Skype na Windows Phone 8 - uniklé video tentokrát oficiálně

Skype na Windows Phone 8 - uniklé video tentokrát oficiálně

V minulém týdnu krátce uniklo video s integrovaným Skype pro nové Windows Phone 8. Po včerejším představení je už k dispozici oficiálně. Čtete pro více zajímavých detailů.

30.10.2012, MatKal

Video, které krátce uniklo minulý týden a bylo ihned staženo, ukazuje plnou integraci Skype do Windows Phone 8.

Doplňuje novou rodinu Skype, která byla uvedena pro počítačovou verzi Windows 8 v pátek a která je v podobné verzi nově ke stažení také pro starší operační systémy pod označením Skype 6.0. Podle některých neověřených informací se integrace Skype dočkáme také do konzole Xbox360, i když je možné, že tam se uživatelé herní konzole dočkají až s její novou verzí, nadšenci označovanou jako Xbox720. 

Skype pro mobily nebude vestavěnou součástí nového systému, bude zdarma ke stažení na Windows Store (nový název pro Marketplace), vnímavý čtenář si jistě rychle udělá názor, proč tomu tak je. Nicméně na tiskové konferenci zástupci Microsoft potvrdili, že pokud budou mít výrobci zájem Skype pro své uživatele předinstalovat, mohou si takovou verzi operačního systému objednat do svých modelů. Microsoft tím lišácky předává zodpovědnost výrobcům, aby neomezoval ochotu operátorů zařadit nový systém do nabídky. 

Po instalaci aplikace se Skype plně integruje do systému, bude možné z něj telefonovat nebo psát zprávy přímo z adresáře, uživatel se může nastavit vždy online pro hovory a sledovat příchozí zprávy přímo na živé dlaždici na základní obrazovce.

Dostupnost nové verze Skype je potvrzená společně s novými přístroji, tedy v následujících dnech.

PS: Musíme si opět povzdechnout, jak skvěle Nokia vyjednala podmínky spolupráce, referenčním mobilem je opět asijská konkurence.

Nokia Maps 3.0 pro WP8 Lumia zařízení přináší offline mapy a indoor navigaci!

Nokia představila nové přepracované Nokia Maps 3.0 pro Windows Phone 8 Lumia zařízení. Hlavním lákadlem jsou offline mapové podklady a "indoor" navigace. 

Nová verze Skype 1.2 pro Windows Phone

Skype pro Windows Phone se konečně dočkal inovací. Kvalit Symbianu ještě zdaleka nedosahuje, přesto jde o pokrok k lepšímu.

Diskuse:

1–2 z 2
autor:Kaacz 2. 11. 2012 01:17 | link
nadpis:Wow?odpovědět
Já teda nevím co to má být za zázrak, ale Nokia v MeeGo na N9 tohle má domakané obecně. Text/IM a voice má rozšiřovatelné pomocí pluginů, takže dodatečný Skype či WhatsApp jsou plně integrované a sloučené s ostatními možnostmi. Již dávno před WP.
autor:MatKal 5. 11. 2012 22:12 | link
nadpis:Re: Wow?výše | odpovědět
To je pravda, háček je v tom, že když zůstaneš na Skype online, tak máš po baterce tak do čtyř hodin
1–2 z 2
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

matkal

Matkal, zakladatel webu myNokia.cz, potrhlý čtyřicátník nadšený pro vše mobilní s modrým logem.

Zobrazit diskuzi