Recenze Angy Birds GO!: když ptáci řídí

Recenze Angy Birds GO!: když ptáci řídí

Rovio připravilo hru, která jejich hlavní hrdiny Angry Birds usadí za volant soutěžních vozítek. Ačkoli jsme nečekali velký zázrak, remake otřepaného motivu na nás udělal skvělý dojem.

16.12.2013, Jan Šimek

Kdo nehrál Angra Birds jakoby v dnešním světě ani neexistoval. Studio Rovio, které stojí za vývojem naštvaných ptáků, recykluje oblíbené hrdiny a tentokrát je přesune za volant závodních vozítek.

Mnohokrát recyklovaná historie Angry Birds

Pamatuji si dne, kdy jsme se dočkali prvních Angry Birds na Symbianu a všichni jsme byli jistě štěstím bez sebe.

V té době nikdo neodhadnul, že jednoduchá 2D hra překoná legendárního hada. Dočkali jsme se mnoha verzí Angry Birds. Posledním dílem je Angry Birds Star Wars 2, kde se poprvé v historii můžete připojit k prasečí straně síly. Pro fanoušky prasat je zde ještě hra Bad Piggies. Všechny předchozí verze dosáhly úspěchu, očekávání Angry Birds GO! jsou proto veliká.

I přesto, že hra využívá naprosto jiného principu než předchozí verze, nalezneme v ní mnoho podobných prvků z originálních Angry Birds. Kromě grafiky a použitých barev nechybí start závodu vystřelením z praku, v cestě stojí známé stavby z kostek ledu, dřeva nebo železa. Ptáci si také zachovali své vlastnosti, například černý pták vybuchuje a oranžový se dokáže zvětšovat. 

Skvělý dojem ze hry kazí čekání

Ze začátku je hra opravdu úžasná a téměř nedovolí hráči se odthnout, ale s vyššími úrovněmi začíná být čím dál více otravné čekání na nová vylepšení a čerstvé postavy. S jedním ptákem totiž můžete obkroužit něco okolo 11 závodů a poté buď počkat půl hodiny nebo zaplatit získanými diamanty. Těch máte ze začátku docela dost, ale se zvyšující se cenou nových vylepšení, čekání a nových vozítek začnou rychle mizet. 
A právě zde se začne v celé kráse projevovat příčina, proč je hra zdarma. Je nastavená tak, aby hráče čekání unavilo a pomocí nákupu diamantů přinesl vývojářům potřebný zisk.

Ovládání je jednoduché. Oceňujeme zejména možnost vypnout ovládání vozítka nakláněním mobilu a skvěle fungující zatáčení šipkami. Během hry se plní mnoho úkolů, sbírá ovoce, plní časové zadání, závodí se s jedním nebo mnoha soupeři.

Shrnutí

Angry Birds GO! je určitě povedená hra, ačkoli jde o otřepaný motiv, Rovio ho dokázalo oprášit a vhodně doplnit tématem naštvaných ptáků. Úspěch se s vysokou pravděpodobností dostaví. Jediné co kazí dojem, je poměrně drahý nákup diamantů, zbytečně vysoká cena podle nás odradí i ochotnější hráče hru odložit a nedohrát ji.

Nepříjemná je také dostupnost pro telefony s minimálně 1GB RAM, (Nokia Lumia 525, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 1020, Nokia Lumia 1320 a Nokia Lumia 1520), budeme doufat, že budoucí update optimalizuje náročnost právě pro nejširší cílovou skupinu, využívající Lumia 520, 620 a 720.
Už dnes je přislíbený rozvoj v případě úspěchu, během ledna přibyde multiplayer a zřejmě se dočkáme i nových tratí.
Oproti tomu dostupnost na Windows Phone 7 je zřejmě vyloučená. 

Výrobce: Rovio
Download: zde
Systém: Windows Phone  8
Cena: zdarma/ min 1GB RAM


Hodnocení autora


Jak hodnotíme?

 

Recenze Move: jednoduchá puzzle hra, která zaujme designem

Move jsou klasická puzzle hra s povedeným designem a velmi pěknou grafikou dostupná pro Windows Phone 8.

Diskuse:

1–0 z 0
1–0 z 0
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

honzasima

Fanoušek Finského výrobce Nokia a přístrojů Lumia, hrdý majitel Lumia 1320. Twitter přezdívka: @jan_simecek

Zobrazit diskuzi