Srovnání kvality nahrávání audio a video mezi Nokia 808 vs. Lumia 920

Srovnání kvality nahrávání audio a video mezi Nokia 808 vs. Lumia 920

Přímé srovnání ultimátního fotomobilu Nokia 808 a inovacemi nabité Lumie 920. Který z nich si z tohoto duelu odnese vavřín pro vítěze?

20.12.2012, Libor Žuffa

Obstojí Nokia Lumia 920 ve video srovnání s nejlepším fotomobilem Nokia 808, který někteří uživatelé srovnávají se základními modely zrcadlovek? Tuto otázku si pravděpodobně kladli i autoři následujících videí, a tak neváhali a natočili velice zajímavá srovnání.

Určitě jste si všimli, že tyto dva modely byly porovnávány i v kvalitě pořízených fotografií. Největší rozdíl byl pak v kvalitě fotografií pořízených v noci, kdy Lumia 920 především díky skvělé citlivosti na světlo pořizovala mnohem lepší fotografie. Ovšem ve dne za Nokia 808 pokulhávala hlavně v "bezztrátovém" přiblížení. Nahrávání videa je ovšem zcela jiná disciplína.

První video pořídil uživatel s youtube účtem EasycapExpertti. Nahrávka je pořízena během koncertu a je zde kladen velký důraz také na kvalitu audio nahrávek. Předvádí i velké přednosti obou telefonů při samotném zachycení obrazu. U 808 je to bezztrátový zoom a u 920 je výhodou stabilizace videa. 

Další dvě videa jsou pořízena redaktory serveru wpcentral.com. Zde už není brán hlavní důraz na audio, ale na kvalitu zachyceného videa. Pro lepší porovnání obou videí je obrazovka rozdělena do dvou částí a každá z nich pak zobrazuje obraz z jiného telefonu. 

 

I přes nesporné kvality Lumie 920 se ovšem zdá, že Nokia 808 ji lehce předčí. Absence stabilizace obrazu je samozřejmě velmi znát, ale 808 vše vyrovnává kvalitou natáčeného videa a zvuku. To je ovšem pouze můj subjektivní názor.

Pokud máte na videa stejný, nebo jiný názor, napište nám ho do diskuze, velice nás zajímá.

Finale HD - luxusní podzimní téma pro Symbian

Roční období, které je beznadějně za námi, se vrací přímo na displeje Vašich miláčků v podobě prémiového tématu, které rozzáří nejedny oči našich čtenářů.

Video srovnání Nokia 808 vs. Samsung Galaxy S3 vs. iPhone 4S!

Tentokráte se ve video souboji proti Nokii 808 postaví opět Samsung Galaxy S3 a iPhone 4S a nepůjde jen o kvalitu obrazu, ale také o zvuk. Ten totiž dokáže ze sebelepšího videa udělat průměrnou šedou myšku. A video z Nokie 808 PureView jí rozhodně není.

Nokia Lumia 990 - designový koncept snů, který by vrátil výrobce na špičku

Koncept designéra Edgara Mkrtchyana dokazuje, že současné dotykové mobily nemusí být jen nezáživnými plackami. Zatímco parametry jsou spíše z oblasti sci-fi, překrásné tělo by mohlo být snadno realitou.

Srovnání fotoaparátu HTC One, Lumia 920 a Nokia 808 PureView

Novinka HTC One přichází na trh s až příliš odvážným tvrzením o nejkvalitnějším fotoaparátu. Dokáže porazit současnou jedničku Lumia 920? Vyrovná se alespoň Nokia 808 PureView? Nebo jde jen o marketingové vytahování?

Video: Nokia Lumia 920 podrobena crash testu!

Nokia Lumia 920 se jako novinka dostává na světové trhy a je zkoušena v nejrůznějších testech. Jeden takový test si dnes ukážeme a nebudete věřit, co vše Nokia Lumia 920 vydrží!

Diskuse:

1–4 z 4
autor:meki 20. 12. 2012 15:11 | link
nadpis:.odpovědět
A neni to jedno, oba dva telefony maji pekne videa a fotky, na ktere se da divat.
autor:miro 22. 12. 2012 17:05 | link
nadpis:808odpovědět
U mňa 808....asi preto že ju mám :-)
autor:xzeit 24. 12. 2012 00:44 | link
nadpis:ZVUKodpovědět
Tak ten rozdíl ve zvuku mě celkem zarazil. (poslechnuto na Notebooku ale sluchátka AKG K-171 MK2)
Nokia 808 nahrává audio excelentně.
autor:Pavel 3. 2. 2013 23:42 | link
nadpis:nokia 808 pure wiewodpovědět
Nvím v jakém rozlišení je video uloženo na webu,ale všechna videa jsou velice nekvalitní.Vlastním Nokii 808 a kdyby to nebyl symbian,byl bych na 100% spokojen.Jen vím,že s tím udělám video,které se přirovnat i vysílání v tv v HD kvalitě,toto co je zde se nedá nijak hodnotit,bohužel :-(
1–4 z 4
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

libca

Jako každý z našeho týmu jsem velký fanda do mobilních telefonů, zvláště pak značky Nokia. Pokud bych si měl vybrat nejoblíbenější téma k článku, tak to budou jednoznačně novinky a uniklé informace. Nerad píši recenze o aplikacích. Mimo psaní článků mě můžete vidět i na našem fóru pod přezdívkou libca.

Zobrazit diskuzi