduktoru, a to díky technologii NFC. Reproduktor nabízí také standardní 3,5mm audio konektor pro propojení s libovolným mobilním telefonem, počítačem či MP3 přehrávačem. PlayUp Portable staví na oceňovaném designu bezdrátového reproduktoru Nokia Play 360˚, nabízí živé barvy a výrazný tvar. Dostupný je v azurové, bílé, černé a nově také zářivě žluté barvě a pro větší odolnost je jeho tělo zkonstruováno s využitím dvakrát vstřikovaného plastu. Rozměry a proporce reproduktoru, včetně minimálního počtu součástí a spojů, odrážejí spojení vysoce ceněných zkušenosti společnosti Nokia v oblasti průmyslového designu se striktně definovaným a nekompromisním zacílením společnosti JBL na audio. Výměnná baterie skrytá v základně reproduktoru poskytuje PlayUp Portable více než 10 hodin nepřetržité hudební reprodukce na jedno nabití. Příslušenství zahrnuje cestovní pouzdro, microUSB nabíječku a 3,5mm audio kabel.

„Přenosný bezdrátový reproduktor JBL PlayUp for Nokia je součástí naší dlouhodobé strategie spolupracovat na vytváření jedinečných produktů pro naše zákazníky s těmi nejlepšími v daných oborech,“ uvedl Hans Henrik Lund, viceprezident a ředitel Nokia Gear. „Díky společné vášni pro inovace a technologie dokázaly společnosti Nokia a JBL vytvořit přenosný reproduktor pro lidi, kteří opravdu milují hudbu a rádi si ji berou s sebou, kamkoliv jdou.“

Přenosný bezdrátový reproduktor JBL PlayUp for Nokia se na trhu objeví před koncem roku za cenu 149 €*.

*Cena a dostupnost se může na jednotlivých trzích odlišovat

 

Jak vybrat přenosné handsfree?

Při letmém pohledu po řidičích za volantem je celkem jasné, že zákaz telefonování za jízdy je minimálně polovině řidičů úplně fuk. Když však nahlédneme do policejních statistik, zjistíme, že pokuty za tento přečin jsou na denním pořádku. Je tu ale jednoduché řešení – stačí mít handsfree a můžete telefonovat beztrestně a komfortně.

Nokia Play 360° - designový domácí reproduktor s NFC

Na nedávné konferenci v Singapuru bylo společně s Nokia N9 představeno i nové příslušenství. Některé nové kousky dokonce využívají i novou technologii NFC. Jedním z nich je povedený kompaktní reproduktor Nokia Play 360°.

Reproduktory Nokia MD-7W

Malé, těžké, ale pořádně výkonné bluetooth stereo reproduktory MD-7W pro kancelář i studovnu. Uplatnění najdou jak doma tak i na cestách. Díky 3,5 mm jack konektoru je připojíte i třeba i počítači. Nejlépe znějící hudební reproduktory Nokia, které byly kdy vyrobeny, jsou v prodeji za výbornou cenu.

Skvělé reproduktory Nokia MD-1 vytvoří domácí diskotéku

Udělejte si doma vlastní diskotéku a pobavte se s přáteli při pěkně hlasité muzice. Nebo si jen přehrajte oblíbenou muziku, kterou máte uloženou přímo ve vašem telefonu.

Bezdrátové nabíjení pro Nokia Lumia v detailu, příslušenství DT 900, 901 a 910.

Nokia publikovala technický nákres, ve kterém popsala jednotlivé součásti nových bezdrátových dobíječek DT 900, 901 a 910. Seznamte se s principem této zajímavé technologie, prohlédněte si rovněž povedené příslušenství.

Nokia Lumia příslušenství za hubičku? Vytiskněte si jej na 3D tiskárně.

Alespoň takovýto šalamounský způsob řešení nedostatku originálního Lumia příslušenství napadl jihoafričana s přezdívkou RogueCode. Vytvořil si totiž vlastní stojánek v Batman designu.

 

Představeno: Nokia Lumia 820

Druhý z dvojice prvních zástupců Windows Phone 8, menší Lumia 820 zaujme svým designem, dvoujádrovým procesorem, NFC čipem nebo také slotem na microSD kartu.

Diskuse:

1–2 z 2
autor:Kaacz 31. 8. 2012 22:31 | link
nadpis:Nokisoft PRodpovědět
A opět mírná podpásovka majitelům stávajícich Lumií, které si vychvalované NFC neužijou. Na rozdíl od N9. Jak tragikomické..
autor:Longi 1. 9. 2012 13:21 | link
nadpis:Re: Nokisoft PRvýše | odpovědět
Nevidel by som o tak tragicky, buduce Nokie s WP NFC obsahovat budu a ja takmer po roku pouzivania Lumie 800 sa necitim byt o nic ochudobneny kedze som za ten cas nenatrafil ani na jedno zariadenie co by obsahovalo NFC. Takze tak.
1–2 z 2
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

polas

Jmenuji se Michal Poláček, je mi 21 let, jsem bývalým redaktorem Nokiaforum.cz a myNokia.cz, studuji a bydlím v Brně. V redakci jsem působil od ledna 2010 do února 2013. Po půlročním působení na serveru Svetmicrosoftu.cz, jsem založil web my-Jolla.cz, kde jsme představili také vlastní forum. Věnuji se také projektům my-Device.cz a RetroMusicBlog.eu.

Zobrazit diskuzi