RapDialer - dokonalé telefonování s rychlým vyhledáváním kontaktů ve Windows Phone

RapDialer - dokonalé telefonování s rychlým vyhledáváním kontaktů ve Windows Phone

Aplikace Telefon ve Windows Phone není příliš propracovaná, veškeré její nedostatky řeší Rap Dialer, který ji téměř dokonale nahrazuje a ukazuje Microsoftu, jak by měl naslouchat zákazníkům.

10.3.2014, David Hála

Telefonování s Windows Phone mnoha uživatelům naplno nevyhovuje. Zbytečně kopíruje styl iPhone, který upřednostňuje výpis historie hovorů před základním zobrazením klávesnice. Vyhledávání kontaktů probíhá otevřením hubu Lidé, zahájení hovoru samotného je tím složitější.

Jak by mohla vestavěná aplikace ideálně vypadat ukazuje RapDialer, který lze bez nadsázky označit za dokonalý.
Základem aplikace je samozřejmě klávesnice pro vytáčení hovorů, kterou lze nastavit ve třech různých zobrazeních. Číselník funguje podobně jako u Symbianu, díky slovníku T9 vyhledává postupným stiskem číselných kláves v kontaktech. Ty je potřeba poprvé sesynchronizovat s telefonem.
Nad klávesnicí se zobrazuje historie hovorů, díky omezení systému Windows Phone však jde jen o vytáčené hovory, příchozí a ušlé hovory zůstávají zobrazeny ve vestavěné aplikaci Telefon. Vzniká tak drobná schizofrenie, kdy ušlé hovory musí uživatel vyhledávat jinde než vytáčené. 
Zobrazení historie hovorů je nastavitelné, v nabídce je pouze číslo s datem, doplněné telefonním číslem a dalšími údaji.

  

Druhým omezením aplikace díky systému je samotné vytáčení hovoru, kdy je po výběruu kontaktu potřeba potvrdit ještě jednou dotaz systému k vytáčení. Nejde však o nic zásadního, na potvrzení si uživatel snadno přivykne. 
U tak jednoduché aplikace jsou úžasné možnosti nastavení, od odeslání SMS jednotlivého kontaktu nebo skupině, kontextové nabídky nebo velmi univerzálního vzhledu.

Doporučujeme nastavit si dlaždici na plochu a vestavěný telefon zmenšit ve WP7.8 na nejmenší velikost. Úplně smazat ji bohužel nelze, neboť zobrazuje počet případných ušlých hovorů, což RapDialer nemůže umět.

Výrobce: RapTek
Download: zde
Systém: Windows Phone
Cena: zdarma / 21Kč

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Základní verze aplikace je zdarma, doplněná o neobtěžující reklamu na kartě nastavení, plná verze je za skvělých 21.-Kč. Ačkoli není nutné platit, autoři si podporu rozhodně zaslouží, aplikaci přeložili do mnoha jazyků včetně češtiny, pilně pracují na vylepšení a po celý rok vydávají pravidelné update.

RapDialer je možné stahovat i pro Windows Phone 7.

 

mbenzin.cz - aktuální ceny benzínu a nafty v mobilu

Příliš vysoké ceny za paliva? Netankujme za ně! mBenzin.cz je web a mobilní aplikace, která nabízí motoristům vyhledávání nejvýhodnějších cen a jejich sdílení ostatním. Přidejte se k nám!

myBattery - aplikace pro lepší dohled nad výdrží baterie pro Windows Phone 8

Skrytý proužek se signálem a baterií řeší aplikace myBattery. Zobrazuje stav baterie v procentech přímo na živé dlaždici nebo uzamčené obrazovce s tapetou.

Diskuse:

1–4 z 4
autor:Řehoř 16. 1. 2013 19:10 | link
nadpis:Je to dobrá aplikaceodpovědět
Aplikace je to fajn, mohu potvrdit také to, že se o ní autoři dobře starají. Na můj dotaz, zdali by tam nešlo integrovat i zobrazování nepřijatých hovorů a příchozích volání, mi bylo odpověděno, že aplikace třetích stran v současné době nemají přístup k těmto informacím z důvodu omezení systému Windows Phone.
To je samozřejmě na jednu stranu škoda, na druhou stranu je ovšem třeba také říct, že právě díky těmto omezením, je systém tak svižný a odladěný, jak v současnosti je. Mám několika letou zkušenost s Windows Mobile, kde si každý mohl hrabat kamkoliv a jak to pak vypadalo, to mi asi potvrdí každý, kdo s tímto systémem měl co dočinění... Myslím, že zde se Microsoft poučil a zkrátka z dobrých důvodů je to tak, jak to je.
Takže uživatel má dvě možnosti. Za prvé, pokud si trvá na svém, nainstalovat např. RapDialer a trpět schizofrenií dvou telefonních sluchátek na domovské obrazovce. Za druhé, zvyknout si na koncepci hubu "Lidé" a uskutečňovat hovory odtud.
Já osobně se kloním k druhému hledisku, protože se rád učím nové věci a nakonec mi taková koncepce vyhovuje. Vždyť nemusí každý telefon sestavovat hovory stejným způsobem. iPhone to dělá takto, WP takto a jiné systémy zase jinak... Toť můj skromný názor. Autorovi díky za tip na zajímavou aplikaci.
autor:mefix 10. 3. 2014 12:07 | link
nadpis:Re: Je to dobrá aplikacevýše | odpovědět
Souhlas, dobrá aplikace, ale pro mne jen pomocná. A to když není kontakt uložený v Lidé případně při hledání nepoužívaného kontaktu.
autor:Honza 22. 3. 2014 15:45 | link
nadpis:Skupiny kontaktůodpovědět
Mně osobně je jedno, v kterém systému hledám kontakt, na který volám. V Lidé je možno vytvořit skupinu, zatím tak, že přidávám ke skupině kontakt a ne obráceně kontaktu skupinu, takže po přidání kontaktu začnu hledat od "A", a tuto skupinu připnout na plochu. Ovšem, pokud zmenším dlaždici, tak zmizí název skupiny a mám jen barevnou dlaždici, což je naprosto k ničemu. U připnutého samotného kontaktu však zůstane jméno zobrazeno.
Umí tedy RapDialer toto nahradit? Tedy tak, jako lze vytvářet složky aplikací, vytvořit skupinu, připnout na plochu a i v nejmenší velikosti dlaždice ponechat zobrazené jméno skupiny?
autor:MatKal 24. 3. 2014 07:56 | link
nadpis:Re: Skupiny kontaktůvýše | odpovědět
Ano, skupiny umí.
Malá dlaždice nemá popis nikdy systémově. Zobrazuje ale obsah, pokud kontakty mají přiřazené fotky, ukazuje je na dlaždici.
1–4 z 4
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

Zobrazit diskuzi