Nokia Lumia příslušenství za hubičku? Vytiskněte si jej na 3D tiskárně.

Nokia Lumia příslušenství za hubičku? Vytiskněte si jej na 3D tiskárně.

Alespoň takovýto šalamounský způsob řešení nedostatku originálního Lumia příslušenství napadl jihoafričana s přezdívkou RogueCode. Vytvořil si totiž vlastní stojánek v Batman designu.

 

25.9.2012, Michal Poláček

3D tiskárny se stávají novým fenoménem na poli spotřební elektroniky. Proč si nevytisknout třeba nový stojánek na telefon? To si řekl Matt Cavanagh z Jižní Afriky a nové příslušenství bylo rázem na světě. Nejprve bylo navrženo v bezplatnému programu Google Sketchup, pak pomocí zařízení od společnosti Makerboat vyhotoveno pomocí technologie tisku roztaveným plastem.  

Náklady na výrobu se pohybovaly pod hranicí dolaru, použit byl plast ABS (Akrylonitrilbutadienstyren) a černá povrchová úprava byla provedena sprejem. 

 

Co se týče poznámky o "hubičce" v nadpisu článku, 3D tiskárna samozřejmě něco stojí, např. Makerboat nabízí jednotlivé sady za cenu v rozmezí 13 000 a 46 000 Kč.

Zdroj: WPcentral

 

Bezdrátové nabíjení pro Nokia Lumia v detailu, příslušenství DT 900, 901 a 910.

Nokia publikovala technický nákres, ve kterém popsala jednotlivé součásti nových bezdrátových dobíječek DT 900, 901 a 910. Seznamte se s principem této zajímavé technologie, prohlédněte si rovněž povedené příslušenství.

Lumia 800, limitovaná edice Batman The Dark Knight Rises

Pro věrné fanoušky Nokie a Batmana je připravena čtyřicítka luxusních telefonů Nokia Lumia 800 v limitované edici. Nokia s Warner Bros spolupracuje už dlouho, kde prvním výsledekm byla Nokia 5800 ve filmu The Dark Knight. Nyní je zde další výsledek dlouholeté společné spolupráce.

Nokia & HARMAN: JBL PlayUp - bezdrátový NFC reproduktor pro zařízení Lumia

Nokia a HARMAN uzavřeli partnerství pro rozvoj inovativních bezdrátových spotřebitelských zvukových technologií. Exkluzivní řada produktů debutuje s příslušenstvím JBL PlayUP Portable Wireless Speaker.

Reklama: 24 hodin s Nokia Lumia 900

Prodej nejnovějšího modelu z řady Lumia, Nokia Lumia 900 byl v USA úspěšně zahájen. Prostřednictvím operátora AT&T, u kterého se téměř okamžitě stal obrovským hitem. Podívejte se na velice povedené reklamní video s názvem 24 Hours Hands on with the Nokia Lumia 900.

Video: Ir si nechal udělat vůz v Nokia designu, má za to Lumii 900.

Damien z Wexfordu se zúčastnil soutěže na Twitteru: "Co by jste byli schopni udělat pro zařízení Lumia?" Nokia mu jeho přání splnila. Získal Lumii 900 a unikátní vzhled jeho malého Peugeotu 107.

Vyrobte si Nokia Lumia 920, z papíru

Nokia ČR na svém Facebooku publikovala nákres Lumie 920, který si můžete vytisknout a následně jako model z modelářského časopisu složit. 

Diskuse:

1–0 z 0
1–0 z 0
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

polas

Jmenuji se Michal Poláček, je mi 21 let, jsem bývalým redaktorem Nokiaforum.cz a myNokia.cz, studuji a bydlím v Brně. V redakci jsem působil od ledna 2010 do února 2013. Po půlročním působení na serveru Svetmicrosoftu.cz, jsem založil web my-Jolla.cz, kde jsme představili také vlastní forum. Věnuji se také projektům my-Device.cz a RetroMusicBlog.eu.

Zobrazit diskuzi